Дизайн вітальні в чорно-білому кольорі: фото, інтер’єр

Вибираючи для своєї вітальні чорно-білу кольорову гаму, важливо дотримуватися балансу між контрастними кольорами. Занадто сильне переважання одного кольору призведе до того, що стриманий, консервативний інтер’єр стане дуже гнітючим для мешканців будинку. Дотримуючись тонкій грані балансу, можна створити неповторні інтер’єри, елегантні та стильні.

Загрузка...

Правильно розподіляємо кольору

Дизайнер, який займається оформленням будинку в чорно-білому кольорі, повинен володіти тонким художнім чуттям. Багато у виборі переважаючого кольору залежить від кількох факторів:

  • Сприйняття кольору

Важливо зрозуміти, як людина реагує на чорний і білий кольори на рівні підсвідомості. Не варто віддавати перевагу чорному кольору, в будинку, де живе людина, схильна до тузі.

  • Стиль життя

Найчастіше саме спосіб життя стає поштовхом до реалізації монохромного інтер’єру для вітальні. Світла кімната стане місцем для проведення гучних вечірок, в той час як більш темні акценти розташовують до тривалих роздумів про все на світі.

  • Розмір приміщення

Чорний і білий кольори здатні візуально змінювати габарити кімнати. Переважання чорних тонів додасть вітальні затишку, тоді як білий колір принесе приміщення більше світла і простору.

  • Природне освітлення

Кількість і розмір вікон часто грають вирішальну роль у виборі процентного співвідношення темних і світлих тонів. Багато природного освітлення дозволить оформити вітальню в більш темних відтінках. Звичайно, можна збільшити освітлення кімнати за рахунок електричних світильників, але при цьому значно збільшаться витрати на оплату електроенергії.

Правила оформлення

Деякі нюанси використання чорного і білого в інтер’єрі слід враховувати в будь-якому випадку. Щоб домогтися як можна більш вдалого поєднання цих кольорів, дотримуйтеся зведення загальноприйнятих правил:

  • У кімнаті з чорною стелею людини буде постійно хилити в сон. Втома і сонливість пояснюється асоціативним рядом підсвідомості. Чорне небо (стеля) означає ніч і пора відпочивати;
  • Розділяйте приміщення на зони. Це допоможе домогтися найбільш вдалого поєднання контрастних кольорів;
  • Грайте з формами та обсягами колірних елементів. Не варто перетворювати вітальню в шкуру зебри. Різкі і часті переходи стомлюють зір і сприйняття;
  • Розбавте монохромний інтер’єр невеликим яскравим предметом. Він додасть родзинки вашої вітальні. Чорний і білий кольори ідеально поєднуються з усім спектром відтінків.

Соковиті фруктові кольори як акцентованого елемента принесуть вашій кімнаті нотки природної краси, життя і тепла. Срібляста і сіра гама наштовхне на думки про мегаполісі майбутнього. Теплі відтінки натурального дерева створять в чорно-білій вітальні затишок у стилі кантрі. Варто дотримуватися одного акцентного кольору, щоб не надто перевантажувати сприйняття.

Доповнюйте інтер’єр вітальні вазами, картинами, подушками і пуфами. Головне, не дуже старатися і не захаращувати кімнату зайвими деталями.