Скільки калорій спалюється при плаванні, які енерговитрати організму при занятті цим видом спорту

У цій статті мова піде про те, як схуднути за допомогою плавання, коли краще проводити тренування, скільки калорй спалюється при плаванні.

Плавання – це можливість не тільки зміцнити здоров’я, але і відмінний спосіб схуднути і підтягти своє тіло. Якщо ви живете в кліматі, в якому є можливість купатися у відкритих водоймах круглий рік, то вам пощастило!

Але у більшості людей такої можливості немає. До того ж, у зв’язку зі стандартним графіком робочого дня, вільний час «для себе» зазвичай буває тільки вечорами. У цьому випадку вам на допомогу прийде абонемент в басейн. Цей варіант підійде навіть для зайнятих людей, так як зазвичай сеанси плавання проводяться з раннього ранку до самого вечора.

4c8d7523f596f26d212534b662c65f21 Скільки калорій спалюється при плаванні, які енерговитрати організму при занятті цим видом спорту

До речі, для бажаючих схуднути, вечірній час найбільш сприятливо для втрати ваги. Інтенсивна тренування сприяє тому, що, прийшовши додому, ви зможете лягти спати практично голодним.

Взагалі, небажано вживати їжу протягом півтора-двох годин після будь-яких вправ, в крайньому випадку, можна випити трохи кефіру, перекусити знежиреним сиром або будь-якою іншою білковою їжею.

До того ж, вечірні заняття забезпечать вас міцним і глибоким сном, а в процесі схуднення це важливо. Організму необхідний повноцінний відпочинок, інакше він буде відкладати калорії «про запас» для поповнення нестачі енергії. 4541f3d293978fcc6720aa8448e883b6 Скільки калорій спалюється при плаванні, які енерговитрати організму при занятті цим видом спорту

Незважаючи на те, що плавання спалює калорії дуже ефективно, питання харчування як і раніше мають величезне значення. Додатково до фізичних навантажень ви можете підібрати будь-яку дієту, яка підходить саме вам. Буде зайвим проконсультуватися з цього питання з фахівцем-дієтологом.

Але навіть якщо ви просто будете дотримуватися принципів правильного харчування, ефект не сповільнить себе явити. Не забувайте, що головною запорукою схуднення є принцип витрачання калорій: витрати повинні бути більше, ніж надходження.

Для цих цілей можна завести харчовий щоденник, куди ви будете записувати все, з’їдені за день продукти. Головне — не втрачайте дрібниці, на зразок цукерки з чашкою чаю або морозива, перехопленого по дорозі з роботи додому.

В інтернеті існують спеціальні програми-лічильники, допомагають дізнатися, скільки калорій спалюється при плаванні саме у вас. В спеціальні поля вводяться дані про вашу вагу, стилі улюбленого плавання і часу занять. Далі програма розраховує і видає інформацію про кількість калорій, витрачених у кожному конкретному випадку. 2d2608e8b429375a88eceff9de022718 Скільки калорій спалюється при плаванні, які енерговитрати організму при занятті цим видом спорту

В середньому, при інтенсивному плаванні спалюється 350-500 ккал на годину. Звичайно, в різних способах плавання витрата калорій теж буде відрізнятися. Лідером за сжиросжиганию є стиль «батерфляй».

Він досить складний, тому не рекомендується новачкам. До нього краще переходити після освоєння стилів «кроль» і «брас». Вони менш складні і енергозатратні, однак можуть істотно вплинути на ваш вагу, особливо за умови регулярних тренувань.

e731950d38ccbf937477b044a76c12ca Скільки калорій спалюється при плаванні, які енерговитрати організму при занятті цим видом спорту

Приємним бонусом є те, що плавання не тільки сприяє схудненню, але і отримання красивого, підтягнутого тіла за рахунок масажного ефекту води. М’язова маса росте і збільшується, а це, як відомо, змушує організм витрачати більшу кількість калорій навіть у стані спокою.

Крім того, вода знімає частину навантаження з суглобів. Завдяки цій властивості, займатися в ній аеробними навантаженнями можуть навіть дуже повні люди, а також ті, хто проходить реабілітацію після будь-яких травм, пошкоджень зв’язок, кісткового апарату і т. д.

Якщо ви не вмієте плавати, або не впевнені в собі, спробуйте скористатися послугами тренера або запишіться на колективні заняття. Наприклад, на аквааеробіку. Там ви зможете знайти однодумців, які вас підтримають і підбадьорили. Та й взагалі – завжди веселіше займатися в компанії, ніж поодинці.

Відео-галерея статті по темі

Також цікаве: