Скільки калорій в яблуці свіжому, користь цих фруктів

Якщо говорити про самому корисному й поширеному фрукті, то їм, безперечно, буде яблуко. Воно, до того ж, ще є і дієтичним продуктом. В яблуках присутня безліч корисних речовин — мінералів і мікроелементів. А скільки калорій в яблуці?

ef803941036fb813c816a25db44b98dd Скільки калорій в яблуці свіжому, користь цих фруктів 

Склад та енергетична цінність яблук

Яблуко є одним з низькокалорійних фруктів, його енергетична цінність залежить від сорту. Адже яблука бувають кислі і солодкі, червоні, жовті і зелені. У кислих міститься всього 37 ккал на 100 г, у зеленому – 40 ккал, а в червоному присутній 45 ккал. Але все одно це невеликі цифри. Тому яблука з упевненістю застосовують для дієтичного харчування.

086b6ea588e391902db8f33bbb2989dd Скільки калорій в яблуці свіжому, користь цих фруктів 

Наявність вітамінів у складі яблука обумовлено місцевістю та умовами виростання. В них містяться білки, жири, вуглеводи, різні вітаміни, мінерали, пектин, ненасичені жирні і органічні кислоти, крохмаль. Також в яблуці міститься багато води, до 87%.

Яку користь приносять яблука

В свіжому яблуці міститься велика кількість корисних компонентів, і при їх вживанні організм насичується великою кількістю потрібних мікроелементів:

— фруктозою, яка надає енергію;

— вітамін В5, який допомагає засвоювати цукор і жири;

— вітамін С, що допомагає виводити шлаки;

— клітковиною і пектином, що поліпшують травлення;

— калієм, стимулює роботу нирок;

— баластними речовинами, які регулюють роботу шлунку і кишечника і знищують шкідливі бактерії.

Є одна необхідна умова – яблуко потрібно їсти зі шкіркою, тому що всі корисні речовини містяться саме під нею. Однак потрібно не забувати, що під шкіркою можуть накопичуватися нітрати, тому магазинні яблука потрібно злегка почистити.

e8806e90b05ca74fa80b2b30e6947ff8 Скільки калорій в яблуці свіжому, користь цих фруктів 

Яблучна дієта

Такий чудовий продукт, як яблуко, є придатним засобом для схуднення. На його вживанні можна спокійно влаштовувати розвантажувальні дні і очистити організм від шлаків і зайвої води.

Під час таких днів куштують тільки яблука в кількості півтора кілограмів і нічого іншого. Добре було б деяку частину з них запекти, хоча потрібно знати, що в середньому запеченому яблуку калорій трохи більше, ніж у свіжому, їх там 60 ккал на 100 р.

Для кращої ефективності можна приготувати яблучно-морквяний сік і пити замість води.

Крім бажаючих схуднути, такі дні ще будуть корисні людям, які мають захворювання печінки, жовчного міхура і кишечника.

42167e59a2857d04bb93fe823a1d96b5 Скільки калорій в яблуці свіжому, користь цих фруктів 

Страждають виразкою шлунка не рекомендується вживання кислих сортів яблук. Протипоказані вони і тим, у кого підвищений газоутворення.

Як правильно вибирати яблука

Не всі фрукти, які продаються на прилавках магазинів, можуть бути корисні. Найбільш ефективні фрукти в період їх дозрівання – влітку і восени.

Якщо червиве яблуко, значить, воно екологічно чисте. Комахи і черв’яки не стануть харчуватися обробленими плодами.

Не можна купити ідеальне яблуко в квітні. Якщо воно красиве і блищить — напевно опрацьовано хімікатами.

Не варто купувати яблука, продаються поблизу дороги, на них осідає дорожня пил і різні шкідливі речовини. Справжні яблука здебільшого продаються на ринках, в селах. А у великих супермаркетах вони, в основному, іноземного походження.

 581f54916206b24df2912e701994b83e Скільки калорій в яблуці свіжому, користь цих фруктів

Крім вживання яблук в сирому вигляді, їх можна сушити, запікати, додавати в різні страви і готувати яблучні соки і компоти.

Яблука не рекомендується їсти відразу після прийому їжі, щоб уникнути газоутворення в кишечнику. Їх потрібно вживати між прийомами їжі.

Червоні фрукти з обережністю варто вживати людям, схильним до алергії.

Відео по темі статті

Також цікаве: