Скільки носять дорослі брекети: думка стоматолога

Красива посмішка – мрія кожної людини. Люди з рівними і здоровими зубами відчувають себе привабливішою і впевненіше. На сьогоднішній день існує технологія по зміні неправильного прикусу – це установка брекетів. У цій статті ми розглянемо відмітні особливості носіння брекетів для дорослих людей.

13a3d71ce423e3788fd757f665335e94 Скільки носять дорослі брекети: думка стоматолога
Припустимо, було прийнято рішення поставити брекети. Але видимих результатів не спостерігається. Виникає питання: скільки носять дорослі брекети? Коли будуть відбуватися зміни?
Згідно зі статистикою, одна четверта частина населення Землі мають незначні дефекти зубів, неправильний прикус. Відмінним варіантом для виправлення цих дефектів є установка брекетів. Скільки часу знадобиться для придбання гарної посмішки і рівних зубів, визначається в індивідуальному порядку.

Залежно від ступеня вираженості нерівностей зубів, віку та виду брекетів, час носіння складе від року до трьох років. Перші результати будуть помітні приблизно через чотири місяці. Але для їх закріплення слід носити брекети повністю встановлений термін, періодично відвідуючи ортодонтистов для консультації.

ab1cbbefc1f3a06333f8639b7131f91c Скільки носять дорослі брекети: думка стоматолога
За видами брекети бувають металеві, лінгвальні, пластикові, сапфірові, керамічні. Вони розрізняються за ціною і тривалості носіння. Є брекети, які зовсім непомітні при носінні.
Обмежень за віком серед дорослих людей установка брекетів не має. Перешкодою для установки можуть послужити деякі захворювання (психічні відхилення, аномалії розвитку, хвороби крові).

Дорослій людині потрібно довше носити брекети, ніж дітям. Це відбувається із-за уповільнення обмінних процесів і зупинки зростання кісток. Іноді лікарям необхідно видалити зуби, які заважають розташуватися іншим рівно і правильно. У виняткових випадках передбачається хірургічне втручання.

58edcc32f29a5bfeb69ca7dd0baa882e Скільки носять дорослі брекети: думка стоматолога
Для тривалого носіння пацієнти вибирають, в основному, брекети з металу або кераміки, а також особливою популярністю користуються лінгвальні. Є люди, які брекетів воліють знімні капи. Однак таку змінну систему по часу треба носити набагато більше і, відповідно, ефективність в рази нижче в порівнянні з брекетами.
Відходивши встановлений фахівцями термін носіння брекетів, настає момент зняття і подальшого лікування і догляду за зубами. Цей період має назву — ретенційний. В цей час йде закріплення результату.

З’ясувалося, що зуби, як і м’язи, володіють пам’яттю. Щоб виключити можливість повернення зубів на колишні місця, було винайдено спеціальний пристрій — ретейнер. За формою даний апарат дугоподібний. Він ставиться з внутрішньої сторони щелепи, що робить його непомітним для оточуючих.

a5bce504917fc268aa55e402330fbbb4 Скільки носять дорослі брекети: думка стоматолога
Ретейнер встановлюють всім, хто носив брекети. Дорослим людям для фіксації результату необхідно носити цей апарат в два рази довше, ніж брекети. Фахівці радять носити ретейнер все життя або ж замінювати його в нічний час каппой. Зубах необхідна підтримка після корекції. На відміну від дорослих, діти можуть носити ретейнер всього пару років і потім насолоджуватися отриманим результатом.
Лікування зубів – це незамінний внесок у скарбничку здоров’я. Маючи рівні зуби і красиву посмішку, людина стає впевненим у собі, не соромиться посміхатися і виражати свої емоції.

Зазнавши певний період носіння брекетів, можна отримати запорука впевненості на все життя. Тим більше, технології на сьогоднішній день дозволяють максимально спростити процес установки і носіння брекетів. Головне, не забувайте про правильному догляді і періодичному огляді у ортодонтиста. І пам’ятайте, що знайти гарну посмішку ніколи не пізно!

Відео по темі статті

    

Також цікаве: