Калорійність рахат-лукуму, його склад і можна їсти цю солодкість під час дієти

Рахат-лукум – це досить поширена солодкість, яка прийшла зі Сходу. У сучасному вигляді він з’явився в кінці дев’ятнадцятого століття, завоювавши золоту медаль на виставці у Брюсселі.

Складається він з цукру чи борошна, води, крохмалю і горіхів. Слово «рахат» позначає задоволення, «лукум» — маленькі шматочки. Величина калорійності рахат-лукуму безпосередньо залежить від складу ласощів, яке представлене численними різноманітністю смаків.

516e0592547e1d3bb9cef8c508b9d365 Калорійність рахат лукуму, його склад і можна їсти цю солодкість під час дієти

Харчова цінність лукуму

Традиційний склад лукуму включає в себе воду, крохмаль, цукор, горішки. Приблизним показником калорійності східній солодощі є 316 кКал на 100 г, що небагато й немало. Калорійність однієї штуки ласощі становить приблизно 38 кКал.

Однак у залежності від вхідних в його склад інгредієнтів вона може коливатися в меншу або більшу сторону. Вагому роль у визначенні калорійності відіграє вибір цукру: звичайний або тростинний і його кількість.

7ced2f40273e443884f1400117b23814 Калорійність рахат лукуму, його склад і можна їсти цю солодкість під час дієти

Види цього ласощі поділяються за формою і складом.

За формою рахат-лукум поділяють на: кубічний, фігурний (виробляють для дітей), цільний. Крім того, лукум буває у вигляді рулету або двошаровий.

Залежно від складу розрізняють фруктовий, де замість цукру використовується сік фруктів, горіховий (калорійність лукуму з горіхами найбільша і становить 376 кКал, але таке ласощі набагато корисніше, як раз із-за змісту останніх).

Класичний білий проводиться без сторонніх добавок, в нього входять лише цукор, крохмаль і вода. Також є продукт високого класу – Візир, медовий і квітковий лукум.

d618c85819feeb817dd0a7e8bd1ed66d Калорійність рахат лукуму, його склад і можна їсти цю солодкість під час дієти

Корисні властивості рахат-лукуму

Користь від вживання рахат-лукуму повністю залежить від його складових: меду, соку, горіхів або квітів. До складу солодощі входить глюкоза – продукт природного походження, яка має загальнозміцнюючу дію і підвищує виділення ендорфінів у крові. Вона благотворно впливає на роботу серцево-судинної системи, кровообігу, головного мозку, стан волосся, шкіри і нігтів. Вже протягом п’ятисот років рахат-лукум славиться своїми винятковими якостями.

Лукум допомагає боротися з неврозами і депресивними станами. При вживанні його в невеликих кількостях щодня налагоджується робота травної системи.

З вірусами і простудні явищами допомагає організму боротися речовина, яка утворюється при з’єднанні крохмалю та глюкози. Ласощі зміцнює імунітет і є чудовим антисептиком за рахунок лакриці, що входить до його складу.

Лукум з горіхами або медом посилює і покращує жіночу і чоловічу статеву функцію.

Дітям можна давати східну солодкість, але в обмежених кількостях. Краще віддати перевагу фруктовим, горіховим або інжировим видами. Лукум додасть малюкам енергію і бадьорість, яку вони успішно спалять в іграх.

1cb2065467906361f0fd930a6ce1c349 Калорійність рахат лукуму, його склад і можна їсти цю солодкість під час дієти

Шкода східній солодощі

Вуглеводи в лукуме, які легко засвоюються, – це основна шкода, що міститься в продукті. Вживання поза заходів призводить до ожиріння, порушення обміну речовин і перебої в роботі травлення. Відповідно і питання про те, чи є при дієті, очевидний.

Цукор з продукту потрапляє в кров людини і підвищує рівень глюкози, внаслідок чого з’являється втома і зниження працездатності.

Забороняється є рахат-лукум людям із захворюваннями цукровий діабет, особам, які ведуть малорухливий спосіб життя. Солодкість збільшує рівень цукру в крові, що не завжди сприятливо для організму.

Тільки вживання рахат-лукуму в обмежених кількостях здатне принести користь і насолоду смаком. Не забувайте про його високої калорійності і можливу шкоду для здоров’я.

Цікаві відео по темі статті

Також цікаве: