Скільки білка в сирі магазинному і домашньому, його калорійність

Ще в самому дитинстві нам весь час твердили – треба їсти сир, він дуже корисний для зубів і кісток. Але тоді багато хто не знали всю користь цього продукту. Сир повинен бути включений в раціон харчування людей різного віку. Всі люди, які займаються спортом, не важливо, професійним чи ні, регулярно вживають цей продукт, який потрібен для наших м’язів.

90b1c158fcd3de45d6f85b82b1f64102 Скільки білка в сирі магазинному і домашньому, його калорійність 

Тепер перейдемо до корисним підрахунками, скільки білка в сирі.

Не потрібно думати, що в будь-якому сирі однаковий вміст білка. Відмінності залежать від відсотка жирності і від виду сиру, а саме домашній він чи куплений в магазині.

Є спеціально створені таблиці, що показують вміст білка і інших речовин в продуктах, і в сирі у тому числі. Як правило, спостерігається така закономірність: чим нижче жирність сиру, тим більше міститься білка.

Приміром, якщо сир має 18 відсотковою жирністю, тоді білка буде 15 грам, а якщо жирність сиру становить 9 відсотків, то білок становить 17 грам. Як правило, ці пропорції наведено на 100 грам продукту.

614085516e54f7f2c7b895e71f5ee4c4 Скільки білка в сирі магазинному і домашньому, його калорійність 

У домашньому сирі зовсім інша історія вмісту корисних речовин.

Звичайно ж, сир домашнього виробництва набагато корисніше. Він містить важливий білок казеїн, який, у свою чергу, багатий амінокислотами, фосфором і кальцієм. На сто грам домашнього сиру припадає 16 грам білка.

Але при всіх корисні властивості сиру, не варто забувати про почуття міри. У добу нашому організму потрібно не більше 120 грам білка, щоб він нормально засвоївся. Пам’ятайте і про те, що в день потрібно вживати не менше 40 грамів білка. Ці показники стосуються дорослого організму.

Тому в день можна спокійно з’їдати приблизно 200 грам цього кисломолочного продукту, але за самою мінімальною жирністю в один відсоток. І тоді і білок буде отримано, і непотрібних калорій не наберете.

Ідеальним часом, щоб поїсти сир, вибирайте вечір. Саме в цей час організм відмінно вбирає в себе потрібні амінокислоти та запобігає розпад м’язів.

e317f93df5236e8b735337efcea3150d Скільки білка в сирі магазинному і домашньому, його калорійність 

Перед тим, як почати їсти куплений сир, спробуйте провести тест на «натуральність». Тому що неякісні кисломолочні продукти можуть завдати великої шкоди вашому організму.

Для проведення такого простого досвіду нам знадобляться: сир, йод та піпетка. Потрібно всього лише одну краплю йоду капнути на сир і чекати результату. Якщо сир натуральний, тоді з ним нічого не станеться, і він залишиться у своєму білосніжному кольорі. А ось якщо продукт не відрізняється високою якістю, тоді він виявиться синього кольору. Таке ж тестування на якість можна проводити і з молоком.

73077ccbc8c7fb7738fce2af8dc3dd49 Скільки білка в сирі магазинному і домашньому, його калорійність 

Існує два види сиру – це знежирений і жирний. Відразу ж виникає питання, який з них корисніше. Точної відповіді немає. Але якщо вами дотримується дієта і на рахунку кожна калорія, тоді краще їсти знежирений сир і, до речі, кальцій з такого сиру засвоюється в організмі краще, і кілокалорій в ньому міститься всього 120.

А якщо вам сир потрібен, як корисний продукт в раціоні і джерело вітамінів і мінералів, тоді, звичайно, вибирайте сир з жирністю. Адже знаходяться в ньому жири важливі для нашого здоров’я, шкіри і волосся в першу чергу.

Яким би корисним не був сир, з часом його смак приїдається. Відмінна новина – є маса варіантів, як зробити його смачніше і корисніше.

Наприклад, можна з допомогою міксера зробити коктейль. Для цього візьміть сир, горішки, родзинки, банан і йогурт. Також в коктейлі можна додавати фрукти або ягоди, сухофрукти, мед. Чергуйте інгредієнти, і смак сиру вам ніколи не набридне.

Відео по темі статті

Також цікаве: