«Магній В6». Інструкція для вагітних. Як приймати «Магне В6» при плануванні та під час вагітності

Під час вагітності жінці як ніколи необхідне надходження в організм повноцінного набору вітамінів і мікроелементів. Не завжди з їжею їх надходить достатня кількість.

Тому спостерігає гінеколог може призначити прийом засобів, що забезпечують організм майбутньої мами усіма незамінними для нормального розвитку плоду елементами.

Одним з таких препаратів може стати «Магне В6». Дефіцит магнію може викликати різні проблеми, як у майбутньої матері, так і у виношуваної нею дитини.

Показання до застосування під час вагітності

Препарат «Магній В6» в інструкції по застосуванню для вагітних містить наступні показання до прийому:

 • надмірна нервозність, порушення сну;
 • гіпертонус матки, загроза викидня;
 • надмірні прояви токсикозу, особливо на ранніх термінах;
 • спазми, болі в кишечнику;
 • недолік енергії, швидка втрата сил, млявість, загальне нездужання;
 • парез кінцівок, судомні скорочення м’язів, посмикування;
 • різке збільшення випадіння волосся;
 • недостатнє харчування;
 • прискорене серцебиття.

Загрузка...

Протипоказання до застосування

Вагітним жінкам, які страждають на цукровий діабет, не рекомендований прийом «Магне В6», так як препарат містить полісахариди, зокрема сахарозу.

Особливу увагу слід звернути на те, що в «Магне В6» міститься фруктоза.

Індивідуальна непереносимість цього моносахариду також служить протипоказанням до застосування препарату. При нестачі магнію таким жінкам краще віддати перевагу препарати магнію, що не містять підсолоджувачі.

Інструкція «Магній В6» не рекомендує вагітним застосовувати засіб при гострій або хронічній нирковій недостатності.

Якщо ця патологія присутня в легкій формі, то препарат можна вживати, дотримуючи обережності.

Увага! Одним із протипоказань до застосування «Магнію B6», згідно інструкції, є індивідуальна непереносимість компонентів препарату, сприяє розвитку різних алергічних реакцій.

Алергію може бути висипання або почервоніння шкіри, нежить і набряклість.

Вагітність кардинально міняє всі фізіологічні процеси в організмі жінки, тому навіть за відсутності в анамнезі алергії слід дотримуватися обережності, застосовуючи нові засоби! Це повинно відбуватися тільки під контролем лікаря.

Інструкція із застосування і дозування

Препарат «Магне В6» випускається в таких формах, як таблетки й розчин в ампулах. Вагітним жінкам його прийом може призначити тільки лікар. Будь-яка форма препарату приймається під час прийому їжі.

Згідно інструкції для вагітних «Магній В6» містить вказівку, що таблетки не потрібно розжовувати, розкушувати. Їх необхідно ковтати, запиваючи достатньою кількістю води.

Звичайна доза становить 6-8 таблеток на добу. Розчин приймається в кількості 3-4 ампули в день.

Прийом препарату передбачає обов’язкову розбивку надходження ліків в організм. Як правило, це 2-3 прийоми на добу з приблизно однаковими проміжками між вживанням.

При плануванні вагітності

Магній є одним з найбільш важливих елементів для жіночого організму. Він бере участь у багатьох життєво важливих процесах, чинить значний вплив на репродуктивну систему жінки.

Знаючи про це, багато гінекологи рекомендують своїм пацієнткам прийом «Магне В6» до вагітності.

Цей препарат сприятливо впливає на тонус гладенької мускулатури матки і кровоносних судин, що постачають її.

При плануванні вагітності, варто звернути увагу на вміст у крові магнію і підготувати організм до того, що витрата цього мікроелемента в період вагітності різко зросте.

Тому слід заздалегідь потурбуватися про достатньому забезпеченні цим мікроелементом жіночого організму.

Під час вагітності

«Магне В6» в процесі клінічних досліджень не виявив негативного впливу на вагітну жінку і виношується нею плід, тому його застосування дозволено при вагітності.

Гінекологи часто рекомендують своїм пацієнткам вживання цього препарату, оскільки він надає позитивну дію на стан центральної нервової системи жінки, знімає дратівливість і нервозність, що особливо проявляється в першому триместрі вагітності.

При прийомі препарату «Магній В6», інструкція для вагітних у період виношування дитини повинна бути вивчена. Ви повинні її дотримуватися.

Крім того, магній добре впливає на тонус гладенької мускулатури матки, що допомагає не допустити такої поширеної проблеми як гіпертонус. Препарати магнію сприяють зняттю спазмів і усунення тягнуть болів внизу живота.

Що міститься в лікарському засобі «Магне В6» вітамін В6 сприяє нормальному розвитку багатьох органів і систем ембріона, а також запобігає багато ускладнення вагітності.

Сьогодні більшість гінекологів призначають своїм пацієнткам цей препарат в якості профілактичного заходу, відсутність загрози аборту та інших проблем вагітності.

Витрата магнію в період виношування дитини збільшується на 100%, і не завжди жінка здатна отримати достатню кількість мікроелемента з їжі. Крім того, згідно з дослідженнями, засіб з магнієм і вітаміном В6 абсолютно нешкідливо.

Слід пам’ятати! Призначення будь-яких препаратів, навіть самих легких і корисних, залишається у віданні спостерігає гінеколога.

Тривалість прийому

Інструкція препарату «Магній В6» попереджає вагітних, що приймати препарат слід протягом 2-3 місяців.

Тривалість прийому препаратів для вагітної жінки визначає лікуючий лікар, грунтуючись на спостереженнях за станом пацієнтки і лабораторних аналізах крові, що підтверджують нормалізацію вмісту магнію.

У деяких випадках, якщо пацієнтці показаний курс прийому препарату у високій дозі протягом тривалого часу, можуть проявлятися різні неприємні симптоми. До них відноситься, наприклад, аксональная нейропатія.

Цю неврологічну патологію як побічний симптом характеризують:

 • постійно посилюється тремор;
 • оніміння;
 • поколювання у м’язах кінцівок;
 • зниження больового порогу;
 • розлад координації рухів.

Ці прояви, як правило, зникають з відміною препарату.

Взаємодія з іншими препаратами

У випадках, коли вагітній жінці показано застосування антибіотиків тетрациклінового ряду, слід розділяти за часом їх прийом і прийом «Магне В6».

Це обумовлено тим, що препарати магнію значно знижують всмоктувальну здатність кишечника по відношенню до тетрацикліну. Різниця у часі між прийомом цих препаратів має становити не менше двох годин.

Дуже часто вагітні жінки відчувають дефіцит кальцію.

Якщо у жінки, яка чекає дитину, виявлено поєднана недостатність магнію і кальцію, то перед тим, як приймати кошти для відновлення рівня кальцію, призначають «Магне В6». Це пов’язано з тим, що кальцій добре засвоюється тільки при достатньому рівні магнію.

Можливі побічні дії

Згідно з даними з інструкції «Магній В6», прийом препарату може спровокувати такі реакції організму:

 • алергія;
 • блювотні позиви;
 • підвищений газоутворення в кишечнику;
 • неможливість спорожнити кишечник;
 • пронос;
 • різкі або тягнучі болі внизу живота.

Ціна препарату, як зберігати

Ціна на засіб варіюється в залежності від регіону, конкретного виробника препарату та цінової політики аптеки або аптечної мережі.

Препарат Ціновий діапазон Таблетки «Магне В6», 50 штук 525-680 рублів Таблетки «Магне B6 форте», 30 штук 680-950 рублів Ампули з розчином «Магне В6», 10 ампул 480-660 рублів

Зберігати препарат слід у місцях, недоступних дітям. Особливих умов поранення він не вимагає.

Слід уникати потрапляння прямих сонячних променів, тобто зберігати краще в темному місці. Температура зберігання не повинна перевищувати 25 градусів.

Важливо знати! Термін зберігання препарату «Магне Б6» становить 3 роки. Не використовуйте лікарські засоби після закінчення терміну придатності.

Аналоги

Препарати магнію випускаються під різними назвами. Російські виробники випускають «Магнелис Б6».

Також аналогічне діюча речовина зі злегка варьирующимся складом мають такі препарати як «Магнікум», «Магнефар», «Магніт Б6», а також угорське засіб «Береш плюс».

Вищезазначені препарати є синонімами «Магне В6».

Замінниками препарату є кошти зі схожим складом, але вироблені різними фармацевтичними компаніями.

Аналогами можуть бути препарати однакового дії, але мають відмінні діючі речовини.

З цього відео ви дізнаєтеся про препарат «Магній В6», а також інструкцію про його застосування для вагітних і дівчат не в положенні:

Дане відео детально розповість вам про те, для чого потрібен магній в жіночому організмі в період вагітності:

Також цікаве: