Диспорт і Ботокс — в чому різниця? Таблиця порівняння всіх характеристик

В гонитві за молодістю і красою сучасна жінка використовує різні засоби, методи та способи, в тому числі і так звані «уколи краси».

Як проявляється ефект?

Завдяки тому, що препарат Ботокс був одним з перших засобів, які успішно застосовувалися для позбавлення від мімічних зморшок, розгладжує і підтяжки шкіри обличчя, через час його оригінальна назва стало прозивним в суспільстві при обговоренні подібних процедур омолодження.

Однак фахівці та досвідчені користувачі знають, що на сьогоднішній день існують багато аналоги ботокса, конкуруючі з ним по ефективності, вартості і стійкості впливу на лицьові м’язи.

Одним з таких препаратів є сучасний препарат під назвою «Диспорт». Порівнюючи кошти необхідно відзначити, що вони обоє належать до однієї групи препаратів і застосовуються для одних і тих же цілей, однак різниця між Диспортом і Ботоксом є, і чимала.

Людині, яка бажає пройти процедуру підтяжки шкіри обличчя і позбавлення від зморшок за допомогою естетичної корекції зовнішності важливо знати, в чому різниця між ними.

Диспорт і Ботокс в основі своїй містять ботулотоксин.

Ботулотоксин – це речовина викликає параліч м’язів, найсильніший отрута. Він утворюється в основному в домашньої консервації. Попадання нейротоксин в організм, викликає ботулізм.

Захворювання носить гостру інфекційну форму, здатну вражати нервову систему і в разі несвоєчасного лікування призводить до смерті хворого. Лікарі під час лікування ботулізму помітили здатність речовини блокувати передачу нервово – м’язових імпульсів, розслабляючи м’язи.

Ботулотоксин в розбавленому вигляді, почав застосовуватися в медицині. З застосуванням препарату несподівано виявився ефект розгладження мімічних зморшок в місці дії препарату. Завдяки своєму чарівному властивостям він знайшов застосування і завоював популярність в косметології.

Найбільш затребуваними препаратами ботулотоксину є Ботекс і Диспорт. Максимальний ефект виникає в обох препаратів на 2 тижні, але результат у Диспорту триває 7 тижнів, а у Ботекса на порядок довше 12 тижнів.

Лікарі рекомендують починати робити курси ін’єкцій з Ботекса. У Ботексе міститься менша концентрація ботулотоксину, що робить його більш безпечним для споживача.

Загрузка...

Спрямованість дії. Здатність до дифузії

Обидва препарати мають однакову спрямованість дії завдяки входить до їх складу активного компоненту. Ботекс і Диспорт борються з мімічними зморшками, підтягують шкіру, допомагають усунути звичку гримасувати, що є профілактикою появи зморшок.

Ефект після застосування ін’єкцій краси» носить тимчасовий характер і через кожні 7-14 тижнів його необхідно буде повторювати.

Ботекс і Диспорт володіють різною здатністю до дифузії.

Дифузія – це вплив препарату на сусідні ділянки біля місця нанесення уколу. При введенні ін’єкцій не вмілим косметологом можлива поява негативних наслідків.

Найсерйознішими ускладненнями після застосування препаратів є:

  • Асиметрія обличчя. Виникає при нерівномірному розподілі ін’єкції під шкірою, може з’явитися крива посмішка.
  • В області шиї. Можуть виникнути утруднення дихання, захриплість голосу, неприємні відчуття під час ковтання, порушення артикуляції. З’являються труднощі при вимові голосних звуків Про У.
  • В області очей. Може виникнути сухість ока, ерозія рогівки, двоїння в око, виворіт століття, сльозотеча, провисання верхнього століття.
  • Ефект маски. З’являється скутість обличчя, м’язи стають не слухняними.
  • Область рота. Опускаються куточки губ, з’являється ефект «трагічної маски», слинотеча.

Важливо знати! Перераховані побічні дії виникають тимчасово і повністю зникають через 2-3 місяці після ін’єкції. Виникають побічні ефекти з-за впливу препарату на сусідні ділянки – дифузії. Частіше дифузія виникає у Диспорту – 29%, а у Ботекса – 19%., різниця в 10% є суттєвою.

При ідентичних побічних діях, вірогідність їх виникнення вища у Диспорту. Косметологи радять використовувати Диспорт при боротьбі з вираженими зморшками на лобі, переніссі, а шкіру навколо очей обробляти Ботексом.

Вартість Процедури і Ботокса

Зверніть увагу! Диспорт і Ботекс вимірюються в одиницях активності компонента, вона прямо залежить від концентрації ботулотоксину в препараті. У ботоксі 1 одиниця міститься в 1 уколі. Для обробки однієї ділянки м’язів достатньо 1 уколу. Для обробки всього обличчя потрібно близько 50 одиниць препарату. Для аналогічної процедури Диспорту потрібно на 20-30 одиниць більше.

Вартість 1 одиниці Ботокса в середньому – 300 рублів, Диспорту – 100 рублів. У різних клініках вартість відрізняється, а іноді ціни обох препаратів зрівнюють.

Оскільки кількість одиниць Ботокса потрібно менше, ніж Диспорту, в результаті сума процедур виходить приблизно однакова.

Ефект провокує організм на вироблення антитіл

Вироблення організмом антитіл може блокувати дію ін’єкцій. Відбувається це у випадку використання великих доз препарату або використання малими дозами, але занадто часто. Після чого при повторному застосуванні не виникає бажаного ефекту або він буде дуже слабким.

Зверніть увагу! Організм може виробити антитіла і після першого застосування, якщо раніше робилася щеплення від захворювань викликаних ботулотоксином. При правильному проведенні ін’єкції у м’язи вводиться від 20 до 60 одиниць препарату.

Антитіла в організмі виробляються при введенні понад 200 одиниць. Передозування ін’єкцій Диспорту малоймовірна, а при використанні Ботекса фактично не можлива. Ботекс після кожного застосування дає видимий ефект.

Таблиця 1. Різниця між препаратами Ботекс і Диспорт

Особливості препарату Ботокс Диспорт Визнання світових компаній контролю якості препаратів, що використовуються в естетичній косметології і пластиці тіла Botox, на відміну від Dysport, пройшов тестування FDA (компанія США, що здійснює контроль за якістю продуктів харчування і ліків) і NIBSC (Урядове Агентство Великобританії). Диспорт визнали дійсно результативним тільки в NIBSC. Призначення Ін’єкції для усунення мімічних зморшок Первинний результат На 4-7 день На 1-4 дня Максимальний ефект На 10-14 день На 10-14 день Точність дії Впливає тільки на місце уколу Впливає не тільки на місце уколу, але і на сусідні ділянки Результативність Результат тримається 14 тижнів результат тримається 7 тижнів Термін зберігання 2 роки 2 роки Безпека безпечний безпечний Протипоказання Вагітність, лактація, онкологія, проблеми згортання крові, вік Побічні дії Висип, свербіж, запаморочення, нудота, частковий параліч обличчя, підвищена стомлюваність, діарея, сльозотеча, набряк, оніміння в місці ін’єкції Склад Ботулотоксин, альбумін, хлориднатирия Ботулотоксин, альбумін, лактоза Концентрація 1 одиниця Ботекса містить 2-2,5 одиниці Диспорту Середня вартість за 1 од. 300 100

Показання до застосування

Ботокс і Диспорт є популярними засобами для боротьби з мімічними зморшками. Мімічні зморшки виникають поступово з-за постійної роботи м’язів обличчя. Після застосування препаратів Диспорту і Ботокса з’являється видимий ефект. У багатьох клініках ін’єкції комбінують, для досягнення кращого результату.

Області застосування Ботоксу та Диспорту, їх відмінності:

  • Область лоба. Застосовується препарат для корекції горизонтальних зморшок. В основному використовують Диспорт.
  • Нижня частина особи. Застосовується для підтяжки опущених куточків губ, вирівнювання контуру обличчя, усунення зморшок. Застосовуються обидва препарату.
  • Зона брів. Використовується для виправлення форми брів, усунення межбровных зморшок. Застосовується тільки Ботекс.
  • Ніс і щоки. Застосовується для корекції форми носа і усунення зморшок на щоках. Використовують обидва препарату.
  • Зона декольте і шия. Застосовується для підтяжки шкіри, усунення зморшок. Косметологи рекомендують використовувати Диспорт, оскільки він здатний зачепити сусідні ділянки, в цьому разі є позитивним фактором.

Завдяки ін’єкцій можна прибрати асиметрію обличчя, зробити вже ширину ніздрів, підняти кінчик носа, змінити висоту брів. Препарат ботулотоксину бореться з підвищеної пітливість – гіпергідрозом. У такому разі уколи роблять в пахвові западини, стопи, долоні.

Як швидко настає ефект, скільки він триває?

Ботокс і Диспорт у чому різниця настання ефекту? Обидва препарати володіють різною швидкістю і тривалістю результату. Ін’єкції вступають в реакцію з організмом моментально, але видимий ефект не настає в той же день ні в кого.

Тому якщо застосування уколов приурочено до певної події, слід проводити процедуру, хоча б на тиждень раніше. Диспорт швидше дає видимий результат, ніж Ботекс. Первинний ефект буде видний максимально на 4 день, залежить від області застосування уколов.

Максимальний ефект після застосування Процедури наступить на 10 – 14 день.

Ботекс проявляє перші результати трохи пізніше. Первинний ефект настає на 4-7 день після ін’єкції. Максимальний результат настає також як і у Диспорту на 10 – 14 день. Тривалість ефекту тримається близько 4 місяців, після чого засіб виводиться з організму.

Повторний укол рекомендується робити через 3 місяці після першого застосування. Диспорт також діє 4 місяці, але на відміну від Ботоксу в подальшому дозування препарату зменшується. Але перерви між ін’єкціями збільшуються і можуть досягти 9 місяців.

Важливо знати! Ботулотоксин – є сильною отрутою, який є головною діючою речовиною Ботоксу та Диспрота. Імунна система людини починає активно боротися з чужорідним засобом, усуваючи шкідливі наслідки – параліч мімічних м’язів.

Диспорт і Ботокс — в чому різниця ми розглянемо в нашій статті

Чим сильніше імунна система, тим менше буде ставати інтервал між ін’єкціями. У підсумку інтервал може скоротиться до 7 днів. У такому разі слід міняти сам засіб, інакше може виникнути набряк обличчя.

Лікарі рекомендує починати застосування «уколів краси» саме з Ботекса.

Оскільки дозування Ботекса помірна і препарат добре діє на різні ділянки обличчя. До складу Ботекса входить в 3 рази менше діючої речовини, що робить його легким. Але перехід після Процедури до Ботексу не дасть результату.

«Уколи краси» є ефективним засобом при боротьбі з мімічними зморшками, гіпергідрозом, асиметрією обличчя. Перші уколи слід починати з Ботекса, оскільки у нього менше здатності до дифузії. Диспорт дає хороші результати на великих ділянках тіла. Кошти використовують і разом, а ринкова вартість приблизно однакова.

Автор: Світлана Каретнікова

Диспорт і Ботокс: дізнайтеся, в чому різниця з цього відео:

Корисне відео про диспорте і ботокс:

Також цікаве: