Скільки калорій в абрикосах, чи можна їх їсти тим, хто на дієті

З історії відомо, що вперше абрикос знайшли в Китаї, де і зараз зустрічаються його дикі сорти. Якщо перекласти назву, то вийде «вірменське яблуко». Це доводить, що росте абрикос головним чином на Кавказі, куди його завезли, і звідки він став відомий і одержав масове поширення. У сучасному світі абрикоси ростуть в країнах з помірним і теплим кліматом.

643280a938c10899f8b47d427ec33694 Скільки калорій в абрикосах, чи можна їх їсти тим, хто на дієті

Велика різноманітність сортів цього смачного і корисного плода відрізняється різними формами, кольором, розміром, ароматом. Крім цього, абрикоси розрізняються за кількістю в них цукру. Абрикос можна вживати свіжим, його можна сушити, в’ялити і переробляти в джеми, варення, сік.

Заготовлювати плоди абрикосів навчилися ще в Персії. Тоді абрикоси сушили. В даний час такий спосіб заготівлі теж широко розповсюджений. Тільки зараз розрізняють сушені абрикоси за ступенем сухості, за наявності або відсутності кісточок.

Самі висушені і дрібні абрикоси отримали назву урюку, якщо в них збереглася кісточка. Якщо абрикоси трохи підсушені, великі, то такі отримали назву шепотіла, і не має значення, є в них кісточка чи ні. Найпоширеніша заготівля з абрикосів — це курага. Курагою прийнято називати поділену навпіл ягоду без кісточки і трохи подвяленную.

aa26da13dc942f095b1be5f6e176dd50 Скільки калорій в абрикосах, чи можна їх їсти тим, хто на дієті

Чим абрикос корисний? Його використовують для лікування захворювань серця і судин. Цей лікувальний ефект досягається за рахунок великого вмісту в абрикосі вітамінів В, С, крім цього в його складі є лимонна, саліцилова, винна і яблучна кислоти, великий вміст калію, заліза, інсуліну. Впливаючи на організм людини, абрикоси покращують кровотворення. Наявність бета-каротину в плодах допомагає відновлювати зір, значно поліпшує шкіру.

Є дослідження, в яких доведено, що абрикоси гальмують розвиток пухлин. Наявність магнію і фосфору допомагає в роботі мозку, покращує концентрацію уваги під час розумового навантаження. Залізо і калій допомагають боротися з анемією, тому навіть вагітним рекомендують вживати абрикоси.

Свіжа м’якоть плодів може знімати свербіж і запалення. Навіть в косметичних процедурах для соку абрикоса знайшлося застосування. М’якоть абрикоса в якості маски прибирає дрібні зморшки і захищає шкіру від сухості.

3f8baec632baa1cac55643362aaf1444 Скільки калорій в абрикосах, чи можна їх їсти тим, хто на дієті

А скільки калорій в абрикосах? Калорійність на 100 грам складає всього 45 ккал, а в сушених плодах ця цифра набагато вище. Калорійність кураги або урюку значно перевищує калорійність свіжого абрикоса і становить близько 230 ккал на 100 р. Якщо розрахувати калорійність однієї штучки кураги, то можна припустити, що це буде близько 30 ккал, що майже дорівнює 100 г свіжої ягоди.

Однак треба зауважити, що високий вміст цукру в абрикосах може зашкодити хворим на цукровий діабет і людям з надмірною вагою. Для включення до різного роду дієти абрикос підходить тільки в свіжому вигляді. Енергетична цінність – співвідношення жирів, білків і вуглеводів — розподіляється наступним чином: білки/жири/вуглеводи — 0,8 г/0,1 г/9 р.

У сучасному світі широке поширення отримало застосування абрикосових кісточок, які часто замінюють мигдаль. Калорійність кісточок абрикоса набагато вище калорійності самого плоду і становить 519 калорій. Але будьте уважні: абрикосові кісточки містять отруйну речовину амігдалин і тому в день можна з’їсти їх не більше 15 штук.

Абрикоси можна віднести до смачних і дуже корисних продуктів з багатим вмістом поживних речовин.

Відео по темі статті

 

Також цікаве: