Навколо очей коричневі кола — ознака якоїсь хвороби? Причини потемніння шкіри повік

Коричневі кола навколо очей, що виникли раптово, обов’язково стурбують їх володаря, адже вони можуть являти собою ознаку хвороби, який саме, зможе точно визначити доктор, після проведення визначених проб і аналізів.

Проте в силах людини самостійно визначити, що послужило причиною їх виникнення, щоб вчасно почати боротьбу із захворюванням і позбутися від такого неприємного її наслідки.

Причини появи коричневих кіл навколо очей

Слід відзначити кілька причин, кожна з яких може стати приводом для появи неприємного відтінку кіл в області очей. Досить часто таке явище турбує людину вранці або перед сном.

В цілому, виділяють такі передумови появи потемніння в області очей:

Коли з’являються навколо очей коричневі кола, ознака якоїсь хвороби це перше, про що замислюємося ми. Найчастіша причина — банальне недотримання режиму сну і відпочинку

 • неправильний режим сну і відпочинку: як занадто тривалий сон, так і недостатній, з однаковим ступенем імовірності можуть вплинути на зовнішній вигляд людини;
 • постійна робота за комп’ютерним монітором, з відсутністю припливу кисню і сонячних променів, нерідко є передумовою, з-за якої з’являються навколо очей коричневі кола, ознака якоїсь хвороби, при цьому шукати не потрібно;
 • постійне зловживання спиртними напоями і курінням цілком здатні стати однією з причин виникнення такого зовнішнього дефекту шкіри;
 • неправильне і незбалансоване харчування;
 • побічна дія деяких лікарських препаратів;

Деякі ліки мають таке побічна дія як темні кола навколо очей

 • наявність у людини захворювань як хронічного, так і інфекційного характеру (наприклад, синусит, патології сечовидільної системи, ендокринні порушення, хвороби крові та інші);
 • спадковість, яка передбачає розташування судин дуже близько до поверхні шкіри;
 • зміна рівня гормонів в організмі;
 • алергічні реакції на косметичні засоби.
Загрузка...

Нестача вітамінів і мікроелементів

Досить важливою причиною, по якій навколо очей з’являються коричневі кола, може бути нестача вітамінів, причому ознака якоїсь хвороби це може бути, вже немає необхідності визначати, тому що просте заповнення цієї браку веде до усунення проблеми в цілому.

Головним чином, затемнення під очима виникають із-за дефіциту вітаміну С.

Саме аскорбінка крові дозволяє швидко і якісно просуватися по судинах. Нестача цього важливого елемента здатна уповільнити швидкість руху крові, внаслідок чого і відбувається виникнення зрадницьких потемнінь.

Крім того, брак заліза теж може стати причиною такої неприємності. Найчастіше недолік цього мікроелемента тягне за собою зниження гемоглобіну, а цей фактор завжди супроводжується зовнішнім проявом у вигляді потемніння шкіри повік.

Продукти, багаті вітаміном С

Продукти, що містять залізо

Петрушка, смородина, цитрусові, шипшина і полуниця, капуста Печінка, шпинат, яблука, м’ясо яловиче

Захворювання травного тракту, жовчного міхура, печінки

Органи травної системи відрізняються тим, що будь-який розлад у їхній роботі тут же проявляється у зовнішності людини, виступаючи своєрідним лакмусом таких порушень.

Коричневі кола не є винятком, причому, потрібно відзначити, що відтінків подібних змін шкіри може бути декілька, і кожен з них може сигналізувати про окремому захворюванні.

Який колір мають круги навколо очей

Ознака якоїсь хвороби

Коричневі Порушення в роботі печінки або вироблення жовчі Червоні Зміни в роботі сечовидільної системи Сині Неправильна робота лімфатичної системи Чорні Порушення правильного функціонування ШКТ

Цукровий діабет

Нерідко пацієнта, який скаржиться на виникнення коричневих кіл на шкірі повік, можуть направити на аналіз крові, з метою визначення рівня цукру. Це робиться для того, щоб виключити наявність у такого грізного захворювання, як цукровий діабет.

Нерідкі випадки, коли ця хвороба мала початкові прояви саме в такому вигляді. Крім того, людина може відчувати виражену спрагу, втрачати вагу і мати прагнення до частого спорожнення сечового міхура.

Саме тому так важливо, не втрачаючи часу, своєчасно звертатися за консультацією якщо не відразу до ендокринолога, то до терапевта обов’язково.

Захворювання крові

Дуже в’язка кров — нерідка причина коричневих кіл навколо очей. Ознака якої хвороби — здатний визначити досвідчений кардіолог.

Варто відзначити, що застою частинок крові в капілярах стає головним винуватцем появи зрадницьких потемнінь під очима. Крім іншого, такий симптом сам по собі досить загрозливий, адже в цьому випадку страждають також і вени.

Густа кров з труднощами просувається по судинах, з-за чого з’являються збої в роботі серця, яке просто не може в потрібній мірі організувати роботу всіх органів і систем людини.

Дуже часто ця ознака випливає з нестачі заліза в організмі, через що і виникають темні кола. Позбутися цієї недуги можна, якщо включити в раціон продукти, що містять в потрібній кількості цей мікроелемент, або після прийому спеціальних препаратів, призначених лікарем.

Проблеми з щитовидною залозою

Загальний стан шкіри, її тон і еластичність значною мірою залежать від правильної роботи щитовидної залози і надниркових залоз. Саме тому важливо ретельно стежити за зміною стану шкіри, щоб вчасно помітити виникнення серйозних захворювань.

Сильне затемнення шкіри повік може бути відлунням недостатньо ефективної роботи наднирників. Це прояв може бути наслідком таких проблем:

 • вроджена недостатність;
 • пухлина гіпофіза;
 • тиреоїдит аутоімунної системи.

У випадку, коли спостерігається підвищення вироблення гормону під назвою кортизол, теж може виникати зміна забарвлення шкірних покривів навколо очей. Цей процес свідчить про наявність у людини гіпертиреозу, який відрізняється також погіршенням стану всіх шкірних тканин і загального пожовтіння шкіри.

Алергія

Причиною затемнень біля очей може бути банальна алергія — сезонного характеру або харчової спрямованості.

Цей факт пов’язаний з припливом крові до області носоглотки, із-за якого шкіра під очима швидко забарвлюється в темно-синій або сіреневатий відтінок. Посилення кровотоку сприяє збільшенню об’єму кровоносних судин, що в свою чергу тягне за собою появу темних кіл під очима.

Крім цього, алергія не завжди дозволяє людині, яка страждає від її наслідків, якісно висипатися. З-за цього можуть з’являтися коричневі кола в області під очима.

Один з ознак такої хвороби, як гепатит — коричневі/жовті круги навколо очей

Наявність гепатиту

Дуже важливо не залишити без уваги такий симптом, коли навколо очей утворюються коричневі або жовті кола, оскільки це може бути ознакою серйозної хвороби.

Як правило, саме жовтуватий відтінок під очима свідчить про проблеми з жовчним міхуром або печінкою, і є однією з ознак наявності гепатиту. Крім того, наявність подібних потемнінь може бути свідченням великої кількості токсинів, що накопичилися в організмі людини.

Діагностика хвороби по симптому коричневих кіл навколо очей

Побачивши навколо очей коричневі кола, потрібно якомога раніше визначити, ознакою якоїсь хвороби це може бути. Потрібно пройти ряд важливих обстежень, здати аналізи.

Для визначення причин виникнення потемнінь навколо очей потрібно отримати консультації наступних фахівців, кожен з яких може призначити певні обстеження:

Терапевта:

 • загальне обстеження організму;
 • ультразвукова діагностика;
 • загальні аналізи крові і сечі.

Алерголога:

 • проведення тестів на визначення подразників.

Ендокринолога:

 • аналізи крові на гормони;
 • УЗД щитовидної залози.

Кардіолога:

 • кардіограма;
 • магнітно-резонансна томографія.

Нефролога або уролога:

 • специфічні аналізи сечі;
 • УЛЬТРАЗВУКОВЕ дослідження та комп’ютерна томографія органів сечовидільної системи.

ЛОР лікаря:

 • загальна перевірка стану ЛОР-органів.

Невролога:

 • перевірка загального стану пацієнта з використанням необхідного обладнання.

Гематолога:

 • аналізи крові на склад;
 • проведення обстежень на предмет проникності судин і склад лімфи.

Інфекціоніста:

 • дослідження на наявність токсинів в організмі;
 • УЗД органів травної системи.

Загальні рекомендації лікарів, якщо навколо очей коричневі кола

Коричневі кола навколо очей – це не просто дефект шкіри, а важливий сигнал організму і ознака хвороби. Важливо знати, який саме лікар допоможе провести діагностичні дослідження.

Важливо дотримуватися поради і рекомендації лікарів, які виступають у ролі профілактичних для запобігання появи потемнілих шкіри повік під очима:

 • як можна частіше здійснювати прогулянки на свіжому повітрі;
 • необхідно повноцінно відпочивати, для цього потрібно не тільки лягати спати не занадто пізно, але і вставати вчасно. Бажано в один і той же час;
 • стежити за спокоєм нервової системи. Можна пропити курс заспокійливих препаратів, які призначить лікар;
 • обов’язково вживати протягом доби необхідну кількість води;
 • харчуватися різноманітно, намагаючись вживати їжу, багату клітковиною, містить вітамін С і інші корисні мікроелементи;
 • не використовувати для зниження ваги різких голодувань і строгих дієт;
 • обмежити шкідливі звички.

Коричневі кола шкіри повік не завжди можуть бути ознаками складних захворювань.

Помітивши їх поява, потрібно обов’язково звернутися за консультацією до фахівця, а надалі дотримуватися рекомендацій щодо здорового способу життя, щоб не допустити їх повторного виникнення.

Корисні відео-ролики про причини потемніння шкіри навколо очей

Щоб дізнатися, як виглядають навколо очей коричневі кола, і який це ознака хвороби, а також як її лікувати, подивіться запропоноване відео:

Як прибрати темні кола під очима — у цьому відео:

Також цікаве: