Калорійність сьомги смаженої і солоною, її корисні якості

Страви з риби можуть, безумовно, стати прикрасою будь-якого столу в святковий день і не тільки. А найбажаніше прикраса — це, природно, червона риба, або сьомга. Сьомгу відносять до жирних сортах риби. Не дивно, що багатьох господинь цікавить питання: а яка ж калорійність сьомги?

44ca81132e44c9a66bc3e522c266f86f Калорійність сьомги смаженої і солоною, її корисні якості

Як і інші сорти риби, сьомга насичена жирними амінокислотами. І саме в цьому виді риби їх найбільше. Сьомга корисна для здоров’я мінералами, білками, вітамінами і ненасиченими жирами.

На відміну від насичених жирів тваринного походження, ненасичені жири, наявні в складі червоної риби, набагато корисніше для організму.

Наявність жирних кислот у продуктах особливо важливо для здоров’я людини. Із жирних кислот, що містяться в сьомзі, головне значення має кислота Омега-3. Цей компонент омолоджує організм людини, додає бадьорості та продовжує молодість. Особливо корисна сьомга для майбутніх мам.

04e6eca9aa143ada11d3a41ecc05a156 Калорійність сьомги смаженої і солоною, її корисні якості

Крім цього, Омега-3 здатна скоротити наявність гормонів стресу, які негативно впливають на діяльність серцево-судинної системи.

Крім перерахованих властивостей, червона риба неймовірно корисна людям, чия діяльність пов’язана з розумовою працею, оскільки продуктивно впливає на судини головного мозку, збільшуючи їх еластичність, нормалізуючи кровообіг, що підвищує кількість споживання кисню клітинами головного мозку.

Також сьомга здатна позбавити людину від деяких симптомів псоріазу і допоможе нормалізувати роботу головного мозку.

Є в цій рибі більше двадцяти особливо корисних макро — і мікроелементів, наприклад, хлор, сірка, йод, магній, кальцій і т. д. Також присутній значну кількість вітамінів, особливо вітаміни групи В, вітамін А, D, C і РР .

7789e296349806f29775f7c8465a81ba Калорійність сьомги смаженої і солоною, її корисні якості

І все одно цікаво, чи дійсно сьомга так корисна? Так, але на жаль цей сорт риби не всім підходить. На сьогоднішній день є велика кількість людей, що мають алергію на рибу і будь-які морепродукти. Іноді люди, які дотримуються дієтичного харчування, з побоюванням ставляться до сьомзі, вважаючи цю рибу каллорийной. І роблять це абсолютно марно.

А, наприклад, людям, що страждають сечокам’яною хворобою, присутні в рибі ненасичені жирні кислоти можуть нашкодити. Також варто обмежити вживання даного продукту всім, хто страждає хронічними захворюваннями печінки і ШКТ.

a9282f1308947e5e7c9b19967b453999 Калорійність сьомги смаженої і солоною, її корисні якості

Давайте, нарешті перейдемо до питання, скільки калорій в сьомзі? На 100 гр свіжої сьомги доводиться 204 ккал. І це не так вже багато для такого жирного сорти риби. Так що можна не переживати, що від вживання цього делікатесу постраждає фігура.

Запечена сьомга має 187,7 ккал, варена — 189 ккал, слабосолона — 195 ккал, копчена — 202,5 ккал, смажена — 194,4 ккал.

У боротьбі із зайвими кілограмами найпопулярніші два сорти червоної риби: сьомга і тунець. Філе даних сортів багатий білком і особливими жирними кислотами, які і допомагають нормалізувати метаболізм. Найкращий варіант вечері — шматочок риби та овочі на пару.

a43a9b235df2c98ac357093d3df0b710 Калорійність сьомги смаженої і солоною, її корисні якості

Сьомгу відносять до жирним сортам червоної риби, однак при невисокою калорійністю вона зовсім не зашкодить фігурі. Навіть навпаки, приведе в норму обмін речовин, завдяки наявним у складі амінокислот. Крім цього, велика кількість білка на довгий час втамовує відчуття голоду і допомагає уникнути спокуси перекушувати печивом і цукерками.

Не варто забувати, що в усьому потрібна міра. Сьомга багата білком, з-за цього варто з обережністю підходити до щоденного вживання даного виду риби. Фахівці з харчування рекомендують вживати в їжу не більше 250 грам сьомги в день.

Відео по темі статті

Також цікаве: