Скільки калорій спалює біг підтюпцем або в швидкому темпі

Чи хотілося вам коли-небудь втекти від самого себе? Зокрема, від свого огрядного тіла, яке, на вашу думку, псує такий прекрасний образ? Вітаємо! Біг — це і є спосіб усунення подібної проблеми. І в цій статті ми розповімо, скільки калорій спалює біг.

a3df4c24437da01c672bc545407596af Скільки калорій спалює біг підтюпцем або в швидкому темпі

Регулярні пробіжки допоможуть не тільки стати стрункіше, але і поліпшать загальний стан організму, налагодять роботу серцево-судинної системи. До того ж, при правильному бігу задіюються майже всі м’язи, що дозволяє не тільки ефективно худнути в проблемних місцях, але і сприяє появі красивого рельєфу.

Для того, щоб спалювання калорій при бігу було максимально ефективним, існує кілька правил:

 • Бігайте регулярно. Нехай це будуть не щоденні пробіжки, але постійні, наприклад, 3-4 рази в тиждень.
 • Підключіть живлення. Звичайно, заняття спортом – це чудово, але без правильного складання харчового раціону, результатів доведеться чекати довго, або вони будуть зовсім не вражаючими.
 • Бігайте не менш 60-90 хвилин. При фізичних навантаженнях, організм спочатку розщеплює в клітинах глюкозу і лише приблизно через 20-30 хвилин починає витрачати жирові запаси.
 • Використовуйте різні типи бігу. Чергуйте біг підтюпцем, біг із прискоренням, біг по пересіченій місцевості, біг при підйомі та спуску з височин.
 • Використовуйте всі можливі частини тіла. При пересуванні піднімайте коліна вище, включайте в рух руки, зігнуті в ліктях. Наступайте на повну ступню. Від зайвого навантаження на носок можуть виникнути судоми литкових м’язів, а від сильного впливу на п’яту може постраждати хребет.
 • Не приймайте їжу перед пробіжкою. Натщесерце тренуватися теж не бажано. Якщо ви бігаєте вранці, випийте трохи чаю або соку навпіл з водою за 10-15 хвилин до виходу. Увечері постарайтеся нічого не їсти за годину-півтора до занять.
 • Не накидайтеся на їжу відразу після тренування. Якщо ваша мета – скинути зайву вагу, то варто утриматися від їжі протягом 40-80 хвилин після пробіжки. Оптимальним варіантом будуть складні вуглеводи, якщо це ранок і білкова їжа, якщо це вечір.

  4eefae1e8cba7dea37439c79fa6417f6 Скільки калорій спалює біг підтюпцем або в швидкому темпі

  Не можна сказати точно, скільки калорій спалює біг, тому що це залежить від співвідношення росту, ваги, статі (вважається, що чоловіки втрачають більше калорій, ніж жінки, при однакових навантаженнях), способи бігу і т. д. В таблиці нижче можна побачити певні цифри про витрату калорій при бігу

  58ebfd59d7b898834de8def8ba7b692d Скільки калорій спалює біг підтюпцем або в швидкому темпі

  Також існує ще більш точний розрахунок, але він орієнтований, все-таки, в першу чергу на чоловіків. Звичайно, жінки теж можуть його використовувати, але слід бути готовим до того, що результати будуть різнитися. Подробиці можна побачити в таблиці нижче.

  5077f22e0fc04bcb8b2fa58b6c2cff8c Скільки калорій спалює біг підтюпцем або в швидкому темпі

  Деякі вважають, що короткі пробіжки, в межах 10-15 хвилин не принесуть ніякого результату для фігури. Але насправді це не так. У цьому випадку буде не так важливо, скільки калорій витрачається під час тренування, скільки те, чим ви будете займатися після.

  Дійсно, якщо пробігши 1 км, ви з почуттям виконаного обов’язку уляжетесь перед телевізором, то користі для фігури дійсно буде замало. Але якщо ви підете на роботу, будете займатися домашніми справами, грати з дітьми в рухливі ігри і т. д., то під час цих дій витрата калорій буде набагато більше, ніж зазвичай.

  bf3ef677ce5cc09c7210c5a051801077 Скільки калорій спалює біг підтюпцем або в швидкому темпі

  Перед заняттями бігом краще попередньо відвідати лікаря. Проконсультуйтеся, можна саме вам почати займатися цим видом спорту, які повинні бути обмеження в перший час. Особливу увагу потрібно приділити людям з дуже великою вагою, тим, хто має проблеми з суглобами, з серцево-судинною системою.

  Зрозуміло, в період загострення хронічних хвороб пробіжки слід негайно припинити. Якщо в минулому у вас були спортивні травми, то на це теж зверніть увагу при виборі програми бігу. Детальніше в відео нижче:

  Прислухайтеся до цих рекомендацій, запасіться зручною одягом і взуттям, і бігайте на здоров’я!

  Нижче, у відео-галереї ви можете ознайомитися з більш детальною інформацією про втрату калорій під час бігу.

  Біг на місці:

  Також цікаве: