Скільки калорій в зливі жовтої, синьої, червоної або варення з цієї ягоди

Стиглі сливи дуже смачні і корисні. Вони мають солодкий смак з тонкою кислинкою. Їх вживають свіжими, так і у вигляді компотів і варення, в яких її корисні речовини зберігаються майже в повному обсязі. Це особливо актуально в зимовий період, коли знижуються захисні сили організму. Сливи додають в різні десерти і випічку. Скільки калорій в зливі, необхідно пам’ятати людині, яка дотримується правильного харчування.

5ab927ca5f907c7ac60c50c0617e6b2e Скільки калорій в зливі жовтої, синьої, червоної або варення з цієї ягоди

Калорійність сливи залежить від ступеня її зрілості та від сорту. В середньому, в ній міститься 39-50 ккал на 100 грам. Наприклад, червона слива містить близько 48 ккал. Її стиглий плід має більш кислий смак, тому що в ній міститься менше природного цукру.

Енергетична цінність синіх плодів дорівнює 42 ккал, а чорних – 49 ккал. А ось калорійність жовтої сливи дорівнює 51 ккал. Це найкалорійніший вигляд, вона відрізняється від інших не тільки кількістю калорій, але і великим вмістом корисних речовин.

31f6359c5d0bff6de7706a0b609c9978 Скільки калорій в зливі жовтої, синьої, червоної або варення з цієї ягоди

Склад сливи

У свіжій зливі великий вміст вуглеводів – до 80% від усього обсягу. Саме вони є джерелом калорій в плодах. Ці вуглеводи не дуже небезпечні для фігури, так як вони називаються складними. Вони забезпечують відчуття насичення організму на довгий час.

Соковитість плодів надає вода, яка міститься в них у великій кількості. Вона забезпечує легке засвоєння поживних речовин.

В спілих фруктах міститься велика кількість клітковини, завдяки чому відбувається ефективне очищення кишечника і швидке насичення організму. Також вона багата на вітаміни (групи В, А, Е, С, РР) і мінеральні речовини (кальцій, калій, йод, залізо, магній, цинк, натрій, фосфор).

ea8c58e6409dffdf57b2d286bd7d40a1 Скільки калорій в зливі жовтої, синьої, червоної або варення з цієї ягоди

Користь і шкода

Завдяки такому складу, свіжа слива володіє рядом корисних властивостей:

— очищення кишечника від токсинів;

— проносний ефект (допомагає при запорах);

— зміцнення стінок судин і підтримання артеріального тиску в нормі (рекомендується людям, які страждають гіпертонічною хворобою);

— зниження рівня холестерину в крові за рахунок його розщеплення (хороший засіб для профілактики і лікування атеросклерозу);

— помірний сечогінний ефект (захворювання нирок, набряки);

— нормалізація обмінних процесів і видалення з організму зайвої солі (добре застосовувати її під час дієти);

— зміцнення м’язової системи (при ослабленні організму, період відновлення після травм, захворювань серцево-судинної системи);

— поліпшення стану волосся, нігтів і шкіри (при авітамінозах);

— зміцнення імунітету.

ca4f4303eaefe68038aff5e49e40c644 Скільки калорій в зливі жовтої, синьої, червоної або варення з цієї ягоди

У сливи, як і у будь-якого іншого плоду, є протипоказання. Від неї слід відмовитися людям з цукровим діабетом з-за високого вмісту вуглеводів. З обережністю до неї повинні відноситься вагітні і годуючі жінки, так як високий ризик розвитку алергічних реакцій, а проносний ефект може принести сильний дискомфорт грудному дитині, що знаходиться на природному вигодовуванні.

Дітей раннього віку слід привчати до сливи поступово: починати з маленьких обсягів і давати її не частіше 1 рази в тиждень. Ці заходи необхідні для того, щоб уникнути порушень з боку травлення.

Сливу використовують не тільки в кулінарії, але і в косметології та дієтології. Маски для обличчя з цієї ягоди сприяють зволоженню, живленню і тонізації шкіри завдяки вмісту в ній вітамінів і фруктових кислот.

Дієтологи рекомендують включати її в раціон правильного харчування і різних дієт. Також існують розвантажувальні дні, засновані на прийомі сливи, і монодієти. Вона сприяє плавному і правильному зниження ваги без шкоди для здоров’я, тільки не варто їй сильно захоплюватися і пам’ятати про її протипоказання.

Відео по темі статті

Також цікаве: