Після місячних довго маже коричневим. Особливості виділень при місячних

Менструації для жінок – звичне фізіологічний стан організму. У одних місячні проходять легко і швидко, в інших затягуються на тиждень і більше. Не однаковий і колір виділень – світлі або темні.

Але коли коричневі плями на трусиках не є супутнім моментом менструацій, варто задуматися про своє здоров’я.

Чому йдуть коричневі виділення після місячних?

Менструації заплановані природою для природного очищення порожнини матки від присутніх там яйцеклітин в період овуляції. Якщо не відбулося зачаття, то накопичився біологічний матеріал стає на даному етапі не потрібне, і його організм відторгає.

Готується до овуляції і ендометрій (внутрішній шар матки) – йде його ущільнення на випадок, якщо відбудеться запліднення. В ендометрій повинен проникнути ембріон, і якщо цього не сталося, то починаються місячні – йде відторгнення верхнього шару. Внаслідок цього ушкоджуються кровоносні судини стінок матки – звідси і кров’янисті виділення.

У перші дні менструацій маса має світлий відтінок, так як відторгнення йде швидко і досить активно, тому кров не встигає згорнутися. У деяких жінок в загальному потоці з’являються згустки більш темного кольору, які вважаються нормою.

Після місячних довго маже коричневим тому, що частина крові встигла згорнутися. Це надає виділенням темний відтінок.

Характер таких «последышей» менструації індивідуальний. У однієї жінки слабкі виділення після основного потоку можуть закінчитися дня через 3, в іншій будуть проявлятися тиждень. Якщо це не викликає жодних проблем, то вважається нормальним явищем.

Загрузка...

Коричневі виділення після місячних

На одні виділення жінка не звертає уваги, інші починають її турбувати. Щоб зрозуміти, коли стан нормальний, а коли виникають відхилення від норми, потрібно розглянути ряд супутніх факторів.

Коли мажучі виділення в межах норми?

Якщо коричневі виділення стають продовженням менструації і дуже швидко закінчуються, не супроводжуючись неприємними симптомами, лікарі вважають це нормальним явищем. Спровокувати появу такої мазні можуть кілька чинників:

  • жінка приймала лікарські препарати, що впливають на згортання крові;
  • гормональні засоби оральної і вагінальної контрацепції впливають не тільки на колір після менструальних виділень, але і на їх тривалість;

  • жорсткі заняття сексом перед початком місячних могли призвести до дрібних травм судин піхви і шийки матки;
  • якщо довго маже коричневим після місячних, виною можуть стати фізичні навантаження або стресові ситуації;
  • вплине на подібні прояви і дієта для схуднення.

Зверніть увагу! Якщо незначні коричневі виділення, що є продовженням місячних, жінка вважає звичним станом, не завдає їй занепокоєння, нічого робити не потрібно.

При нормальному перебігу менструального циклу жінка не відчуває дискомфорту, у неї не виникає больових відчуттів і гарячкових станів.

Коли мажучі виділення мають патологічний характер?

Якщо після місячних маже коричневим досить довго, це не можна вважати нормою, особливо якщо виділення рясні. Коли кров’яні плями не є продовженням менструації, а проявляються через деякий час після її закінчення, це носить патологічний характер:

  • виділення, що супроводжуються болем, говорять про проблеми гінекологічного характеру – міоми матки, поліпи впливають на сокращаемость матки;

  • гарячкові стани з підвищенням температури – ознака запального процесу в матці або придатках. В даному випадку коричневі виділення можуть бути рясними і проявитися в будь-якому проміжку циклу;
  • проникли в порожнину матки мікроби стають причиною серйозних інфекційних захворювань статевих органів, в результаті яких з’являються коричневі виділення з неприємним (деколи смердючим) запахом.

Будьте обережні! Якщо була затримка місячних, після чого довго маже коричневим, — це ознака потенційної вагітності (можливо, позаматкової), яка зірвалася. В даному випадку виділення більш рясні, і цю ситуацію залишати без уваги лікаря не слід.

Коли жінка відчуває під час тривалої коричневою мазні нездужання, потрібно шукати причину подібного стану. В іншому випадку ситуація може спричинити за собою розвиток анемії.

Самолікування при довго мажуть коричневих виділеннях

Коли виділення коричневого кольору після менструацій вважаються нормою, робити нічого не варто. Тривалу необильную мазанину рекомендується скоротити засобами народної терапії, використовуючи трави, наведені в таблиці.

Список трав, рекомендованих у гінекології при місячних:

Проблема Перелік трав Як використовувати Після місячних довго маже коричневим

  Ромашка, грицики, кропива Можна заварювати трав’яні чаї, а також робити профілактичні спринцювання

Важливо пам’ятати! Якщо самолікування не дає результату, і коричневі виділення стають тривалими, рясними і неприємно пахнуть, народну терапію слід припинити та відвідати гінеколога.

Коли варто звернутися до лікаря?

Якщо жінка розуміє, що її менструальному циклі щось пішло не так, не варто затягувати з відвідуванням лікаря.

Описані в статті ознаки ненормального стану, що супроводжують коричневі виділення після місячних, — це вже сигнал організму про розвиток захворювання, лікування якого не можна відкладати, щоб не допустити більш серйозних патологій.

Якщо після місячних довго маже коричневим — це може бути причиною міоми або дисфункції яєчників, тому з візитом до гінеколога краще не затягувати

З’явилися виділення в проміжку між менструаціями можуть стати провісниками серйозних кровотеч. І говорить це про те, що шийка матки не до кінця закрита, що вже є відхиленням від нормального стану. Це потрібно виявити вчасно, інакше надалі жінці доведеться лягти на операційний стіл.

Кров’янистої-бурі виділення іноді пов’язані з невдалої вагітністю (ембріону не вдалося закріпитися в епітелії). Відвідування лікаря допоможе упевнитися в цьому. Адже жінці знадобиться додаткова чистка порожнини матки, або медикаментозна допомога для її скорочення.

Кожна жінка повинна бути досить уважною до свого здоров’я. Відхилення в роботі статевої системи вимагають швидкого виправлення ситуації. Подібні збої впливають на нормальне вироблення гормонів, що призведе до передчасного старіння.

Що може означати, якщо після місячних довго маже коричневим:

Причини коричневих виділень після місячних:

Також цікаве: