Іспанський хіромасаж обличчя. Техніка, зони і точки впливу, як робити масаж

Незважаючи на велику популярність в Європі, ефективний іспанський хіромасаж обличчя родом з Азії. Техніка виконання полягає у масаж подушечками пальців рук певних м’язових зон, завдяки чому досягається підтяжка шкіри природним шляхом.

Процедура є найбільш затребуваною в косметологічних кабінетах Сходу і користується великою популярністю протягом багатьох десятиліть навіть в Європі.

Принципи та особливості іспанського хіромасажу

Розглянута техніка масажу має свої відмінні особливості, які полягають у наступному:

 • Незважаючи на невелику зону впливу, сама техніка має більше 100 прийомів: починаючи від елементарного проходження по масажних точок і закінчуючи розминкою розтяжкою м’язів і шкіри обличчя.
 • Дія відбувається не тільки на м’язи обличчя, але і надає сприятливий ефект на внутрішні органи і нервову систему. Масажист може зняти стрес, нормалізувати сон, сприяти тонусу всього організму в цілому.

   

 • Ефект масажу порівняємо з результатом пластичної хірургії. Природно не за один сеанс. Даний ефект досягається шляхом проходження комплексу процедур, і видимий результат тримається кілька місяців. Якщо є необхідність відкоригувати овал обличчя, зовсім необов’язково відразу лягати під ніж хірурга.
Загрузка...

Види хіромасажу обличчя

Іспанський хіромасаж обличчя має наступну класифікацію:

 • класичний хіромасаж обличчя;
 • ліфтинговий хіромасаж обличчя;
 • миорелаксирующий хіромасаж обличчя;
 • хіромасаж обличчя Земскової.

Класичний хіромасаж обличчя

Більшість кваліфікованих косметологів мають класичною технікою хіромасажу обличчя.

 

Техніка виконання іспанського хіромасажу обличчя полягає у масаж подушечками пальців рук певних м’язових зон, завдяки чому досягається підтяжка шкіри природним шляхом.

Вона здійснюється поетапно і включає в себе:

Очищення і зволоження шкіри обличчяВикористання пінки, гелю, крему або молочка в залежності від типу шкіри. У рідкісному випадку (наявність вугрів і прищів) шкірний покрив очищається за допомогою милаРозслаблюючі дії над шкірою обличчяПевного підходу на даному етапі немає, кожен сеанс унікальний по-своєму, однак у більшості випадків дії масажиста мають повторюваний підхідЛімфодренажний масажІспанський хіромасаж обличчя покращує кровообіг. Техніка виконання процедури підбирається в кожному випадку індивідуально. В результаті підвищується пружність шкіри, а також підвищення тонусуТонізаціяУ хід знову йде вплив на шкіру косметичних засобів. В індивідуальному порядку підбирається більш підходящий вид тоніка. Оброблятися може як вся шкіра обличчя, так і Т-зона зокремаЗбагачення шкіри обличчя поживними елементамиЗавершальна процедура. Підбір та нанесення масажистом збагаченого поживними речовинами крему, відповідно до типу шкіри

Ліфтинговий хіромасаж обличчя

Іспанська ліфтинговий хіромасаж обличчя – це в першу чергу техніка, заснована на поєднанні методик масажу, притаманних країнам Сходу і Європи. І якщо у європейців іспанські масажисти запозичили використання безпосередньо самої лімфодренажної техніки, то правильне вплив на біоактивні точки бере свої корені з східної косметології.

Хоча безпосередній вплив в хиромассаже обличчя йде на мускулатуру, ліфтинговий метод активно впливає на шкіру і буде незамінний при втраті тонусу як самої шкіри і м’язів обличчя.

 

Ліфтинговий масаж підвищує рівень гіалуронової кислоти, забезпечує проникнення поживних речовин в більш глибокі шари шкіри і виводить зайву кількість рідини з дерми.

Іспанська техніка ліфтингового хіромасажу обличчя актуальна для будь-якої вікової категорії, але буде найбільш корисна для дівчат, яким необхідно домогтися максимально розслабляючого ефекту і зняття стресу.

Негайний ефект ліфтингу буде приємним бонусом напередодні свят або важливих зустрічей, коли необхідно виглядати «на всі сто».

Варто відзначити, що ліфтинговий масаж рекомендується робити виключно у висококваліфікованих косметологів, так як енергійні рухи здатні привести до розриву стінки судини, а також підвищити ризик виникнення мікроінсульту.

Миорелаксирующий хіромасаж обличчя

Миорелаксирующий метод, на відміну від ліфтингового, спрямований більшою мірою ні на маніпуляції з шкірою, а на дію м’язів обличчя з метою досягнення максимального їх розслаблення.

Іспанський хіромасаж обличчя відмінно знімає стрес. Техніка процедури допомагає боротися з хронічною втомою.

 

Крім глибокого розслаблення м’язів, миорелаксирующий масаж сприяє розгладженню навіть найглибших зморшок.

Хіромасаж обличчя Земскової

Якщо немає бажання або можливості відвідати косметолога, ідеальним варіантом буде хіромасаж обличчя Земскової.

Техніка процедури миорелаксирующего хіромасажу обличчя допомагає боротися з хронічною втомою.

Здійснюється він у кілька етапів:

 

 • Заспокійливий погладжування за схемою шия, щоки, цент обличчя, крайні лінії обличчя. Можна змінювати ритм від більш швидкого до більш повільного і навпаки. Погладжування пальцями благотворно впливає не тільки на обличчя, але і на венозну і лімфатичну системи в цілому.
 • Поплескування подушечками пальців і ніжний масаж фалангами пальців. Варто пам’ятати, що поплескування необхідно робити по масажних лініях від центру обличчя.
 • Легкі постукуючі руху і пощипування в місцях найбільшого напруження м’язів.

  В іспанському хиромассаже обличчя однієї їх технік застосовується пощипування.

 • Завершує процедуру повторне заспокійливу погладжування обличчя і шиї.

 

Переваги і недоліки іспанського хіромасажу

Переваги косметичної процедури:

 • індивідуальна програма для кожного окремого випадку;
 • відсутність хворобливого сприйняття;
 • високий рівень ефективності;
 • додаткове насичення шкіри киснем і живильними елементами;
 • в результаті підбору косметичних засобів залежно від типу шкіри для кожного індивідуально досягається максимальний ефект омолодження і поліпшення шкіри в цілому;
 • уповільнює процес старіння дерми;
 • має високий розслабляючий ефект і сприяє зняттю стресу.

Недоліки техніки іспанського хіромасажу обличчя:

 

 • Довготривалого результату можна досягти, тільки якщо масаж буде зроблений кваліфікованим майстром.
 • Необхідний комплексний підхід до процедури.
 • За допомогою іспанського хіромасажу немає можливості надати вплив на весь організм в цілому: так, при проведенні лімфодренажного масажу, глибоке вплив на м’язи слід відкласти на наступний раз.

 

Показання до проведення іспанського хіромасажу

На думку косметологів, іспанський хіромасаж обличчя показаний до застосування у разі виникнення шкірних захворювань, дерматозі, наявності рубців і шрамів, при перших проявах вікових змін шкіри, наявності мішків під очима, при зміні овалу обличчя, сухості шкіри, а також хронічної втоми, дратівливості і депресивному стані.

Протипоказання для іспанського хіромасажу

До протипоказань у проведенні масажу можна віднести онкологічні захворювання і наявність великого варикозного розширення вен.

Як зробити іспанський хіромасаж в домашніх умовах: покрокове керівництво і техніка

Зробити іспанський хіромасаж в домашніх умовах під силу навіть новачкові. Для цього досить використовувати покрокове керівництво.

Підготовка до процедури хіромасажу

Обов’язковою умовою є очищення шкіри обличчя від косметичних засобів і шкірного серума. Косметологи рекомендують використовувати міцелярну воду або відвар трав. Ні в якому разі не можна використовувати тонік або лосьйон на спирту. Це призведе до пересушування шкіри і згубно позначиться на кінцевому результаті масажу.

 

Технологія виконання іспанського хіромасажу

Технологія виконання іспанського хіромасажу в домашніх умовах проявляється в комбінації лімфодренажного масажу з використанням ароматичних масел або сумішей. Для досягнення найкращого результату в домашніх умовах масла рекомендується розігріти.

Наступним етапом буде масаж обличчя по системі Земскової. Рухи слід виконувати подушечками пальців: від скроневої зони до шиї, потім масаж підборіддя, скронева частина і зона лоба. Потім плавні рухи замінюються більш розмашистими і виконуються ребром долоні. Масажуються залишилися частини обличчя та зони декольте.

 

Особливу увагу слід приділити зоні лімфатичних вузлів. Руху в цій частині тіла не повинні бути надто сильними або швидкими. Чим м’якше і довше буде здійснюватися масаж, тим більше непотрібної рідини вийде з організму в подальшому.

Для досягнення максимального результату від масажу, можна перейняти у косметологів такий прийом, як розтяжка невеликих ділянок шкіри. Слід пам’ятати, що рухи не повинні заподіювати біль або дискомфорт.

Догляд за шкірою після процедури

Догляд за шкірою після процедури не вимагає особливих зусиль і навичок. На завершальному етапі досить очистити шкіру від масажних засобів за допомогою ватного диска. В ідеалі в кінці процедури дерму протирають кубиком льоду з відвару трав.

 

Це сприяє звуженню пор і відтоку крові. При бажанні можна закінчити процедуру нанесенням легкого зволожуючого крему.

Яких результатів чекати після іспанського хіромасажу

В першу чергу слід відзначити зниження набряклості обличчя, розгладження мімічних зморшок, підвищення тонусу шкіри і насичення дерми киснем і поживними речовинами, що приводить до поліпшення кольору обличчя, відновлення овалу обличчя.

Скільки процедур хіромасажу потрібно для кращого результату

Позитивний результат від хіромасажу обличчя помітний вже після 2-3 сеансів. Однак для досягнення максимальної ефективності і закріплення довготривалого ефекту необхідно пройти курс масажу як мінімум з 8 процедур.

 

Для досягнення максимального результату від масажу, можна перейняти у косметологів такий прийом, як розтяжка невеликих ділянок шкіри.

Виходячи з вікової категорії, змінюється і необхідність в частоті проходження даної процедури. Молодим дівчатам достатньо виконувати курс разів на рік. Після вікового порогу в 35 років курс масажу необхідно проходити не рідше ніж 2 рази на рік.

Що являє собою іспанський хіромасаж обличчя:

Техніка іспанського хіромасажу обличчя:

Також цікаве: