Калорійність желатину, в яких продуктах він присутній, чи є в ньому вуглеводи

Досить часто можна побачити на кухнях багатьох господинь желатин. Його зазвичай застосовують для желювання різних страв. Сама назва «желатин» в перекладі з латині означає «застиглий».

86312cc1e7618c265748616a5f3cf274 Калорійність желатину, в яких продуктах він присутній, чи є в ньому вуглеводи

Добувають його з хрящів, кісток і сухожиль великої рогатої худоби за допомогою спеціальної термічної обробки. Продукт не має якого-небудь кольору або запаху. Виробляють його у вигляді дрібних кристалів, рідше у формі пластин. Желатин здатний розбухнути в холодній воді, в гарячій він швидко розчиниться і втратить свої якості.

e5b09aa92672d4b2e1036e5193f51612 Калорійність желатину, в яких продуктах він присутній, чи є в ньому вуглеводи 

Використання желатину

Застосовуючи желатин в домашніх умовах, мало хто замислювався про калорийнности желатину. А вона становить 355 ккал на 100 грам. Його часто застосовують для приготування рибних і м’ясних консервів. Заливні страви з них стають набагато апетитніше. Також це сировина має широке застосування для виготовлення кондитерських виробів: цукати, желе, йогурти, муси, торти і багато інші солодощі готуються із застосуванням желатину.

Завдяки желюючою речовин морозиво стає смачним, тому що білки в ньому не згортаються, а цукор не піддається кристалізації.

288910f895bfbf6552aabaa905ed844e Калорійність желатину, в яких продуктах він присутній, чи є в ньому вуглеводи

Також желатин дуже часто застосовують в косметології: він входить до складу багатьох домашніх масок від зморшок. Такі маски володіють чудовими підтягують і розгладжують властивостями.

Користь продукту

Практично всі продукти, до складу яких входить желатин, є корисними. Найголовніше речовина, що міститься в ньому, — гліцин, володіє хорошими тонізуючими властивостями. В інших білкових продуктах не є великої кількості цієї речовини.

Лікарі рекомендують вживати в їжу цей продукт людям, які страждають частими переломами кісток. Завдяки желатину кісткові тканини стануть швидше зростатися.

Желатин також широко застосовується і в області косметології. Його використовують для догляду за волоссям, нігтями та шкірою. Для шкіри і волосся маски готуються на основі желатину, а для нігтів дуже корисні ванночки.

b5c592977af1f1fbd54a0f8eaa6762fe Калорійність желатину, в яких продуктах він присутній, чи є в ньому вуглеводи 

Зворотна сторона

У желатину досить багато позитивних якостей, ніж багато хто вже переконався. Але, незважаючи на це, лікарі все ж таки не радять сильно захоплюватися продуктами, що містять желатин. Особливо не рекомендують його людям, що страждають нирковими захворюваннями.

Яким би корисним желатин не був, при надмірному його застосуванні він здатний завдати шкоди організму. Тому насолоджуватися стравами і продуктами, в яких є желатин, необхідно в міру.

Також желатин застосовується для приготування солодких страв. Тому людям, страждаючим ожирінням вкрай не рекомендують його вживати в їжу за рахунок великої кількості сахарози, яка міститься в ньому.

eef5b68abf7a63202415ea7d4a84bf17 Калорійність желатину, в яких продуктах він присутній, чи є в ньому вуглеводи 

В медицині його застосовують ще як добавку до ліків для людей з поганим згортанням крові, він допомагає боротися з последсвиями легеневих та шлунково-кишкових кровотеч.

Якщо ви часто вживаєте желатин, то це може призвести до досить неприємної проблеми — появі запору. Можуть також запалитися гемороїдальні вузли. І як доповнення до всього цього — можуть початися серйозні проблеми з шлунково-кишковим трактом.

У багатьох випадках застосування желатину може призвести до алергічних реакцій. Також даний продукт містить певну кількість вуглеводів, що необхідно враховувати тим, хто знаходиться на дієті.

4164c72829ebbd8d634fef506ae40d8c Калорійність желатину, в яких продуктах він присутній, чи є в ньому вуглеводи 

Висновок

Як кажуть, скільки людей — стільки й думок. Відгуки про користь і шкоду желатину дуже суперечливі. Одні хвалять продукт, як незамінну річ у нашому повсякденному житті, інші ж намагаються спростувати цю думку. У всякому разі, якщо ви вирішили застосовувати желатин в якості допоміжного засобу для лікування захворювань опорно-рухового апарату, необхідно проконсультуватися у фахівця в цій області.

Відео по темі статті

Також цікаве: