Скільки калорій спалюється при бігу, як це дізнатися

Позбутися зайвої ваги – це, мабуть, одна з актуальних проблем людства. Люди шукають різні способи боротьби з надокучливими кілограмами. Сидять на дієтах, використовують ліпосакцію, вживають всілякі пігулки і препарати, хоча можна абсолютно безкоштовно і поетапно зменшувати вагу.

Біг – найбільш прийнятний і ефективний метод привести фігуру в норму і досягти швидких результатів.

0a7c1f64b3e33dd028150bcdc9bc1727 Скільки калорій спалюється при бігу, як це дізнатися

Перед тим, як приступити до справи, потрібно розібратися, скільки калорій спалюється при бігу, як швидко, тривалість фізичних навантажень і т. п.

Спалювання калорій при бігу

Кількість калорій, які витрачаються при бігу, взаємопов’язані з вагою людини і коефіцієнтом жирового прошарку. Тобто, чим більше ці показники, тим повільніше буде помітний результат, і навпаки.

Тривалий біг спалює калорії продуктивніше, ніж біг на короткі дистанції. За одну годину інтенсивних бігових навантажень витрачається більше калорій, ніж за півгодини або за 10 хвилин.

Навіть якщо ви втомитеся, то краще чергувати біг з ходьбою, доцільно не припиняти рух: не можете бігати, ідіть, не стійте на місці.

Вага знижується після тривалих пробіжок, особливо після півгодини бігу. Так що, чим довше ви будете бігати, тим помітніше буде результат. Так, він буде і при тренуваннях на короткі відстані, але ефект буде видний не найближчим часом. Наприклад, за годину силових навантажень, втрата калорій буде такою:

  • якщо вага жінки становить близько 60 – 70 кг – до 620 кал;
  • чоловіки, що мають вагу до 90 кг – до 850 кал.

Це з урахуванням того, що швидкість бігу повинна бути до 10 км/год. А якщо біг чергується з ходьбою, то витрата калорій буде відповідно набагато менше, не більше 320 кал.

535909b396a748d6bc3885c8464d64d1 Скільки калорій спалюється при бігу, як це дізнатися

Що цікаво: у чоловіків злощасні кілограми йдуть набагато швидше і простіше, ніж у прекрасної половини людства. Але це не привід впадати у відчай, наступні рекомендації допоможуть вам добитися бажаного:

1. Стимул і бажання – основний показник для пробіжок. Так як без мотивації ви не зможете плідно працювати над поставленим завданням. Обов’язково перевірте своє здоров’я і підготуйте «екіпіровку» для бігу.

2. Сходіть на консультацію до лікарів, які допоможуть вам вибрати оптимальні навантаження, тим самим виключать можливість негативних наслідків і шкоди для організму.

3. Для бігу використовуйте зручну одяг і взуття, одягайтеся по погоді, ви повинні відчувати себе комфортно і невимушено.

4. Біг не тільки знижує вагу, але і робить позитивний (десь навіть лікувальний вплив на організм людини. При пробіжках зміцнюються м’язи черевної порожнини, сідниць, гомілковостопних суглобів, рук і спини, загалом, всього тулуба. Тренуються м’язи серця, легенів, тканини організму збагачуються киснем.

8237998e564a73a31a59ad4b7a3e2825 Скільки калорій спалюється при бігу, як це дізнатися

5. Примітно, що кількість витрачених калорій збільшується від зроблених зусиль, тобто тим важче і важче долаються перешкоди, швидкий біг, тим інтенсивніше йдуть злощасні кіло. Чергуйте різні види бігу, наприклад, човниковий біг – біг підтюпцем, повільний – швидкий і т. д. Ви приємно здивуєтеся, скільки згорає калорій при такому способі пробіжок.

Для новачків у такому виді спорту краще не перестаратися з навантаженнями, почніть з невеликих відстаней, комбінуйте біг з ходьбою, різними вправами, поступово нарощуючи обороти і темп.

8e0e0ac001bf5a45b87fe3b4d418925e Скільки калорій спалюється при бігу, як це дізнатися

6. Ранковий біг корисніше, ніж вечірній.

Звичайно, слід врахувати, що біг, правильне харчування, здоровий спосіб життя – це формула позбавлення від зайвої ваги. Всі складові цієї формули взаємопов’язані і доповнюють один одного.

Так що, завдяки правильно спланованому темпу і періоду бігу можна надовго попрощатися із зайвою вагою. Біг допоможе виглядати більш молодим і красивим. Щоденні пробіжки – запорука ефективного схуднення і позитивного настрою. Від вас вимагається лише одне – не лінуйтеся!

Відео по темі статті

Також цікаве: