Крем від хімічного опіку особи. Список кращих лікувальних засобів для шкіри

Хімічний опік обличчя з’являється внаслідок порушення тканин в результаті контакту з різними видами хімікатів, кислот. Їх поява пов’язана з недбалим ставленням у період роботи з хімічними компонентами, а також у випадку неакуратне поводження з ними в побуті або внаслідок отримання виробничої травми.

При хімічному опіку згорають клітини верхнього шару шкіри, в результаті вони мають властивість відшаровуватися від здорових тканин, тому таке пошкодження вважається небезпечним.

Симптоматика хімічного опіку особи

На місці пошкодження утворюється характерна кірка, яка в залежності від хімічної речовини може відрізнятися.

Після впливу лужної рідини, кірка на поверхні шкіри набуває білуватий відтінок, а також відрізняється пухкої м’якою консистенцією. При цьому немає чітко виражених меж опіку, тобто вони плавно переходять на сусідні тканини. Хімічний опік від дії лугів здатний проникати глибоко в тканини, так як володіє потужною руйнівною силою.

Пошкодження шкіри особи в результаті впливу кислоти має більш тверду і суху поверхню з чітко позначеними кордонами при переході на здорові тканини. Кислотні опіки є поверхневими. Відтінок обпаленої ділянки може бути різним у залежності від виду кислоти:

 • Сірчана кислота дає спочатку білий відтінок, а потім він змінюється на коричневий колір.
 • Азотна кислота має особливість залишати на шкірі зеленувато-жовтий опік.
 • При дії соляної кислоти з’являються пошкодження жовтуватого кольору.
 • Оцтова кислота залишає на шкірі бурий відтінок.
 • Карболова кислота при потраплянні на шкіру залишає білий відтінок, який в подальшому переходить у бурий колір.
 • Пошкодження, отримане при контакті з перекисом водню, набуває сіруватий відтінок.
 • Дуже небезпечним фактором при впливі хімікату на шкіру є те, що тканини продовжують руйнуватися і після того як відсутній безпосередній контакт. Це відбувається внаслідок того, що активна речовина здатна проникати далеко в структурні шари шкіри.

  Загрузка...

  Перша допомога при хімічному опіку особи

  Насамперед, після отримання пошкодження хімічного властивості, необхідно виключити безпосередній контакт з хімікатом. У цих цілях фахівці рекомендують негайно промити шкіру проточною водою протягом 20 хвилин і більш.

  Ефективність подальшого лікування напряму залежить від того, наскільки якісно та своєчасно була надана перша допомога.

  Наступним кроком є нейтралізація залишків активного компонента відповідним антидотом, який вибирається у відповідності з хімікатом:

  • при кислотному пошкодження, залишки нейтралізують розчином харчової соди (1-2%) або нашатирного спирту (0,5%);
  • лужний опік нейтралізують антидотом, що є слабким розчином лимонної чи оцтової кислоти.

  Після обробки антидотом, пошкоджене місце необхідно підсушити, після чого накласти суху пов’язку. По можливості хворого варто доставити до лікаря.

  Фахівці рекомендують використовувати спеціальний крем від хімічного опіку особи, який допоможе зняти хворобливі симптоми і прискорити процес загоєння.

  Ефективні крему від хімічного опіку особи

  Самолікування в разі хімічних опіків можливо, тільки якщо пошкодження відноситься до 1 або 2 ступеня, у разі, коли діагностований опік 3 або 4 ступеня, терапія повинна проводитися за допомогою кваліфікованого фахівця.

  Пантенол

  Крем від хімічного опіку особи Пантенол ефективно справляється з багатьма ушкодженнями шкіри після впливу з хімікатами. Даний засіб вигідно відрізняється швидким загоює дією, а також своєю доступністю.

  Такий крем від хімічного опіку особи, як Пантенол, вигідно відрізняється своїм співвідношенням «ціна — якість»

  Наносити крем можна безпосередньо після отримання травми, так як його особливість полягає у швидкому усмоктуванні в шкіру, і при цьому він допомагає попередити появу рубців надалі.

  При самостійному застосуванні, необхідно дотримувати наступні рекомендації:

  • наносити крем на отриману рану тонким шаром;
  • процедуру повторювати не менше 4 разів протягом дня;
  • дотримуватися заходів безпеки, щоб крем не потрапив в очі;
  • перед нанесенням засобу, опік слід заздалегідь обробити будь-яким антисептиком.

  Крім того, Пантенол не має вікових обмежень і допускається до використання як для дорослих, так і для дітей. Також в разі крайньої необхідності можливе його застосування жінками в період вагітності і лактації.

  Солкосерил

  Застосування крему Солкосерил від хімічних опіків пояснюється тим, що його складу дозволяє ефективно активізувати відновний процес шкіри обличчя без будь-якої шкоди для здоров’я людини. Також цей засіб підвищує синтез колагену в клітинах і тим самим прискорює загоєння рани.

  Діючою речовиною крему є депротеїнізований диализат, який отримують з крові молочних телят. Крім того, засіб містить додаткові речовини, які забезпечують його ефективність.

  Додаткові компоненти у складі крему Солкосерил від хімічних опіків шкіри на обличчі Корисні властивості Цетиловий спирт Не дає пересихати ушкодженої ділянки шкіри, пом’якшує і додає гладкість Холестерол Забезпечує процес регенерації клітин Білий вазелін Створює додатковий захист на пошкодженій ділянці

  Даний крем не має протипоказань, лише в рідкісних випадках може викликати алергійну реакцію.

  Судокрем

  Цей засіб є ефективним у використанні при хімічних опіках шкіри. Завдяки своєму складу розглянутий препарат має потрійну дію:

  • заспокоює;
  • захищає;
  • відновлює.

  При нанесенні на ушкоджену ділянку, створює захисну плівку, яка перешкоджає потраплянню в рану різних інфекцій і бактерій. По застосуванню не має протипоказань, але при нанесенні необхідно уникати попадання на слизову оболонку ока.

  Альгофин

  Цей крем відмінно допомагає при глибоких опіках хімічного властивості. Завдяки тому, що він створений з компонентів природного походження, його застосування надає захисну і відновлює функцію, а також активізує регенерацію клітин.

  Застосування крему Альгофин від хімічного опіку на шкірі обличчя дозволяє:

  • активізувати дихання клітин;
  • усунути кисневе голодування на пошкодженій ділянці;
  • посилити синтез колагену;
  • активізувати відновні процеси;
  • створити захисну плівку.

  Альгофин не має протипоказань, у рідкісних випадках може викликати алергійну реакцію.

  Декспантенол

  Даний крем відрізняється своїми загоюючими здібностями і при цьому допомагає пом’якшити пошкоджену шкіру. Крім того, це засіб насичує клітини пантотеновою кислотою, що дозволяє прискорити відновлення шкіри і надати протизапальну дію.

  Декспантенол не має істотних протипоказань до його застосування, проте іноді може стати причиною алергічної реакції. У такому випадку фахівці рекомендують негайно припинити його використання. Курс лікування кремом призначається суто лікарем.

  Своєчасне нанесення лікувального крему допомагає уникнути утворення рубців при хімічному опіку особи.

  Хімічний опік обличчя: до якого лікаря звернутися

  В будь-якому районному центрі лікування травм виробляє лікар-хірург. Проте якщо пошкодження має важку форму, хворий направляється в опіковий центр, де він перебуває під наглядом лікаря-комбустіолога.

  Фахівець не тільки займається лікуванням безпосередньо отриманої травми, але і наслідками, які виникають після неї. При необхідності, у його компетенцію входять також питання з пересадки тканин.

  При важких опіках потрібна операція з пересадки шкіри

  У важких випадках потерпілий потребує оптимальних умов лікування з обов’язковою госпіталізацією.

  Хімічний опік обличчя потребує своєчасного та якісного лікування, в іншому випадку він стане причиною серйозних ускладнень для здоров’я. Тому рекомендується починати використовувати крем відразу після отримання травми.

  Перша допомога при хімічному опіку:

  Крем від хімічного опіку особи Д-пантенол:

  Також цікаве: