Імпульсна дієта: правила і меню від Михайла Гінзбурга, корисні поради

Відомий дієтолог Михайло Гінзбург розробив простий метод схуднення – імпульсна дієта. Цей метод вважається на сьогодні найбільш прийнятним для сучасної людини.

Правильне харчування передбачає п’яти — або шестиразовий прийом їжі. Організму необхідно отримувати кожні два з половиною – три години невелику порцію і важливих поживних речовин. Але сучасний темп життя не дозволяє цього робити. Часто використовуються перекуси і об’ємні, але рідкі прийоми їжі.

9af84fb74def41dc41784129da76bcc2 Імпульсна дієта: правила і меню від Михайла Гінзбурга, корисні поради

Імпульсне харчування дозволяє не відчувати голод, скидати зайві кілограми, не обмежуючи організм необхідних поживних речовинах.

Ця програма дозволяє схуднути від одного до семи кілограмів за місяць. А за три місяці до сімнадцяти кілограм. Час, який відводиться на дієту, дозволяє прищепити принципи правильного харчування.

Вивчена лікарями методика рекомендується в якості основного харчування людям зі слабким здоров’ям, жінкам, які вагітні або годують груддю, і це не суперечить медичним нормам.

e15ecee42b9ac08d8fc89807f327b443 Імпульсна дієта: правила і меню від Михайла Гінзбурга, корисні поради

Основне правило цієї дієти – їжа з малим вмістом жиру і дні розвантаження, які чергуються через день, але не менше двох днів на тиждень. Їжу приймати за часовим графіком.

Схему живлення можна використовувати по-іншому – застосовувати розвантажувальні або полегшені сніданки і вечері, а обід зробити основним звичайним прийомом їжі.

Методика імпульсного живлення ділиться на три етапи:

 • маложирний – обмеження споживання жирної їжі;
 • імпульсний – виняток простих вуглеводів;
 • розвантажувальний – застосування днів розвантаження.

Михайло Гінзбург дотримується думки, що наше харчування перенасичене жирами, і організм накопичує їх. Знизивши в нашому раціоні кількість споживаних жирів, організм буде використовувати жири з своїх запасів, не зачіпаючи м’язову масу. Таке харчування можна вважати основою правильного способу життя.

e249878bb73364029afa6d2b9ac60896 Імпульсна дієта: правила і меню від Михайла Гінзбурга, корисні поради

Складаючи меню для дієти, необхідно дотримуватися нескладних правил:

 • замінити прості вуглеводи на складні – відмовитися від солодкого та мучного на користь сухофруктів, свіжих ягід і фруктів;
 • замінити продукти з високим вмістом жиру на нежирні – жирні сорти м’яса можна замінити рибою або курячою грудкою;
 • переважно готувати їжу запіканням, гасінням або варінням без додаткового використання жиру. В салатних заправках використовувати сорти масла рафіновані або маложирні молочні продукти;
 • основну добову норму жиру – 20 г необхідно приймати в першій половині дня;
 • використовувати готові білкові суміші «Доктор Слім» або приготувати самостійно (50 г нежирного сиру і половина будь-якого фрукта – збити в блендері).

98834fe53be7a6a8af70904c80e313cb Імпульсна дієта: правила і меню від Михайла Гінзбурга, корисні поради

Докладне меню можна вивчити в книзі, виданій автором дієти. Для прикладу:

 • сніданок: салат з креветками – відварні креветки 100 г, відварений рис 100 г, консервована кукурудза 2 стіл. ложки, нежирний майонез;
 • другий сніданок: будь фреш або суміш;
 • обід: овочевий суп, відварне або запечене м’ясо, порція гарніру з макаронів або каші;
 • полудень: один цитрусовий фрукт або сир;
 • вечеря: запечена або парова риба, легкий салат з овочів.
 • перекус перед сном: 0,5 порції суміші або коктейлю.

В якості напоїв використовувати несолодкі чаї і негазовану воду.

Розвантажувальний день виглядає так: 3-4 порції готової суміші «Доктор Слім», 3 прийому їжі у вигляді овочів або фруктів (300 г кожен).

Відео по темі статті

Також цікаве: