Калорійність ковбасного сиру, корисний він для організму

У Радянському Союзі ковбасний сир був одним з самих затребуваних з-за оптимального співвідношення його ціни та приємного смаку, проте з часом лінія попиту перекинулася на тверді сорти.

Так вийшло, що зараз ковбасний сир знову набирає популярність. Варто зазначити, що у більш старших поколінь найчастіше це відбувається із-за ностальгії за тими часами.

acad8de28a8892d8e43a93ae9274327b Калорійність ковбасного сиру, корисний він для організму

Чому ж ковбасний сир коштує дешевше інших видів? Він робиться з недорогих компонентів, ось і весь секрет. Однак його складу, на жаль, не забезпечує повної безпеки для організму – існують виробники, які хочуть лише нажитися на споживачах, і заради цього вони цілком можуть додавати пальмову олію і рослинні жири, а це дійсно дуже шкідливо для здоров’я.

Перед тим, як опинитися на вітринах магазинів, сир проходить досить складну обробку: він виготовляється з прострочених різних видів сирів, в отриману масу додають масло, вершки, сир. Крім усього цього, щедро заливають туди безліч штучних добавок, спецій.

Специфічним компонентом є так звані солі-плавители. Ці солі потрібні для кращого змішування інгредієнтів. Завдяки солям, маса не розпадається потім на окремі складові частини. До цих плавителям відносять лимоннокислий натрій і його фосфати.

e4c4b9942a1674f0cb4b967ddea729b2 Калорійність ковбасного сиру, корисний він для організму

Технологія приготування:

  • роздрібнення за допомогою спеціального приладу;
  • змішування всіх складових;
  • отриману масу складають у котел-плавитель;
  • результат попереднього етапу упаковують у формі звичних батонів з допомогою величезного шприца, поділяють на частини і заморожують.

Всі споживачі цього сиру вироблені в ньому специфічну особливість – своєрідний «димний» аромат. Варто сказати, що походження цього аромату не завжди натурально – в деяких види копченого сиру («Мисливський», «Особливий») додають спеціальний концентрат, який і викликає такий приємний запах.

Подібні добавки можуть бути алергенні для організму, до того ж, деякі добавки дуже негативно позначаються на людях, які страждають захворюванням нирок. До таких добавок належать фосфатні. А наявність лимонної кислоти може простимулювати розвиток захворювань шлунка, тому хворим гастритом від такого сиру явно краще відмовитися.

6fe169c453787be0356b4506c5699a1f Калорійність ковбасного сиру, корисний він для організму

Найголовнішим недоліком для тих, що худнуть буде калорійність ковбасного сиру – а вона в цьому виді дійсно не маленька. Скільки калорій в цьому вигляді сиру? В ньому близько 275 кілокалорій.

Якщо все ж ковбасного сиру хочеться невблаганно, то потрібно вибрати дуже щільний, колір розрізу повинен варіюватися від світло-коричневого до більш темного.

Існує ще один досить цікавий сорт ковбасного сиру – копчений «Янтарний». Він випускається сироробний завод в Стародубі. Особливі характеристики цього сиру полягають у тому, що він має дуже ніжний, приємний смак і яскраво виражений копчений запах.

Жирність у цього сиру дуже значна – близько 40%. Він випускається у вигляді ковбас вагою півкілограма і вісімсот грамів. Цей сир дуже визнаний серед поціновувачів – у нього безліч різних медалей, доводять якість.

Незважаючи на всі перераховані недоліки сиру, в ньому є і корисні речовини. Однак по-справжньому корисний лише той ковбасний сир, який приготований за всіма правилами.

Правильний сир легше засвоюється, у ньому дуже низький вміст холестерину, є вітаміни A, D, B. Крім усього іншого, він також є відмінним джерелом натрію, заліза, фосфору. Найголовніше, щоб сир містив лише тваринні жири – ось він, справжній ознака якості сирної продукції.

Відео по темі статті

Також цікаве: