Скільки калорій в груші свіжої та в’яленої, чим вона корисна

«Висить груша-не можна з’їсти» — можна, і навіть потрібно. Звичайно ж, мова піде не про лампочці, а про справжнісінькою, смачною і корисною груші. Батьківщиною цього смачного фрукта є Китай. Ця країна досі утримує лідерство за її вирощування та продажу.

b934da8344a7a29d915594d9274fe5b4 Скільки калорій в груші свіжої та вяленої, чим вона корисна

На сьогоднішній день налічується декілька тисяч різних сортів цього фрукта. Зараз, при бажанні, грушу можна виростити не тільки в теплих краях, але і в місцях, де кліматичні умови більш жорсткі. Для вирощування в таких районах були виведені нові сорти, які були акліматизовані під місцеві умови.

Груша росте деревами або чагарниками, середня вага плоду складає 100-130 грам, але при хороших умовах може досягати до 230 грам.

c15617dbc1e69a5ec3b0f2ad0ea9c7cf Скільки калорій в груші свіжої та вяленої, чим вона корисна

З далекого минулого груша славиться особливою цінністю, в ній міститься величезна кількість корисних речовин, до того ж вона володіє лікувальними властивостями. До складу фрукта входить фолієва кислота, яка дуже важлива немовлятам під час внутрішньоутробного розвитку. З-за високого вмісту калію, грушу рекомендують людям, що страждають захворюваннями серця.

Завдяки своїм корисним властивостям, цей фрукт отримав широке поширення серед народних цілителів. Також вважається, що груша допомагає збивати температуру, володіє антибактеріальними властивостями, сприяє загоєнню ран.

1470d5c7c10412d8edc6aa3074ebe8e0 Скільки калорій в груші свіжої та вяленої, чим вона корисна

Грушу рекомендують вживати в їжу людям з нестачею в організмі заліза і калію. Велику користь цей фрукт приносить і для системи травлення.

Вона вважається ідеальним прикормом в перший рік життя дітей, вже з п’яти місяців у раціон дитини можна вводити грушеве пюре, що дозволить уникнути дефіциту вітамінів в організмі.

Речовини, що містяться в плодах цієї культури, допомагають швидкому переварюванню їжі і хорошому засвоєнню поживних компонентів. Але, як і у будь-яких ліків, у груші є протипоказання. Приміром, дуже тверда м’якоть фрукта негативно впливає при загостренні шлунково-кишкових захворювань.

a6ba468a4f5bb0ee2f90e566bb292f86 Скільки калорій в груші свіжої та вяленої, чим вона корисна

Але груша використовується не тільки в лікувальних цілях, широке застосування знайшла вона і в кулінарії. З неї готують повидло, різні джеми, варення і компоти. Різновидів страв, в яких використовують грушу, просто величезна кількість, що задовольнить смаки навіть самого вишуканого гурмана.

Але не тільки любителі поїсти включають в своє меню грушу, всім давно відомий факт, що цей фрукт поширений і у людей, які мріють позбавитися від зайвих кілограмів і сантиметрів. Багатьох цікавить питання: скільки калорій в груші?

Цей фрукт тим і привабливий для дієтичних меню, що калорійність його дуже мала: на 100 г доводиться всього 45 ккал, практично стільки ж і в яблуці.

У харчовій цінності переважають вуглеводи – 10 г, білки – 0,4 г, жири – 0,3 р. Причому, що характерно, будь то зелена, червона або жовта груша, ця цифра залишається однаковою.

12d37b7ecda514550a752783a3b191ba Скільки калорій в груші свіжої та вяленої, чим вона корисна

Незважаючи на настільки невисока кількість калорій, все ж не варто з’їдати більше двох плодів у день. Також потрібно пам’ятати, що при переробці енергетична цінність груші значно зростає. Приміром, у сушеної груші цей показник піднімається майже в чотири рази.

Грушу можна використовувати у приготуванні зеленого салату і десерту. Особливо користується попитом в’ялена груша. Але щоб потім не було болісно боляче за знову набрані кілограми, тут треба знати міру, адже енергетична цінність такого продукту дорівнює 239 ккал. Перебір з таким ласощами може негативно позначитися на фігурі.

Груша є справжнім скарбом для організму людини: вживаючи її в їжу щодня, можна не турбуватися за своє здоров’я і зовнішній вигляд. Харчуйтеся правильно – бережіть своє здоров’я!

Відео по темі статті

Також цікаве: