Дієта на холодець: корисний чи холодець для здоров’я, і скільки білка і калорій у холодець

Холодець – це продукт, який рідко у кого асоціюється з дієтою, схудненням і втратою ваги. Однак твердження про те, що дієта на холодець може бути ефективна, не так абсурдно, як здається на перший погляд.

0c57b0850610609e40a341729e496097 Дієта на холодець: корисний чи холодець для здоровя, і скільки білка і калорій у холодець

У чому користь холодцю?

Якщо задуматися, ця традиційна святкова закуска – абсолютно унікальний продукт. По-перше, домашній холодець складається тільки з натуральних інгредієнтів – м’ясо, вода і спеції, отже, нічого шкідливого для здоров’я в ньому просто не може бути.

М’ясо – основне джерело білка для організму, а холодець, який утворюється при тривалій варінні кісток, – це натуральний колаген майже в чистому вигляді. Таким чином, сам собою відпадає питання «чи корисний холодець для здоров’я».

Що таке колаген і наскільки він необхідний для суглобів, хрящів, кісток, та й взагалі для будь-яких тканин організму (оскільки він повертає їм еластин), знають майже всі.

Для людей із захворюваннями опорно-рухової системи – це просто порятунок. Він стимулює метаболізм, перешкоджає старінню, змушуючи організм виробляти нові клітини, отже, всі тканини оновлюються. Білок – це енергія, він споживається організмом майже повністю, ніде не відкладаючись у вигляді жиру.

92223be0db871283a275259e4315a456 Дієта на холодець: корисний чи холодець для здоровя, і скільки білка і калорій у холодець

Істотним мінусом є високий вміст у холодець холестерину. Його поглинання в непомірних кількостях здатне привести до різних проблем з судинами аж до тромбів, повної закупорки і інфарктів, а також до збоїв у системі обміну речовин.

З усього вищесказаного можна зробити висновок – все добре в міру. Раз в 7-10 днів порція холодцю – це дуже корисно, а кожен день і не по разу – зовсім навпаки.

2cb8c62d5c258bada109efb8ab9b6a42 Дієта на холодець: корисний чи холодець для здоровя, і скільки білка і калорій у холодець 

І ще кілька додаткових плюсів – у холодець в досить високій концентрації присутні ретинол, лізин і майже всі вітаміни групи В. Перший просто необхідний для підтримки імунної та нервової системи, а другий грає істотну роль в реакції по засвоєнню кальцію. А згадані вітаміни здатні значно підвищити рівень гемоглобіну в крові.

Холодець як складова частина дієти

Дієта з одного холодцю не принесе нічого, крім шкоди здоров’ю. Але як складова частина якоїсь білкової дієти він цілком припустимо. Білковими дієтами, до яких вдаються найчастіше, є дієта Дюка і кремлівська дієта.

Таблиця продуктів кремлівської дієти класифікує холодець як бажане блюдо, привласнюючи йому нуль балів, якщо він тільки м’ясний, а не заливне з овочами. Так як по умовам цієї дієти в день можна «з’їсти» суворо певне число балів, а холодець не «стоїть» нічого, отже, його можна вживати без обмежень.

f34ece57df5324a9e27d9baeea2cb84c Дієта на холодець: корисний чи холодець для здоровя, і скільки білка і калорій у холодець

Дієта Дюкана теж допускає вживання холодцю, але не в самому початку (на фазі «атака»), коли обмеження найсуворіші – желатин входить в перелік заборонених продуктів. Коли ж починається фаза «круїз», він класифікується як чистий білок і є його не тільки можна, але і потрібно.

Калорійність холодцю

Скільки білка у холодець? Однозначно відповісти на це питання неможливо. Все залежить від передбаченого в рецепті складу (пропорція м’яса, бульйону, жиру, спецій, овочів) і технології приготування.

Найменше калорій у холодець з яловичини – приблизно 90. В ньому ж найбільше білка – 25 г на кілограм. Значить, він найбільш корисний.

Холодець з свинини більш калорійний (приблизно 250 ккал). Цю різницю можна навіть побачити – дайте яловичого і свинячого холодцю постояти кілька днів в холодильнику – на поверхні останнього з’явиться шар жиру, який неможливо не помітити. Для дієтичного харчування свинячий холодець ніяк не підійде.

Десь посередині знаходиться холодець з курятини (150 ккал). Оскільки майже всі рецепти додатково уточнюють, що курятина для холодцю – це не молодий вгодований бройлер, а саме курка, і постарее, м’ясо у якої більш пісне. Курятина взагалі вважається дієтичним м’ясом, отже, і холодець з неї не заподіє великої шкоди фігурі.

На закінчення – підбірка відео по темі:

Також цікаве: