Норма вітаміну Д в крові у жінок. Як заповнити недолік. Препарати з вітаміном Д

Сучасна і піклується про здоров’я жінка не лише займається спортом, веде активний спосіб життя, правильно харчується, але і вчасно здає аналізи і регулярно робить діагностику свого організму.

Будь-якій жінці важливо знати норму вітаміну Д в крові, оскільки недолік цього активного елемента може бути причиною онкологічних захворювань і навіть безпліддя.

Для чого жінкам потрібен вітамін Д

Норма вітаміну Д різниться в залежності від віку, однак слід пам’ятати, чому так важливо її підтримувати.

Отже, вітамін Д потрібен в жіночому організмі для наступного:

 • Недолік вітаміну Д призводить до виснаження імунної системи і загального ослаблення організму;
 • Вітамін Д впливає на репродуктивну функцію, оскільки гормональний фон з-за його недоліку може порушуватися;
 • Вітаміни групи Д стимулюють ріст і відновлення клітин, а це дуже важливо для профілактики жіночої онкології.
 • Науково доведено, що нормальне функціонування нервової системи неможливо без правильно балансу вітамінів, у тому числі і вітаміну Д.
Загрузка...

Симптоми дефіциту вітаміну Д в організмі жінки

Визначити недолік вітаміну не складе праці будь-якій дівчині, оскільки його ознаки не змушують себе чекати і дуже позначаються на зовнішності.

Серед ознак порушення норми вітаміну Д у жінок:

 • швидка втомлюваність;
 • схильність стресу та нервових зривів, часті перепади настрою;
 • ослаблена опірність організму до будь-якого роду інфекцій і простудних захворювань;
 • ламкі нігті і волосся;
 • проблеми з поставою і загоєнням переломів;
 • поганий стан шкіри і зубів.

Якщо жінка помітить хоча б пару ознак їх цього списку, то має сенс перевірити свою норму вітаміну Д у фахівця.

Аналіз на норму вітаміну Д в крові. Лабораторні дослідження

Визначити норму вітаміну Д в крові можна за допомогою спеціального аналізу, який дозволить не тільки дізнатися його точний рівень, але і допоможе лікарю призначити відповідне лікування.

Очевидно, що самостійно зробити собі діагностику і «прописати» вірний препарат та його дозування не представляється можливим.

Кожному пацієнту слід пам’ятати кілька простих правил, які допоможуть отримати об’єктивні дані аналізу:

 • Аналіз крові на визначення норми вітаміну Д здається вранці.
 • Перед процедурою не можна вживати їжу, так як це суттєво впливає на результати аналізу і робить їх необ’єктивними.

Норма вітаміну Д в крові у жінок, згідно з медичними дослідженнями, становить від 10 до 40 мкг/л.

Такий широкий діапазон пояснюється тим, що, залежно від свого фізіологічного стану, жінка може мати знижену, але все-таки «здорову» норму вітаміну.

Наприклад, у період вагітності, коли організм трохи виснажується, так і найвищий показник в період повного спокою і правильного протікання всіх процесів життєдіяльності.

Норма вітаміну Д у жінок для споживання

Рівень вітаміну Д в крові можна не тільки контролювати, але й самостійно регулювати за допомогою спеціальних дієт, правильного способу життя, дотримання режиму дня і вживання спеціальних вітамінних препаратів.

Жінці бажано дотримуватися комплексного підходу для підтримки норми вітаміну Д, але, звичайно, самим швидким та простим джерелом її підтримки є харчування і вживання спеціальних препаратів.

Норма вітаміну Д в крові у жінок, дівчат і дівчаток в залежності від віку розрізняється.

Категорія жінок Норма добового споживання вітаміну Д (мкг) Статевозрілі дівчата 2,5–5,0 Вагітні і годуючі жінки 10 Жінки старше 50 років 10-15

Як підвищити рівень вітаміну Д в крові до оптимальних значень

Якщо нестача вітамінів групи все-таки має місце і завдає фізіологічні незручності жінці, можна заповнити його з допомогою наступних методів.

Норму вітаміну Д в крові у жінок можна підтримувати і підвищувати при дотриманні правильного розпорядку дня.

Виснажливі нічні зміни на роботі, постійні вечірки не обіцяють нічого хорошого, вітаміни витрачаються особливо швидко, оскільки організм не відпочиває в темний час доби, а активно працює.

Постійне ігнорування біологічних годин нерідко призводить до гормональних збоїв, авітамінозу та інших серйозних захворювань.

Цікавий факт! Жінки, які проживають в північних широтах, де відчувається нестача сонячного світла і тепла, а також, ті, хто нехтує прогулянками на свіжому повітрі, частіше стикаються з нестачею вітаміну Д в крові.

Так, що не можна надмірно ховатися від сонця і проводити весь вільний час в приміщенні. Брак цієї речовини може бути викликана і дефіцитом сонячної енергії.

Правильне харчування — ключ до балансу вітамінів в організмі.

Для підвищення рівня цього активного елемента необхідно більше вживати наступні продукти:

 • Кисломолочні продукти: кефір, ряжанка, натуральний йогурт і т. д.;
 • Рослинні олії (оливкова, соняшникова, кукурудзяна та ін);
 • Вершкове масло, сирні продукти, курячі і перепелині яйця;
 • Риба та морепродукти: скумбрія, оселедець, ікра, риб’ячий жир, тріска (особливо її печінка), водорості, морська капуста і т. д.

Вживання вітамінно-мінеральних комплексів — найбільш швидкий спосіб підняти рівень потрібних елементів у крові. Однак зловживати БАДами без консультації лікаря не варто.

Будьте обережні! Надлишок вітамінів так само небезпечний, як і їх недолік, і здатний викликати значні порушення в організмі, аж до розвитку серйозних захворювань.

Перед прийомом будь-якого вітамінного препарату необхідна консультація лікаря, особливо якщо пацієнт вирішує збільшити дозування.

Препарати вітаміну Д

Ергокальциферол (вітамін Д2) і хокальциферол (вітамін Д3) містяться практично в будь-якому вітамінно-мінеральному комплексі, які, в свою чергу, найчастіше використовуються для лікування авітамінозу.

Це пояснюється зручною формою дозування і вживання препаратів. Однак спектр форм випуску вітамінів групи Д значно ширше. Нижче більш детально розглянуто основні з них.

Масляний розчин вітаміну Д

Коли норма вітаміну Д особливо низька і підняти її потрібно негайно лікарі найчастіше призначають уколи, щоб вітаміни як можна швидше і в більшій концентрації надійшли в кров.

Для цих цілей використовуються масляні розчини вітамінів групи Д.

Такі розчини є як для ергокальциферолу, так і для хокальциферола. Масляні розчини також можуть застосовуватися перорально під час їжі. Дозування в обох випадках визначає лікар.

Основні препарати у формі масляного розчину:

 • «Ергокальциферол»;
 • «Вигантол»;
 • «Оксідевіт».

Кальцій з вітаміном Д

Вітамін Д в комплексі з кальцієм є потужним засобом у боротьбі з захворюваннями кісток, а також надають загальнозміцнюючу дію на весь жіночий організм, в тому числі покращують стан зубів, волосся і нігтів.

Секрет такого вдалого поєднання полягає в те, що вітамін Д допомагає кальцію краще засвоюватися організмом і швидше всмоктуватися в кров.

Тобто, при нестачі вітаміну Д кальцій сам по собі не так ефективний, тому значна частина Бадів для підтримки жіночого здоров’я і краси ґрунтується на комплексі цих двох елементів.

Популярними препаратами у формі випуску вітаміну є лінійки наступних марок:

 • «Нікомед»;
 • «Комплівіт»;
 • «Вітрум».

Для жінок зрілого віку є окремі лінійки цих препаратів:

 • «Кальцій-Д3 Нікомед форте»;
 • «Комплівіт Кальцій-Д3 форте».

Всі препарати приймаються перорально під час їжі або після їжі.

Важливо пам’ятати! Норма вітаміну Д в крові у жінок відрізняється для молодих дівчат, вагітних і годуючих матерів, а також для дам у віці.

Мазь або крем з вітаміном Д

Зовнішньо вітамін Д також застосовується, як правило, для лікування шкірних захворювань, наприклад, псоріазу, шкірного туберкульозу, свербежу, інфекцій, алергії, пролежнів, розтяжок та ін.

Зверніть увагу! Використовувати мазі з вітаміном Д потрібно лише локально і посилено втирати препарат у шкіру не варто, краще почекати, поки він самостійно вбереться.

На сучасному фармацевтичному ринку представлені наступні товари цього роду:

 • «Дайвонекс»;
 • «Зорька»;
 • «Акридерм»;
 • «Ксамиол» та ін.

Препарати з вітаміном Д для плануючих вагітність або вагітних

Вітамін Д3 особливо важливий для жінок, оскільки саме він підтримує постійне нормальне функціонування організму і відповідає на нормалізацію менструального циклу.

З цієї причини він включається в вітамінно-мінеральні комплекси для жінок, які лікують безпліддя, прагнуть відрегулювати цикл, що намагаються завагітніти або вже очікують малюка.

Тим, хто тільки планує вагітність, важливо стежити за регулярністю циклу, щоб точно знати, коли починається овуляція, а значить і сприятливий час для зачаття.

Також потрібно заздалегідь підготувати свій організм до такої важливої події, щоб надмірно його не виснажити.

Якщо жінка вже вагітна, то вітамін Д3 стає необхідним не тільки для неї самої, але і для майбутнього малюка.

Особливо важливо не відчувати нестачі в вітаміні Д3 в третьому триместрі вагітності, коли він необхідний для формування здорових кісток плоду.

Існують спеціальні препарати для майбутніх мам або тих, хто ще тільки планує завагітніти, сприяють підтриманню балансу всіх важливих вітамінів і мікроелементів як для матері, так і для дитини.

Вагітним слід приймати:

 • «Елевіт Пронаталь»;
 • «Прегнавіт»;
 • «Мульти-табс Пренаталь»;
 • «Алфавіт Мамине здоров’я»;
 • «Комплівіт Мама».

Спеціально для вагітних жінок і вже народжених малюків, які страждають дефіцитом вітаміну Д, або недоношених дітей розроблена ще одна форма випуску — водяний розчин «Аквадетрим».

Він приймається перорально, строго за призначенням лікаря.

Повноцінне вміст вітаміну D в крові у жінок — важлива складова здоров’я будь-якої представниці слабкої статі. Цим критерієм не можна нехтувати, а ігнорувати ознаки дефіциту вітамінів групи Д небезпечно.

Пам’ятаючи і дотримуючись прості правила, кожна жінка допомагає собі залишатися здоровою, молодою і красивою багато років.

Даний відеоролик розповість вам про норму вітаміну Д в крові у жінок, чоловіків, а також про продукти, в яких він є:

З цього відео ви дізнаєтеся, які симптоми включає дефіцит вітаміну Д:

Також цікаве: