Фуцидин мазь. Інструкція із застосування, склад, дія і корисні властивості

Мазь Фуцидин належить до комбінованих препаратів зовнішнього застосування. Вона допомагає лікувати ураження шкіри інфекційного та бактеріального характеру. Висока ефективність препарату обумовлена вмістом у його складі антибіотичних речовин.

Щоб не допустити помилок під час лікування маззю Фуцидин, необхідно уважно вивчити її інструкцію по застосуванню.

Особливості препарату

Лікувальний засіб виділяється серед інших антибактеріальних мазей наступними особливостями:

 • сприяє знищенню хвороботворних мікроорганізмів, які вражають шкіру;
 • надає активну дію по відношенню до різних бактерій;
 • відновлює пошкоджені ділянки шкіри;
 • добре переноситься більшістю пацієнтів.
 • Будьте обережні! Після застосування Фуцидина у пацієнта може з’явитися алергічна реакція. Щоб запобігти цю проблему, рекомендується перед використанням засоби провести спеціальний тест на чутливість до складових препарату.

  Загрузка...

  Фармакологічна дія

  Фуцидин мазь (інструкція по застосуванню містить наступну інформацію) проникає в шкіру всього на 2% від маси використаного для нанесення на уражену область засоби. Завдяки цьому спостерігається мінімальний рівень абсорбції.

  Велика частина головного компонента мазі виводиться разом із жовчю. Інша частина лікарського засобу з організму при сечовипусканні.

  Фармакодинаміка та фармакокінетика

  Лікарський засіб володіє потужним антибактеріальним ефектом. Його відносять до препаратів, дія яких спрямована на боротьбу з мікробами.

  Фахівці призначають даний медикамент з метою лікування шкірних хвороб, збудниками яких є грампозитивні бактерії, представники «Pseudomonas» і «Clostridium», а також грамнегативні коки.

  PSEUDOMONAS

  Фуцидин малоефективний в боротьбі з інфекційними захворюваннями, які виникли в результаті попадання в організм людини кишкової палички або ж збудників сальмонели. Не принесе результату лікування цим засобом найпростіших грибків.

  Мазь відрізняється поганим всмоктуванням в шкіру. Після нанесення вона не потрапляє в кровотік. За рахунок цього забезпечується виключно локальний вплив препарату на організм. А значить, він не впливає на функціонування внутрішніх органів і систем, а також на життєздатність людини.

  Склад

  Фуцидин являє собою лікувальний препарат, в основі якого знаходиться сильну антибактеріальну речовину. Це натрію фузідат. Антибіотик відносять до категорії фузидинов. Вона відрізняється вираженим бактеріостатичним ефектом. Натрію фузідат міститься в лікувальний засіб у кількості 20 р.

  Натрію фузідат

  Препарат ефективний у лікуванні шкірних захворювань завдяки сильному впливу фузідата на клітини патогенних бактерій. Даний компонент перешкоджає поширенню на сусідні тканини чужорідних мікроорганізмів. Так мазь захищає шкіру від нових спалахів інфікування.

  Фузідат натрію не єдиний важливий компонент лікувальної мазі. У її складі присутні також допоміжні речовини, які посилюють дію препарату. У Фуцидине містяться:

 • цетиловий спирт;
 • парафін м’який і рідкий;
 • ланолін.
 • Додаткові компоненти забезпечують мазі отримання потрібної консистенції, яка істотно полегшує процес її нанесення на уражені зони шкірного покриву на тілі людини.

  Форма випуску

  Фуцидин випускається у вигляді лікувальної мазі жовтуватого кольору, призначеної для зовнішнього використання. Вона надходить у продаж в спеціальній упаковці, якою є алюмінієва туба. У неї поміщається 15 г засобу. Кожна туба знаходиться в окремій картонній коробці.

  Показання до застосування

  Фуцидин мазь (інструкція по застосуванню володіє цією інформацією) прописується маленьким і дорослим пацієнтам, які страждають від ураження шкіри патогенними бактеріями.

  Фахівці нерідко призначають засіб малюкам, що недавно з’явився на світ. Але в цьому випадку потрібен ретельний контроль педіатра. Лікар повинен стежити за реакцією організму немовляти на компоненти Фуцидина.

  Важливо пам’ятати! Препарат з обережністю слід призначати вагітним жінкам. Його рекомендують застосовувати лише в тому випадку, якщо інші методи лікування не дають позитивний результат.

  Лікарський засіб зовнішнього застосування можна віднести до числа універсальних препаратів. Все тому, що його призначають для лікування величезної кількості захворювань, що вражають шкіру. Препарат прописують при таких діагнозах:

 • інфікування шкіри після бактеріального зараження;
 • інфікування шкіри після отримання травми;
 • фурункульоз;
 • вугровий висип;
 • carbunculosis;
 • нагноєння волосяних фолікулів;
 • псевдогрибковые ураження шкіри.
 • Препарат Фуцидин призначається і при інших шкірних захворюваннях, зазначених на аркуші, на якому розміщена інструкція із застосування мазі.

  Спосіб застосування

  Лікування прищів маззю фуцидин, виходячи з інструкції, рекомендовано курсове. Тривалість курсу підбирається індивідуально лікарем-дерматологом

  Лікарський засіб прискорить процес одужання пацієнта лише в тому випадку, якщо воно буде використовуватися правильно.

  Зверніть увагу! Лікуючий лікар повинен розповісти детально про правила використання Фуцидин мазь. Інструкція по застосуванню також містить цю інформацію.

  Мазь призначена виключно для зовнішнього застосування. Перед тим, як нанести її на уражену інфекцією область, необхідно ретельно вимити і підсушити шкіру.

  Якщо в ранках утворився гній або інші неприродні виділення, то їх бажано обережно видалити. Наносити потрібно невелику кількість лікувального складу. Його слід рівномірно розподілити по всій проблемної області шляхом вчинення масажних рухів пальцями.

  І дітям, і дорослим, яким був прописаний препарат, фахівці рекомендують наносити його на уражену ділянку шкірного покриву не менше 3-4 разів на день.

  Часто мазь кладуть під марлеву пов’язку, яка дозволяє надійно зафіксувати лікувальний склад на потрібному місці. У цьому випадку варто обмежитися лише 1-2 нанесеннями кошти.

  Тривалість лікування

  Лікування маззю Фуцидин повинно тривати не менше 7 днів. За цей час вона встигає знищити більшу частину мікроорганізмів, які викликали інфекцію. В особливо важких випадках лікарі радять продовжувати терапію 14 днів.

  Заходи безпеки при використанні мазі

  Під час лікування пацієнт повинен дотримуватись обережності при використанні Фуцидина у формі мазі.

  Застереження Наслідки Мазь Фуцидин, як зазначено в її інструкції по застосуванню, слід з обережністю використовувати жінкам під час вагітності та годування груддю. Окремі компоненти, що входять до складу мазі, можуть негативно позначатися на здоров’ї дитини. Не виключається поява алергії та отруєння. Необхідно простежити за тим, щоб препарат не потрапляв всередину організму. Мазь призначена для зовнішнього застосування, так як речовини, які знаходяться у її складі, можуть викликати серйозне отруєння. Також у цьому випадку існує ймовірність пошкодження слизової оболонки органів травної системи. Курс лікування не повинен перевищувати 2 тижні. Тривале використання мазі призводить до розвитку бактеріальної стійкості. З-за неї препарат втрачає свою ефективність. Не можна наносити мазь на шкіру, яка знаходиться в області очей. При попаданні в очі препарат викликає сильне подразнення.

  Потрібно пам’ятати про те, що мазь Фудицин у деяких людей викликає алергічну реакцію. Цей момент прописаний в інструкції по застосуванню лікарського засобу.

  Організм людини може виявитися занадто чутливим до окремих компонентів препарату.

  Побічні дії

  Побічні ефекти після лікування маззю Фуцидин з’являються вкрай рідко. Негативні наслідки виникають лише у 5% пацієнтів.

  Препарат у формі мазі має такі побічні дії:

 • З боку імунної системи – поява алергічної реакції на окремі складові лікарського засобу.
 • З боку органів зору – подразнення кон’юнктиви. Такий побічний ефект виникає лише за умови, що мазь випадково потрапила в око.
 • З боку шкіри та підшкірних тканин – виникнення подразнення, еритематозного висипу або пустульозного типу, печіння і болю при контакті з ураженою ділянкою. Рідко проявляються такі побічні ефекти, як екзема, еритема, набряк, дерматит і кропив’янка.
 • Більшість з побічних ефектів дають про себе знати з-за тривалого застосування мазі. Якщо пацієнт буде слідувати розпорядженням лікаря і не стане використовувати препарат після закінчення лікувального курсу, то він може не боятися подібних реакцій.

  Протипоказання

  Як і більшість препаратів, мазь Фуцидин має свої протипоказання. Про них лікар повинен попередити свого пацієнта в момент призначення лікувального засобу.

  Не слід використовувати цей препарат у формі мазі для лікування шкірних захворювань при наявності наступних проблем:

 • ураження шкірного покриву туберкульозного, герпетичного та сифілітичного характеру;
 • порушення роботи печінки;
 • захворювання шкіри, які мають вірусну або грибкову природу;
 • чутливість до компонентів, що входять до складу мазі;
 • юнацькі рожеві вугри на шкірі;
 • вітряна віспа.
 • До числа протипоказань лікарі відносять ще й вік маленьких пацієнтів, яким не виповнилося 2 років.

  Якщо у пацієнта немає проблем зі здоров’ям, йому дозволено лікування даними протимікробним засобом. Ніяких негативних реакцій у нього не повинно виникнути.

  Але потрібно пам’ятати, якщо раптово після нанесення мазі на шкірі з’явиться неприродна висип, вона почервоніє або почне свербіти, але уражену область, оброблену Фуцидином необхідно буде негайно промити водою.

  Проявилися алергічні симптоми стануть приводом для нового візиту до лікаря. Той оцінить стан здоров’я пацієнта і підбере для нього більш відповідний препарат місцевого застосування.

  Передозування

  Передозування лікувальним засобом, який випускається у вигляді мазі, малоймовірна. Лише в рідкісних випадках було діагностовано значне перевищення покладеної дозування Фуцидина.

  З боку організму не помічено небезпечні реакції, які могли б привести до сильного погіршення здоров’я пацієнта.

  Використання під час вагітності і в період лактації

  Мазь дозволено жінкам, які виношують дитину або годують груддю. Але їм слід бути обережними, використовуючи даний засіб для лікування інфекційного захворювання.

  Краще всього застосовувати його нетривалими курсами, щоб максимально знизити ризик нанесення шкоди малюкові і організму майбутньої матері.

  При зовнішньому використанні речовини, які знаходяться в складі мазі, не можуть потрапити в грудне молоко. Тому фахівці переконані, що препарат нешкідливий для дитини, яка знаходиться на грудному вигодовуванні.

  Якщо ж жінці необхідно обробляти маззю область соска, то перед годуванням їй слід ретельно очистити його, щоб уникнути проковтування дитиною залишків лікарського засобу.

  Взаємодія з іншими препаратами

  Значуща взаємодія мазі з іншими препаратами виявлено не було. У деяких випадках лікарі призначають даний засіб разом з ліками, що належать до категорії пеніцилінів і тетрациклінів.

  Можливість застосування мазі з іншими медикаментозними препаратами обов’язково обговорюється з лікарем.

  Аналоги

  На розсуд спеціаліста прописаний їм пацієнту препарат може бути замінений лікарськими засобами, які мають схожу дію і склад. Аналогами Фуцидина є:

  1. Гіоксізон. Якщо вивчити інструкцію по застосуванню даного препарату та мазі Фудицин, можна помітити між ними безліч подібностей. Препарат вважається одним із самих недорогих аналогів даного засобу. Він теж має вигляд мазі.

  Гіоксізон допомагає вирішити проблему появи вогнищ запалення на шкірі, які викликані життєдіяльністю хвороботворних бактерій. Також препарат ефективний при наявності алергічних реакцій.

  Він у короткі терміни прибирає неприємний свербіж, почервоніння і зупиняє запальний процес. Цей аналог мазі можна придбати в будь-якій аптеці. Його вартість знаходиться в межах 50-120 рублів за одиницю товару.

  2. Оксикорт. Комбінований препарат, який ґрунтується на гидрокортизоне і окситетрациклине. Він випускається у вигляді суспензії, гелю і мазі. Лікувальний засіб допомагає пацієнтам позбутися від шкірних інфекцій, викликаних бактеріями. Також його призначають при серйозних опіках та обмороженні.

  Багато практикують лікування Оксикорт прищів. Так як препарат спричиняє побічні ефекти, то таку терапію рекомендується продовжувати не більше тижня. В аптеках ціна на мазь Оксикорт може дорівнювати від 160 до 250 рублів.

  З медичними проблемами, при яких призначається Фуцидин, справляються і інші не менш відомі препарати. До їх числа відносять Бактробан, Гентацикол і Фузідерм.

  Умови відпустки з аптек

  Фуцидин відпускається в аптеках лише за рецептом лікаря, який виписується лікарем. Все тому, що мазь належить до антибіотичних препаратів.

  Умови зберігання

  Лікувальну мазь, згідно інструкції, потрібно зберігати у місці, де температура не піднімається вище 30 градусів тепла. В іншому випадку вона почне танути.

  Зберігати препарат рекомендують в домашній аптечці, до якої не мають доступу маленькі діти та вихованці. Термін придатності мазі дорівнює 3 років з моменту її випуску. Вкрай не рекомендується використовувати прострочене засіб.

  Вартість мазі

  Фуцидин відноситься до категорії препаратів з високою вартістю. Аналоги мазі значно поступаються їй в ціні. У міських аптеках різних регіонів цей препарат можна придбати за вартістю, яка знаходиться в межах від 324 до 866 рублів. В інтернет-магазинах його середня ціна трохи нижче. Вона становить від 422 до 529 рублів.

  Мазь Фуцидин проявила себе як ефективний засіб із вираженою антибактеріальною дією. Вона допомагає в короткі терміни позбавитися від шкірного захворювання, яке прогресує з-за активної життєдіяльності хвороботворних мікроорганізмів.

  Засіб в рідкісних випадках викликає побічні ефекти. Тому його часто використовують під час лікування дітей та вагітних жінок.

  Фуцидин мазь. Інструкція по застосуванню від прищів:

  Як працює Фуцидин мазь:

  Також цікаве: