Симптоми вагітності на ранніх термінах до місячних. Як визначити вагітність

Кожна сімейна пара, яка мріє про дитину, задається питанням, як розпізнати вагітність на ранньому терміні. Для нетерплячих майбутніх мам, які бажають визначити в положенні вони чи ні, не чекаючи певного терміну, існує ряд симптомів вагітності.

Можна визначити вагітність до настання місячних?

Як правило, представниці прекрасної статі покладаються на власні відчуття і емоції, але, на жаль, вони не у всіх ситуаціях зможуть допомогти.

У деяких лікарів існує думка, що всі симптоми вагітності на ранніх термінах до місячних не мають ваги. Однак це не зовсім так, тому що ранню діагностику можна провести за певними симптомами, які і визначають факт зачаття.

Загрузка...

Основні симптоми, що з’являються до місячних

Виявити вагітність до появи критичних днів можливо і без тесту, єдине, обов’язково необхідно врахувати особливості репродуктивної системи.

Важливо пам’ятати, що симптоми вагітності на ранніх термінах до місячних з’являються приблизно на 20-21 добу після запліднення і мають досить інтенсивний і явний характер.

Після зачаття організм жінки перебудовується, і зміни в самопочутті не помітити практично неможливо. Звичайно, варто відзначити, що визначати зачаття по одній ознаці не варто.

Досвідчені фахівці та медичні працівники рекомендують звертати увагу на зміни в комплексі і вже тоді робити відповідні висновки.

Зміна базальної температури тіла

Базальна температура тіла – це найнижча температура, яка може бути досягнута в стані спокою. Для того щоб отримати точні дані, ректальні виміри проводять з ранку, відразу після пробудження до того, як людина починає активну діяльність.

Дівчат з порушеннями менструального циклу, коли неможливо встановити строк затримки, визначити вагітність на ранніх термінах, до настання місячних, допоможе вимірювання базальної температури

Вагітність таким чином можна спрогнозувати, якщо проводити вимірювання систематично. Завдяки змінам температури тіла конкретно визначають, коли наступлять сприятливі дні для зачаття, тобто овуляція. У ці дні показник підвищується, і температура тіла жінки досягає позначки 37.

Підвищена температура зберігається практично до настання критичних днів, і тільки за 5-7 днів йде на спад. Якщо жінка перебувати в положенні, температурні показники не знижуються, залишаючись на одному рівні.

Ранкове нездужання

Зверніть увагу, що нудота або ранкове нездужання – це вторинний ознака, яка виявляється на ранніх стадіях вагітності вкрай рідко. Швидше за все, його поява є сигналом отруєння.

До симптоми вагітності на ранніх термінах до місячних ця ознака не варто відносити, так як токсикоз і нудота конкретно починають переслідувати майбутніх мам на 4-5 тижні, коли становище жінки вже визначено.

Багато вважають токсикоз звичайним явищем, але фахівці впевнені, що це небезпечний процес, який може привести до порушення роботи важливих органів і систем майбутнього потомства.

Конкретних причин виникнення неприємного процесу у вагітних не встановлена, але є ряд гіпотез. Токсикоз можуть також супроводжувати судоми, бронхіальна астма і різні шкірні захворювання.

Вірогідність виникнення токсикозу велика, але є явні фактори, що впливають на виникнення процесу при вагітності:

 • стрес і депресія;
 • виникнення проблем з печінкою і щитовидкою;
 • астенічний статура;
 • недотримання норм правильного харчування;
 • недуги, пов’язані з травною системою.

Зміна молочних залоз

До одного з явних симптомів вагітності на ранніх термінах до місячних можна віднести зміни з грудьми і сосками майбутньої мами. Зрозуміло, молочні залози різко не змінять свій розмір, але вони починають набухати вже через кілька днів після зачаття.

Для грудей в такий період властива напруженість і хвороблива чутливість навіть до легких дотиків. В результаті інтенсивності відчуттів, дотик до сосків може призвести до подразнення молодої жінки.

Цікавий факт! Раніше непомітні горбки Монтгомері, розташовані на ореолах сосків, під час виношування дитини стають яскраво вираженими і помітнішими. Прояв рудиментарних залоз – це явна ознака закріплення заплідненої яйцеклітини.

Збільшення природних виділень

Для будь-якої жінки виділення з піхви – звичне явище. Однак інтенсивність і консистенція виділень може змінюватися під впливом різних факторів, що впливають на організм майбутньої мами.

Під час вагітності, буквально вже через пару днів, у жінки виділення стають більш прозорими, негустими, без будь-якого вираженого запаху. Також можуть з’явитися виділення, по зовнішньому вигляду схожі на менструацію.

Втома протягом дня

Під час вагітності в організмі представниці прекрасної статі починають відбуватися зміни. Різні перебудови пов’язані з розвитком малюка в утробі матері.

Виношування дитини впливає на високу вироблення прогестерону, який впливає на психічні процеси у жінки. Майбутня мама швидко втомлюється, стає забудькуватою і сонною.

Часте сечовипускання

До симптомів вагітності на ранніх термінах до місячних можна віднести виникнення частих походів в туалет. Позиви до сечовипускання, як правило, виникають в нічний час доби. Дане явище можна пояснити гормональними змінами.

Організм перебудовується, внаслідок чого до матки надходить більше крові, кровоносні судини наповнюються, тим самим приводячи до зміни в функціонуванні сечового міхура і нирок.

В цьому випадку не потрібно вдаватися до допомоги медикаментозних засобів, так як виникнення такого стану – явна ознака зародження нового життя.

Спазми внизу живота

У багатьох вагітних жінок на ранніх стадіях вагітності виникають неприємні відчуття і спазми внизу живота. Це пов’язано з підвищеним кровенаполнением матки. Майбутні мами починають відчувати свою матку вже через 7-10 днів після прикріплення заплідненої яйцеклітини.

Імплантанційне кровотеча

Будь кровотечі, які з’являються у молодої жінки, викликають побоювання і страх, тому що, як правило, їх прояв свідчить про якусь недугу. Але існує низка явищ, які повністю безпечні для жінки в положенні.

Що відбувається

в організмі Причина кровотечі Наслідок Явна ознака зачаття Запліднена яйцеклітина закріплюється

в слизовій матки Судини травмуються Імплантанційне кровотеча Симптом вагітності на ранніх термінах до місячних

 

Імплантанційне кровотеча дуже часто плутають з критичними днями, так як за часом цей період чітко збігається. У разі ретельного спостереження за своїм організмом, можна зазначити низку відмінностей між кровотечею і менструацією:

 • кровотеча не посилюється;
 • відсутній спазмирующая біль;
 • по часу триває не більше 2 діб;
 • кров виділяється в невеликих обсягах, червона або рожева на колір.

Порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту

Під час вагітності організм жінки зазнає змін, в тому числі і кишечник. В кров у великій кількості надходять гормони, сигналізуючи імунній системі.

У результаті відбувається послаблення захисної функції, яка впливає на зміну рівня кислоти шлункового соку. Із-за чого виникає біль і відчуття тяжкості в шлунку.

На цьому грунті можуть виникнути такі захворювання як: геморой, дисбактеріоз кишечника і запори.

Зміни смакових і нюхових переваг

До одного з основних ознак вагітності відноситься зміна нюху майбутньої мами. Запахи, які оточують, стануть здаватися набагато різкіше і сильніше звичного. Більшість смаків і запахів відчуваються викривлено, викликаючи при цьому почуття відрази, нудоти і з блювотою.

Емоційна нестійкість

Якщо протягом дня у жінки з’являються сльози без особливої причини, нервозність, перепади настрою – це можуть бути сигнали, які можна трактувати як:

 • симптоми вагітності на ранніх термінах до місячних;
 • ознаки менопаузи;
 • появи незабаром критичних днів.

Симптоми вагітності проявляються через кілька днів після зачаття. У молодої жінки починається різка зміна настрою, яка відбувається через гормональної перебудови організму.

Щоб якось допомогти вагітній жінці, досвідчені фахівці рекомендують вживати чай з ромашкою, похід в кіно на улюблену кінострічку, читання любовних романів. Також відмінно заспокоюють жіночу психіку заняття творчістю: малювання, ліплення, в’язання.

Протягом всієї вагітності у жінки можуть з’являтися різкі перепади настрою, рідні і близькі повинні допомогти майбутній мамі позбутися негативу, пояснивши, що така емоційна нестійкість небезпечна для життя малюка.

Поява ознак застуди

Із-за того що відбувається зміна рівня прогестерону в організмі і підвищення температури у перші дні, можуть дати про себе знати симптоми, що нагадують простудні захворювання:

 • головний біль;
 • запаморочення;
 • слабкість;
 • підвищена стомлюваність;
 • млявість і сонливість.

Також у жінки може знизитися рівень імунного захисту, що призводить до нежиті і болю в горлі.

Коли необхідно стати на облік до гінеколога

Йти до гінеколога можна відразу після того, як пройдений тест та отримано позитивний результат. Зробити це треба, щоб медичний працівник підтвердив вагітність. У тому випадку, коли майбутня мама впевнена, що і з нею, і з її майбутнім малюком все добре, можна відвідати лікаря через 2 місяці.

Лікар-гінеколог відрахує, коли була остання менструація. Від цієї дати і буде вважатися 1 тиждень вагітності, метод має назву «акушерський термін вагітності».

Якщо уважно прислухатися до сигналів організму, то вагітність можна розпізнати ще до настання критичних днів. Найбільш явними ознаками вважаються: набухання грудей, часте сечовипускання, зміна настрою і смакових уподобань майбутньої матері.

Які бувають симптоми вагітності на ранніх термінах до місячних:

Як визначити вагітність на ранніх термінах?

Також цікаве: