Глютамін. Що це таке, як брати, краще пити порошок, кислоту, відгуки

Питаннями зміцнення імунітету, м’язової системи цікавляться не тільки люди, що професійно займаються спортом, але і ті, які ведуть напружену розумову діяльність, а також пацієнти під час відновлення після важких захворювань або травм.

У зв’язку з цим для багатьох людей питання про те, що це таке, глютамін, якими властивостями він володіє і як його правильно приймати, в залежності від мети, є дуже актуальними.

Глютамін – що це таке?

Згідно медичній літературі, глютамін — це амінокислота, що входить в 20 стандартних амінокислот, які формують білок. В організмі людини вона міститься в м’язах, внутрішніх органах і крові людини.

Даний елемент являє собою компонент білка, який відповідає за імунну систему, сприйнятливість організму до зовнішніх факторів, підвищує захисні функції, сприяє зростанню м’язів.

Глютамін — це одна з 20 стандартних амінокислот, які формують білок

У натуральному вигляді глютамін присутня в продуктах тваринного походження (м’ясо, риба), молочних продуктах, бобових культурах, капусти, квасолі, буряці, зелені (шпинаті, петрушці).

Проте в процесі травлення частина амінокислоти втрачається і м’язам дістається недостатня кількість. Тому його рекомендують застосовувати в чистому вигляді людям з підвищеним фізичним навантаженням.

Загрузка...

Для чого потрібен глютамін

Однозначних думок про необхідність застосування додаткової амінокислоти для організму не існує. Скептики говорять про недоведеність ефективності її застосування в цілях збільшення об’єму м’язів.

Однак доведено, що вона позитивно впливає на підвищення витривалості в цілому, тому додаткове застосування глютаміна для спортсменів дозволяє робити тренування більш інтенсивними, а навантаження більш серйозними.

Інші фахівці стверджують, що прийом речовини збільшує рівень гормону росту, у зв’язку з ніж відбувається зростання м’язової системи.

Даний елемент рекомендований після інтенсивних тренувань для відновлення сил

Оскільки дана амінокислота виробляється організмом самостійно, її додаткове отримання організмом є необхідним тільки при сильних фізичних виснаженнях, після тренувань.

У випадках інтенсивних занять спортом м’язи автоматично виробляють глютамин в організмі, якщо починається перевантаження і самостійної вироблення амінокислоти не вистачає, відбувається руйнування м’язової системи.

У будь-якому випадку зайвий глютамін виводиться з організму, і його додаткове застосування не має побічних ефектів. Винятком є індивідуальна непереносимість та деякі захворювання: виразка шлунка, анемія, лейкопенія, хронічні захворювання печінки і нирок.

Фахівці радять не перевищувати максимальну дозу вживання амінокислоти в добу. Це може викликати болі у шлунку, нудоту, блювоту.

Глютамінова кислота і глютамін: в чому різниця

Дані елементи ідентичні за хімічним складом. Різницею є те, що в глютамине присутній азот, завдяки якому синтезується м’язовий білок.

Області застосування даних речовин абсолютно різні. Глютамінова кислота застосовується для стимуляції нервової системи, викиду надлишку енергії.

Глютамін сприяє зростанню м’язів, відновлення всього організму після виснаження, хвороби. Для швидкої втрати ваги при проходженні дієти фахівці також радять застосовувати глютамін.

 

Таким чином, глютамінова кислота лікує захворювання ЦНС, глютамін, що це таке, як і де його правильно застосовувати, визначається лікарями зовсім інакше. Він призначений для зміцнення імунітету, реабілітації організму в цілому.

Застосування глютамина

Що таке глютамін, як застосовується цей засіб, рекомендації містяться не тільки в медичній літературі, але і в довідниках по здоровому харчуванню, харчування спортсменів і людей, з великим фізичним навантаженням.

Спортивне харчування

Для людей, ведучих активний спосіб життя, необхідно дотримуватися рекомендацій щодо спортивного харчування. Підвищену витрату енергії має постійно відновлюватися.

 

Глютамін сприяє відновленню енергетичного балансу в організмі, в результаті чого зростає інтенсивність і тривалість тренувань. Також прискорюються обмінні процеси, зміцнюється імунітет.

Засіб застосовується двічі на день – після тренування і на ніч. В дні без тренувань приймати засіб необхідно після обіду і перед сном. Добова доза до 8-10 р.

Деякі фахівці рекомендують застосування до 50 г на добу для людини від 85 кг. Доза розраховується виходячи з індивідуальних характеристик приймаючого, його фізичної активності і досягається ним мети.

У бодібілдингу глютамін

Властивості амінокислоти знайшли своє застосування в бодібілдингу. Її додаткове застосування викликано потребою організму, а також здатністю збільшення обсягу м’язової тканини.

При підвищених фізичних навантаженнях вироблення організмом власною амінокислоти виявляється недостатнім. В результаті страждає імунітет спортсмена, стає неможливим підвищення інтенсивності вправ.

Таку речовину в бодібілдингу – це незамінний стимулятор енергії, що робить глютамін необхідним для занять цим видом спорту.

Плюси застосування амінокислоти в бодібілдінгу:

Мало хто знає глютамін, що це такий засіб, який використовується при заняттях бодібілдінгом

 • зміцнення імунітету спортсмена;
 • зниження больових відчуттів в м’язах при інтенсивних тренуваннях;
 • запобігає розпад білка м’язів;
 • поліпшується сон;
 • глютамін – це такий енергетик для організму, що допомагає швидко відновитися після фізичної напруги;
 • придбання гарної форми тіла;
 • сприяє виведенню шкідливих речовин з організму.

Глютамін, для схуднення

Властивості амінокислоти активно використовуються дієтологами при розробці різних методів схуднення. Вона прискорює обмінні процеси в організмі, в результаті чого жиросжигание відбувається значно швидше і ефективніше.

При низькокалорійних дієтах імунітет потребує підтримки і відновлення. В цьому випадку така амінокислота, як глютамін застосовується, щоб відбувалася вироблення гормону росту в якості анаболика для ліполізу.

 

Сама амінокислота не спалює жири, не зменшує апетит і не є цукрозамінником. Вона виступає цеглинкою при будівництві м’язової системи організму.

Міцна м’язова система дозволяє прискорити обмін речовин і забезпечити швидке спалювання жиру. Підвищення витривалості робить можливим посилити навантаження на організм, щоб запустити процес жиросжигания.

У яких продуктах підвищений глютамін: список

Харчові джерела амінокислоти досить різноманітні. Вона міститься в продуктах тваринного і рослинного походження, морепродуктах.

Список продуктів:

У 100 г арахісу міститься близько 5-6 г глютаміна

 • Лідером за змістом є соя, арахіс, сир «Голландський», в них зміст глютаміна на 100 г продукту досягає 5-6 р.
 • На другому місці, з питомою вагою 3-3,5 г на 100 г продукту є: м’ясо кролика, мідії, сочевиця, фундук, курка, яловичина, оселедець.
 • Третє місце займають продукти, в яких вміст глютаміна на 100 г продукту становить 0,5-2,2 г: помідори, свинина, курячі яйця, горбуша.

Прийом 2 г амінокислоти в день здатне стабілізувати роботу всього організму, збільшити синтез гомонов на 30%. Це для людей із звичайної фізичної і розумової навантаженням, при підвищених тренуваннях або сильному виснаженні організму потрібні відповідно значно більші дози амінокислоти.

Глютамин в продуктах не має протипоказань, достатньо скласти правильний раціон харчування, і ця амінокислота буде постійно перебувати в організмі. Головне мати достатню фізичне навантаження, щоб не викликати її надлишку.

Як правильно приймати протеїн (інструкція)

Амінокислота випускається в різних формах, способи застосування залежать від конкретних параметрів людини і від форми випуску. Амінокислота випускається у вигляді таблеток, порошку, капсул, готових батончиків, коктейлів. Щоб порахувати необхідно кількість, необхідно знати, що на 1 кг ваги потрібно 0,3 р.

Переваги таблеток:

 

 • Тривалий термін зберігання.
 • Легко і зручно приймати.
 • Просто розрахувати дозу.

 

Капсули мають аналогічні переваги, плюс вони не впливають на стінки шлунка і швидко розщеплюються в процесі травлення.

Як приймати в порошку глютамін

Плюси від застосування порошкоподібного глютамина:

 

 • Дуже швидке попадання в м’язи.
 • Можна змішувати з їжею або коктейлями.
 • Це найдешевший варіант з усіх видів.

Недоліком прийому порошку є необхідність його самостійної дозування. До розфасовці додається мірна ложка, однак дуже легко помилитися в грамах.

Як приймати в капсулах глютамін

Варіантів кілька прийому:

 • 1 спосіб. Розбити денну норму на кілька невеликих доз (4-5) по кілька грам і приймати їх протягом дня. Постійне надходження глютаміна в організм забезпечує швидкий ріст м’язової маси, а невелика доза гарантує його швидке засвоєння.
 • 2 спосіб. Денна норма розбивається на три прийоми: перед тренуванням, після неї і за годину до сну.
 • 3 спосіб. Глютамин в таблетках приймається 1-2 рази в день під час їжі.

 

Глютамін можна комбінувати з прийомом наступних добавок:

 

 • ВСАА;
 • Цитрулін;
 • Глюкоза.

 

Слід уникати його прийому спільно з протеїном, оскільки це уповільнює процес його засвоєння.

Приймаючи в якості добавки коктейлі і батончики, що містять глютамін, необхідно точно розраховувати його дозування і читати склад.

Коли краще всього приймати протеїн в спорті і для схуднення

Якщо амінокислота застосовується в якості накачування мускулатури, то найбільш ефективним вважається спосіб прийняття до тренування (або після неї) і на ніч. Для кращого засвоєння добавок проміжок між прийомом протеїну і глютаміна повинен становити не менше однієї години.

Для схуднення амінокислоту застосовують спільно з тренуваннями від 2-х разів на день.

Скільки приймати протеїн

Тривалість застосування глютамина залежить від стану конкретного організму. Вона визначається з лікарем або з тренером. У стандартному порядку необхідно робити перерви в прийомі протягом деякого часу кілька разів на рік.

Відміна застосування амінокислоти проводиться поступово, щодня знижуючи дозу.

Рейтинг глютамина: огляд популярних добавок

У зв’язку із затребуваністю виробники пропонують різноманітні форми і види глютаміна для продажу. Популярність препаратів залежить від виробника, розфасування, кількості грам в упаковці.

 

Драйв глютамін

Препарат у порошкоподібної формі, що містить l-Глютамін. Застосовується для відновлення організму після тренувань, зміцнення імунітету, зростання мускулатури. Крім того, він покращує розумову діяльність, допомагає боротися зі стресом, виводить токсини з організму.

 

Optimum Nutrition Glutamine Capsules

Препарат відноситься до спортивного харчування. Форма – капсюльная, в 1 капсулі 1 грам речовини, що є дуже зручним для підрахунку щоденного прийому. Препарат призначений для підтримки організму спортсменів після тренувань.

 

MusclePharm Глютамін

Даний препарат випускається в порошку, популярний у людей, що активно займаються спортом. Має зручну розфасовку, що дозволяє регулювати щоденну дозу. Фахівці стверджують, що препарат сприяє максимально швидкому нарощення м’язової маси і відновлення організму.

Відгуки про глютамин

Прочитавши масу інформації про способи нарощування м’язової мускулатури, вирішив дізнатися про глютамин, що це таке і як його приймати. Спробувавши, зауважив стійкий прогрес фізичної активності.

Приємним «побічною дією» стало підвищення рівня стресостійкості і зміцнення імунітету. Від чого це сталося – від посилених тренувань або від прийому препарату – не знаю, але глютамін тепер приймаю постійно і відчуваю себе відмінно!

Матеріали про ефективність застосування препарату в основному позитивні або нейтральні. Тому вирішив спробувати придбати невелику дозу, це зовсім недорого. Протипоказань до застосування практично немає.

Незважаючи на свої позитивні якості, глютамін краще приймати після консультації з фахівцем, щоб правильно визначити схему прийому.

Глютамин, що це таке, навіщо і як його застосовувати, повинні знати не тільки спортсмени, які нарощують м’язову масу, але і люди, що піклуються про своє здоров’я і потребують його зміцнення.

Наскільки ефективний глютамін, ви дізнаєтеся з цього відео:

Також цікаве: