Калорійність суші, можна їх їсти тим, хто на дієті

Останнім часом суші стали дуже популярні, особливо серед молоді. Навіть піцерії поступилися місцем суші-ресторанів. Усім, хто полюбив це східне блюдо, слід знати про користь і шкоду, харчової цінності суші, а також те, з чого їх роблять, які бувають різновиди, і які з них можна їсти під час дієти, а які – ні. Слід ще зазначити, що суші не слід плутати з ролами – це два різних страви.

9668822d52eb6222d78290e1023fd293 Калорійність суші, можна їх їсти тим, хто на дієті

Для початку визначимо відмінності: рол – це рис з будь-якою начинкою, загорнутий в водорість (норія). Суші – рис, обгорнутий в основному рибою (частіше – червоною) або іншим морепродуктом. В принципі, вони мало чим відрізняються, тому в статті будуть наведені різні види і рецепти.

21471ddd726d10d8e6ca126117f05a86 Калорійність суші, можна їх їсти тим, хто на дієті

Обчислити, багато калорій на суші, можна за окремими інгредієнтами цієї страви, дізнавшись їх калорійність, а потім по вазі готового продукту вирахувати калорійність суші. Якщо не хочеться йти таким складним способом, то можна спробувати знайти наявний у вас вигляд таблиці калорійності японських ролів і суші. Однак там навряд чи будуть всі різновиди, тому не забуваємо про перший спосіб.

25f43634c4bb3451682adaa3e15c1c6d Калорійність суші, можна їх їсти тим, хто на дієті

Чи можна на дієті їсти суші? Дивлячись які. Справа в тому, що через відмінності за видами і калорійність у кожного своя. Є низькокалорійні, а є і дуже поживні. Ось які суші можна при схудненні:

 • Вегетаріанські. Звичайно, це вже роли, оскільки в них немає ні риби, ні морепродуктів. Зате є мариновані овочі!
 • З нежирними сортами риб. Власне, калорійність суші залежить, в основному, саме від виду риби, яка входить в склад.
 • Сашимі. В 1 шматочку близько 55 ккал.
 • Ті, у яких немає майонезу або є «легкий» майонез.

a0d5062000155f668c82bb84c7d1e8fb Калорійність суші, можна їх їсти тим, хто на дієті

Основою будь-яких суші та ролів служить рис, а значить, потрібно для початку порахувати калорії у вареному рисі. Отже, в 100 гр. вареного рису близько 115 ккал. Калорійність червоної риби – в середньому 180 ккал, все залежить від конкретного виду. Іноді замість риби додають кальмара, його калорійність – всього лише 100 ккал, або молюск хоккигай – взагалі 78 ккал.

Домашні суші

Якщо ви хочете приготувати суші в домашніх умовах, варто знати кілька правил:

 • Рис повинен бути круглозерним, дрібним. Є навіть спеціальний вид рису саме для приготування суші та ролів, він більш клейкий, тому добре тримає форму і не розсипається. Після варіння по калорійності він стає таким же, як і звичайний.
 • Обробляти рис для ролів і суші потрібно оцтом. Не забудьте купити його!
 • Ретельно вибирайте рибу для цього ласощі, звичайно, будь-яка риба дуже корисна, адже насичена Омега-З, однак пам’ятайте, що сира риба є джерелом багатьох захворювань.
 • Часник після вживання суші нейтралізує можливих паразитів, отриманих з сирою рибою.
 • Водоросоль норія продається зазвичай в сушеному вигляді, її потрібно розмочувати.
 • Варто відзначити, що під час дієти вживання суші/роли повинна замінювати повноцінний обід або вечерю, оскільки вони дуже поживні і містять всі необхідні організму елементи. Отже, і розраховувати калорійність потрібно, виходячи з кількості з’їденого. Розберемо окремо користь головних інгредієнтів.

  aea7ab3aa27b5fe71153efcd242651ed Калорійність суші, можна їх їсти тим, хто на дієті

  Рис є джерелом харчових волокон, тобто клітковини, яка чистить кишечник, стимулює травлення, відмінно засвоюється і добре втамовує голод. Вживання рису знижує холестерин і покращує мозкову діяльність.

  Будь-яка риба, незалежно від сорту, багата жирними кислотами, фосфором, кальцієм, легкозасвоюваним білком. Все це корисно для кісток, волосся, нігтів, шкіри, імунітету.

  Таким чином, можна на прикладі показати, що будь-яка дієта може бути смачною і містити найулюбленіші страви! Їжте здорову і смачну їжу!

  Відео по темі статті

  Також цікаве: