Дієта 80/10/10 доктора Дугласа Грема: основні принципи

Грем Дуглас – доктор, який розробив дану систему харчування, готує спортсменів до змагань, а ще він близько 30 років дотримується сироїдіння – вживання їжі, не піддається тепловій обробці, в сирому вигляді. Він написав чудову книгу про свою систему, про те, як залишатися здоровим і життєрадісним.

Даної системи харчування вже дотримуються тисячі людей, які точно переконані в її правильності і благо.

Від інших видів сироїдіння харчування 80 10 10 відрізняється певним відсотковим балансом білків (10%) жирів (10%) і вуглеводів (80%).

У цій статті ми розповімо про систему харчування доктора Дугласа Грема 80-10-10.1d9d612df1456ec2f5839719df485e03 Дієта 80/10/10 доктора Дугласа Грема: основні принципи

Раціон

Доктор Дуглас радить споживати більше фруктів, так як вони, на його думку, ідеальна їжа і сама натуральна, містять безліч корисних вітамінів, вуглеводів і цукрів.

Правило 80 10 10 – один вид продукту за один прийом їжі, але в будь-якому обсязі. Наприклад, на сніданок можна з’їсти цілу диню, але забороняється одночасне вживання яблук і груш. Шлунок легше сприйме їжу одного сорту, ніж кілька різноманітних. Крім овочів можна їсти зелень: листя салату, петрушку, селеру.

82b447b400fab725e8dee5374e24994b Дієта 80/10/10 доктора Дугласа Грема: основні принципи

Джерела жирів (горіхи, рослинні олії, насіння, авокадо), згідно системі, треба споживати не більше двох разів на тиждень, але не виключати їх повністю, тому як вони забезпечують здоров’я волосся, нігтів і внутрішніх органів.

Не рекомендуються бобові, є малопитательными для людини змісту крохмалистих речовин, що викликають бродіння в кишечнику. За таким же принципом дієта виключає споживання картоплі, буряків, ріпи.

Уникайте і деяких помилок у харчуванні при сироїдінні, про які розказано в відео нижче:

Шкода вареної їжі

У книзі описується, чому сироїдіння – найкращий варіант харчування. Люди звикли варити їжу, тим самим, на їх думку, позбавляючись від мікробів. Але доктор Дуглас спростовує цей міф.

Варена їжа містить багато жирів, зовсім не корисних. Смажена картопля, так улюблена багатьма, несе, по суті, один шкоди організму.

Завдяки термообробці, склад їжі змінюється, тим самим ферменти людини не можуть правильно переварити надходять продукти. Їжа залишається всередині, розкладаючись і отруюючи токсинами мікрофлору.

А різкі скачки цукру, що викликає варена вуглеводна їжа, нерідко призводять і до діабету.

c9d26e36e363bdfb51bc314296c0e789 Дієта 80/10/10 доктора Дугласа Грема: основні принципи

При варіння, смаження та іншої термообробці їжа стискається. Для того, щоб насититися, людям доводиться вживати більше їжі, ніж якщо б вони їли необроблені продукти.

Чому саме система 80/10/10?

За рахунок великого процентного вмісту вуглеводів в їжі, що є головним джерелом енергії, така система підійде активним і життєрадісним людям, а також ласунам, люблячим фрукти.

Клітковина, що міститься в овочах і фруктах, сприяє стрімкому омолодженню і очищенню організму. Їжа, що подається в натуральному вигляді, що не потребує готуванні, а значить, звільняється набагато більше часу на інші корисні справи. Немає потреби використовувати приправи, сіль і цукор. Натуральна їжа смачна і без них.

fa92953ffeeed60c1de4a5eba6c25730 Дієта 80/10/10 доктора Дугласа Грема: основні принципи

Споживання одного продукту за прийом їжі сприяє запобіганню переїдання, так як рецептори мови вловлюють тільки один смак. І поліпшується травлення.

Великий обсяг насичує набагато більше, ніж їжа з тієї ж калорійністю, але малим об’ємом. Дієта 80 10 10 додатково до оздоровленню і підвищенню активності сприяє правильному схудненню.

Відео по темі статті

Також цікаве: