Скільки тривають місячні після медикаментозного переривання вагітності

Переривання вагітності – це завжди стрес і для жінки, і для її організму. Якщо термін вагітності до 6 тижнів, то вдаються до аборту медикаментозним способом. Ніж термін вагітності менше, тим швидше проходить процедура.

Аборт проводять в амбулаторних умовах під наглядом гінеколога. Прямими показаннями є: ВІЛ-інфекція, венеричні захворювання, онкологія, тяжка генетична спадковість.

Особливості медикаментозного переривання вагітності

Перед абортом лікар призначає обстеження, щоб підтвердити маткову вагітність і виявити протипоказання для її переривання. Процедуру проводять у 2 етапи:

 • На 1 етапі гінеколог дає медикаменти, дія яких спрямована на зниження вироблення прогестерону, на руйнування зв’язку плодового яйця зі стінкою матки, на загибель ембріона.

Препарати і дозування підбирається індивідуально для кожної жінки. Найбільш ефективними на даному етапі є таблетки «Міфепристон».

 • 2 етап – через 48 год: наказують простагландини: «Мізопростол», «Динопрост». Вони сприяють збільшенню скорочувальної здатності матки. Ембріон виводиться з кров’яними виділеннями.

Препарати приймають в присутності гінеколога. В аптеці їх відпускають тільки за рецептом. Якщо на УЗД була встановлена позаматкова вагітність, велика міома матки, то аборт медикаментозним шляхом не виконують.

Перші 2 год після прийому медикаментів потрібне постійне спостереження лікаря. В цей період починають діяти препарати. Жінка відчуває болі, що тягнуть, як при місячних, запаморочення, з’являються кров’яні виділення. Після стабілізації стану їй дозволено покинути клініку. В іншому випадку, при виявленні ускладнень, потрібне лікування в стаціонарі.

Через 2 дні після аборту призначають УЗД порожнини матки, щоб підтвердити ефективність процедури. Якщо околоплодное яйце вийшло не повністю, то проводять аборт вакуумним способом або хірургічним шляхом.

Кров’яні виділення, схожі на місячні, після медикаментозного переривання вагітності, йдуть 16-20 днів. Тривалість періоду залежить від того, наскільки швидко відреагує організм на дію медикаментів.

Гінеколога необхідно повідомити про прийом нестероїдних протизапальних препаратів: їх використовують як болезаспокійливих засобів.

Нестероїдні протизапальні препарати несумісні з дією медикаментів для переривання вагітності. Можливість проведення аборту з’являється тільки після повного виведення НПЗП, через 12 днів.

Загрузка...

Кров’яні виділення в перші дні після аборту медикаментами

Кров’яні виділення у формі згустків з’являються через 2 год після прийому перших таблеток, спрямованих на переривання вагітності. Вони мають коричневий колір.

Після того як жінка випила препарат групи простагландинів, виділення стають рясними: нагадують місячні. Спочатку вони мають темно-червоний колір, а в подальшому світлішають до червоного і білястого відтінку. Це говорить про те, що процес переривання вагітності пройшов успішно.

Якщо колір кров’яних виділень має домішки жовтого кольору, то це вказує на наявність інфекції. Захворювання виникає на тлі зміни мікрофлори у піхві.

Цікавлячись питанням, скільки тривають місячні після медикаментозного переривання вагітності, обов’язково звертайте увагу на колір виділень і наявність домішок в них. Так, жовті домішки говорять про інфікування

При перериванні вагітності це особливо небезпечно: розвивається сепсис крові, підвищується ризик безпліддя. Якщо до цього моменту околоплодное яйце і ендометрій ще не покинули порожнину матки, то роблять екстрений аборт хірургічним шляхом або вакуумним способом.

Місячні після медикаментозного переривання вагітності є нормою, але наскільки показує практика, вони йдуть не завжди. Якщо ніяких кров’яних згустків не з’являється, це вказує на спазм шийки матки. М’язи стиснуті, не дають вихід ембріону з порожнини. Аборту не відбувається. Патологія призводить до запального процесу і до подальшого неправильного розвитку ембріона.

Скільки тривають кров’яні виділення після медикаментозного аборту

Коричневі згустки виділяються 2 дні, до того терміну, поки не були прийняті простагландини. На 2 етапі аборту відбувається інтенсивне скорочення матки, що супроводжується кров’яними виділеннями. Процес закінчує через 14 днів.

В окремих випадках мажучі виділення продовжуються до настання перших місячних. Гінеколог призначає терапію, знижує процес скорочення матки.

У якості гігієнічних засобів використовують тільки прокладки. Ватні тампони не дозволять вийти ембріону. За виділеннями на прокладці необхідно уважно спостерігати, щоб не пропустити вихід навколоплідного яйця: воно виглядає як згусток 4-6 мм. Через 10 днів кров’яні виділення закінчуються.

Коли починаються місячні після медикаментозного аборту

Місячні після медикаментозного переривання вагітності прийдуть в природний термін. У кожної жінки свій індивідуальний місячний цикл: наскільки відомо, він становить 28-30 днів.

Якщо цикл нерегулярний, то вичікують 35 днів. В іншому випадку призначають терапію на відновлення репродуктивної функції організму, нормалізацію кровопостачання матки: призначають гормональні препарати.

До настання першої менструації заборонено приймати гормональні контрацептиви. Від статевих актів утримуються.

Після місячних проводиться підбір протизаплідних засобів спільно з гінекологом. Препарати, прийняті раніше, знижують після медикаментозно аборту свою ефективність

Скільки тривають місячні після медикаментозного переривання вагітності

Рясність кров’яних виділень і тривалість проходження менструації залежить від відновлення кровоносних судин, що постачають матку і від мікрофлори порожнини.

У нормі місячні тривають у звичному для жінки режимі, 5-7 днів. Спочатку виділення відрізняються інтенсивністю. В наступний період вони стають нормальними.

Скільки тривають місячні після медикаментозного переривання вагітності

після прийому 1 групи препаратів

2 дні слабкі виділення

2 група препаратів

14 днів рясні кров’яні виділення

на 28-35 день

1 день місячних – 7 днів

 

Через 7-10 днів після першого дня менструації виділення припиняються. Більш тривалі місячні вказують на патологію процесів, що проходять усередині матки. Гінеколог призначає аналіз крові, позачергове УЗД, бере мазок на предмет виявлення запальних процесів.

Кровотеча після медикаментозного переривання вагітності: причини

Під час аборту, викликаного медикаментами, кров’яні виділення у вигляді рясних місячних сприяють висновку ембріона з порожнини матки. Стан визначають як нормальний, якщо прокладка в 5 крапель в перші дні наповнюється через кожні 3 ч.

«Місячні» після медикаментозного переривання вагітності йдуть з хворобливими проявами в низу живота, в області попереку. Виділення тривають стільки днів, скільки проходила менструація до початку вагітності.

Якщо прокладка наповнюється протягом години, болі в животі супроводжуються температурою, нудотою, запамороченням, то це є приводом для виклику «швидкої допомоги» та невідкладної госпіталізації.

При запамороченні, нудоті, болях внизу живота і рясних кров’яних виділеннях негайно зверніться до лікаря

Кров’яні виділення розвинулися під внутрішньоматкове кровотеча. Це відбувається з кількох причин:

 • невдале переривання вагітності; в матці залишилися частини навколоплідного яйця;
 • приєдналася інфекція; не дотримання гігієни;
 • фізичні навантаження в період аборту;
 • порушення згортання крові;
 • не дотримання рекомендацій гінеколога: прийом гормональних засобів, фізичні навантаження, статева близькість;
 • недолік інформації про аборт: вживання знеболювальних препаратів, скільки йдуть «місячні» після медикаментозного переривання вагітності, і яка їх інтенсивність;
 • стрес і психологічна нестійкість.

При зниженому імунітеті, низькому больовому порозі «місячні» проходять з сильними болями. Самостійне вживання знеболювальних препаратів, без консультації гінеколога, є однією з основних причин розвитку внутрішньоматкового кровотечі.

Затримка після медикаментозного аборту: причини

Переривання вагітності впливає на стабільність гормонального фону жінки. Абортивні препарати пригнічують вироблення естрогену, що впливає на роботу яєчників і всієї ендокринної системи. Природний менструальний цикл збивається: допустима затримка в 10 днів.

Після штучного викидня жінка відчуває стрес. Депресивний стан провокує підвищення рівня пролактину. Гормон затримує процес овуляції, що безпосередньо впливає на терміни появи менструації.

Однією з причин затримки місячних після аборту є виникла вагітність. Гінекологи попереджають, що думка про відсутність овуляції в 1 місяць після видалення зародка, помилково. У жінок з хорошим імунітетом вона починається вже через 2 тижні після процедури.

Наслідки медикаментозного переривання вагітності

Аборт медикаментозним способом кращий для жінки, ніж хірургічна операція. Наслідки процедури пов’язані з переносимістю препаратів і з їх ефективністю. У перші години після прийому таблеток, в окремих випадках спостерігаються алергічні прояви на шкірі, запаморочення, нудота. На 2 етапі аборту є небезпека розвитку внутрішньоматкового кровотечі.

Перед абортом гінеколог зобов’язаний попередити про тяжкі наслідки, які визначаються як віддалені і з’являються не відразу:

 • Плацентарний поліп: частина ембріона залишилась в порожнині матки; розвивається кровотеча.
 • Гематометра: згустки крові накопичуються в порожнині; захворювання розвивається при спазмі шийки матки.
 • Нестабільність гормонального фону.
 • Депресивний стан.

При ускладненнях після медикаментозного аборту може знадобитися хірургічне втручання

Важкі ускладнення вимагають хірургічного втручання та лікування у стаціонарі.

Як відновити цикл після медикаментозного аборту

При штучному перериванні вагітності порушується функція яєчників. Це відбувається в зв’язку з зменшенням рівня естрогену і прогестагену. У період реабілітації після аборту гінеколог призначає комбіновані контрацептиви такі як «Регулон», «Мікрогінон». Препарати сприяють відновленню гормонального фону і місячного циклу.

Щоб розвиток плоду проходило без ускладнень, необхідно визначити, скільки тривають місячні після медикаментозного переривання вагітності.

Тільки через 6 менструальних циклів, які з’являються регулярно, починають планувати вагітність.

Якщо жінка вирішила перервати вагітність, то її бажання повинно бути виваженим та обґрунтованим. Аборт, викликаний медикаментозно, вважається найбільш щадним способом позбавлення від ембріона, але і він має тяжкі ускладнення. Гінекологи закликають жінок заздалегідь планувати вагітність, щоб в подальшому не приймати рішення про аборт.

Щоб дізнатися, скільки тривають місячні після медикаментозного переривання вагітності, подивіться це відео:

Як виконується медикаментозний аборт і в чому його переваги:

Також цікаве: