Калорійність м’яса різних сортів, яке найбільш підходить для дієтичного харчування

М’ясо — незамінний продукт в харчуванні людини, так як воно містить амінокислоти, яких немає більше ні в жодному іншому продукті. Багато вчених вважають, що саме завдяки тому, що давня людина почав харчуватися м’ясом, це дало поштовх до стрімкого розвитку мозку та інтелекту.

М’ясо різних тварин по-різному впливає на організм людини, щоб виявити, який приносить найбільшу користь, розглянемо калорійність м’яса деяких з них.

f19297e703faa7c2f4e6f902973a6e56 Калорійність мяса різних сортів, яке найбільш підходить для дієтичного харчування

Калорійність м’яса свинини

З’ясуємо спочатку, скільки калорій в м’ясі свинини. Свинина відноситься до жирних видів м’яса, але є частини туші, які називають пісними, такі як:

  • Філе
  • Вирізка
  • Карбонат
  • Лопатка

Вони містять мінімальну кількість жиру, і їх калорійність складає в 100 грамах всього 160 кілокалорій, а це менше, ніж у курки.

Жирів в такому м’ясі міститься менше, ніж у кролика, і складає 7 грам на 100 г продукту.

2f4fc896dd2515bfe2cc167ecb29cf79 Калорійність мяса різних сортів, яке найбільш підходить для дієтичного харчування

Калорії в м’ясі індички

М’ясо індички — одне із самих низькокалорійних видів, в ньому міститься мінімальна кількість жирів, але структура м’яса має грубі волокна.

Воно по праву називається дієтичним продуктом, калорійність індички не перевищує 85 кілокалорій. Цей вид м’яса вважається самим збалансованим по корисним речовинам.

Індичатина багата за складом мікроелементів, в ній знаходиться марганець, селен, цинк, мідь, сірка та багато інших. Вона корисна людям, ослабленим хворобою.

aaaea54650b6c7d6a5f55676d1be0ecc Калорійність мяса різних сортів, яке найбільш підходить для дієтичного харчування

Калорійність кролятини

З усіх видів м’яса найлегше засвоюється кролятина. Тому, коли виникають проблеми зі здоров’ям, лікарі радять відмовитися від інших м’ясних продуктів на користь кролика. Його не можна назвати самим низькокалорійним м’ясом, але зате воно має ніжну консистенцію і дуже легко засвоюється організмом.

При вживанні цього продукту, на кожні 100 грамів м’ясо кролика дасть 157 ккал енергії.

У його м’ясі містяться вітаміни С і В, а також такі елементи, як калій, фтор, марганець, фосфор і залізо.

Страви з кролика гіпоалергенні, тому рекомендовані жінкам під час вагітності і як прикорм дітям молодше року.

f12e5c4af82a28add9dabcd9026d21dc Калорійність мяса різних сортів, яке найбільш підходить для дієтичного харчування

Калорійність м’яса курячого

Самим популярним, найпоширенішим у всьому світі є м’ясо курки. Завдяки своїм дієтичним якостям, його вживання рекомендовано людям всіх віків.

Куряче м’ясо має калорійність на сто грамів 190 кілокалорій.

Крім широкого спектру вітамінів і мікроелементів, воно містить глютамінову кислоту, речовини, що містять азот, а також ряд ефірних масел, які надають курці свій індивідуальний смак і аромат.

У білому курячому м’ясі міститься менше жирів, а на темному — велика кількість заліза.

73ce3660bd1134f9e576862674597676 Калорійність мяса різних сортів, яке найбільш підходить для дієтичного харчування

Властивості м’яса лося

Лосятина, як і вся дичина, володіє специфічним запахом і смаком, при цьому м’ясо має темний колір і містить велику кількість грубих волокон. Маючи всі ці якості, м’ясо лося вимагає особливих способів готування і ретельної попередньої обробки, іноді до декількох днів.

Серед прихильників дієтичного харчування вона цінується за низький енергетичний вагу, калорійність лосиного м’яса становить 101 кілокалорію. При високому вмісті білків жирів в ньому дуже мало. Крім того м’ясо екологічно чисте.

Властивості яловичини

Якісний склад, смак і аромат м’яса яловичини залежить, в основному, від того, в якому віці забито тварина. М’ясо молодих телят світле, ніжне і соковите, від старих тварин одержують м’ясо темне, досить грубої консистенції. Яловичина — це дуже смачне і поживне м’ясо з приємним смаком і запахом.

2461f96123a3eb91e3b50e7cfe4f7a5a Калорійність мяса різних сортів, яке найбільш підходить для дієтичного харчування

Калорійність яловичого м’яса до 189 кілокалорій, що дозволяє віднести його до дієтичних продуктів.

Але найціннішим якістю є унікальний комплекс заліза і повноцінних білків, тому це м’ясо просто незамінна в раціоні харчування людей, які страждають залізодефіцитною анемією.

Повноцінне харчування неможливо уявити без такого продукту, як м’ясо. Воно постачає організм повноцінними білками, підвищує імунітет. М’ясо є дієтичним продуктом, основою багатьох дієт для схуднення, а також входить в раціон лікувального харчування при різних захворюваннях.

Відео по темі статті

Також цікаве: