Калорійність вівсяної каші на молоці, її користь і спосіб схуднути на вівсянці

Як вважають багато фахівців, каша вівсяна каша, приготовлена з молоком, є самим корисним сніданком для людей всіх віків. Вона дає потужний заряд бадьорості на весь день. Але якщо це блюдо несе так багато енергії, не стане калорійність вівсяної каші на молоці причиною надмірної ваги?

d59bf31f774c0da5d70c872af39ed6e5 Калорійність вівсяної каші на молоці, її користь і спосіб схуднути на вівсянці

Склад і калорійність вівсянки

Більша частина вуглеводів, які містяться у вівсянці, відноситься до так званих складних вуглеводів, на переробку яких потрібно більш тривалий час.

Молочна вівсянка містить вітаміни і елементи обох вихідних продуктів: молока та вівса. Вівсяна крупа містить вітаміни групи В, які сприяють виробленню серотоніну в кров, тому разом з енергією каша забезпечує гарним настроєм.

Як і всі зернові, вівсянка багата клітковиною, яка добре очищає кишечник, діючи, як скраб.

Молоко містить достатню кількість кальцію і білка, що робить сніданок з каші більш повноцінним.

c9edd026abe88ee219b4974ec899d689 Калорійність вівсяної каші на молоці, її користь і спосіб схуднути на вівсянці

Користь і шкода вівсянки на молоці

Користь вівсяної каші для здоров’я організму, без сумніву, велика, але калорійність 102 кілокалорії в ста грамах готового страви змушують замислитися про те, що все-таки її вживання потрібно трохи обмежувати. Їжте вівсянку на сніданок, невеликими порціями.

Дієтологи стверджують, що складаючи раціон харчування, слід вважати не тільки калорії, але і глікемічний індекс. Цей показник в даному продукті знаходиться на стабільно низькому рівні. Тому людям, страждаючим діабетом, каша з вівсянки не протипоказана.

Вживання вівса перешкоджає накопиченню холестеринових бляшок у кровоносних судинах.

8ac5ba47366785190b057a0585a7aacd Калорійність вівсяної каші на молоці, її користь і спосіб схуднути на вівсянці

Кулінарні поради

Головною позитивною якістю каші вівсянки з молоком можна назвати те, що вона легко підлаштовується під будь-який смак. Її можна посолити і вживати як гарнір. А можна додати цукор, фрукти, ягоди або варення і вийде десерт.

Можна приготувати кашу на воді, калорійність вівсянки при цьому знизиться відсотків на 20, але додавши ягід і фруктів, вийде не менш смачне блюдо.

0ea3937bae2863c4996c96939d447496 Калорійність вівсяної каші на молоці, її користь і спосіб схуднути на вівсянці

Вівсяна дієта

Існує безліч дієт, основним компонентом яких є каша вівсяна, і вони користуються великою популярністю. Умовно їх можна розділити на дві групи: жорстка дієта і щадна. Як правило, жорстка являє собою строгу монодієту, яка дає можливість протягом 10 днів скинути близько 7 кг зайвої ваги.

При цьому вівсяна каша готується тільки на воді, масло, сіль, цукор додавати не можна. Калорійність стограмової порції такої страви не буде перевищувати 85 ккал.

8b17518006ca35f65caf2cd73a5d32fc Калорійність вівсяної каші на молоці, її користь і спосіб схуднути на вівсянці

Отже, як схуднути на вівсяній каші? Пропонуємо меню дієти на тиждень. Ефективність цієї дієти обумовлена простотою і мінімалізмом. Весь день можна харчуватися тільки однієї вівсянкою і пити трав’яні настої, бажано з плодів шипшини, щоб збагатити раціон вітаміном С. Можна пити зелений чай, зрозуміло, без цукру.

Як вже було звернуто увагу вище, кашу потрібно приготувати правильно. Але її можна не варити, а запарювати окропом, залишивши під щільно закритою кришкою хвилин на 25. Такий спосіб дозволяє зберегти максимальну кількість корисних речовин.

Через три дні можна доповнити раціон одним зеленим яблуком середніх розмірів. Візьміть за суворе правило: останній прийом їжі повинен відбутися не пізніше трьох годин до того, як лягати спати, щодня. Добре, якщо це стане вашою постійною звичкою.

Одне дуже важливе зауваження: перед тим, як скористатися будь-якою дієтою, а особливо такої суворої, порадьтеся з фахівцем — дієтологом або хоча б вашим лікуючим лікарем.

Вівсяна каша, зварена з молоком або іншим способом, є корисним дієтичним продуктом. Але що стосується схуднення на вівсянці, слід зважити всі за і проти. Адже це монодієта, а всі монодієти неповноцінні, незбалансовані по поживним речовинам, це серйозний стрес для організму.

Підбірка відео

Також цікаве: