Чому затримка місячних, якщо не вагітна. Причини затримки, можливі хвороби

Не завжди відсутність щомісячних кров’яних виділень свідчить про наявність вагітності у жінки. Нерідко таке порушення пов’язане з захворюваннями або зовнішніми факторами, що спричиняють відхилення від норми.

Скільки днів в нормі може бути затримка без вагітності

Менструальним циклом називається інтервал між двома менструаціями. Тривалість циклу у кожної жінки різна. У середньому, менструації відбуваються кожні 28 днів. У деяких жінок цикл трохи коротший і становить 25-26 днів або ж декілька довше 30-32 дня. Це обумовлено змінами в фолікулярній фазі.

Чому затримка місячних, якщо не вагітна ви дізнаєтеся з нашої статті

При затримці місячних існує гранично допустима норма, яка не може свідчити про наявність збоїв в організмі, захворюваннях сечостатевої системи вагітності. Затримка не більш ніж на тиждень, без супутніх симптомів і поганого самопочуття, не повинна турбувати жінку, адже часто після закінчення цього строку з’являються кров’янисті виділення.

Інша ситуація, якщо жінка страждає від болю в животі, слабкість, погане самопочуття. Це може бути сигналом організму про захворювання, так що слід негайно звернутися до фахівця.

Загрузка...

Через скільки днів відсутності місячних починати турбуватися

Затримка місячних більш ніж на 10 днів повинна почати турбувати жінку. Поганим знаком є болі в животі, нудота, блювання і загальна слабкість. Причин такого явища багато: це може говорити про гормональному збої, дисфункції яєчників, проблеми з харчуванням, різкої втрати або наборі ваги, емоційному чи фізичному навантаженні, зміні клімату.

При наявності такої симптоматики, рекомендується звернутися до гінеколога, для проведення необхідного дослідження і встановлення точної причини даної патології.

Це допоможе призначити грамотне лікування і дати потрібні рекомендації.

Зверніть увагу! Тривала затримка місячних може не означати вагітність, але таке явище цілком може свідчити про порушення зв’язки гіпоталамуса з гіпофізом (трапляється через емоційного перенапруження, якщо жінка перебувати в постійному відчутті занепокоєння, фізичної або розумової навантаженні). Ось чому дуже важливо навчитися розслаблятися.

Основні причини затримки місячних без вагітності

Причини можуть бути самими різними, починаючи від зміни клімату і закінчуючи онкологією, тому не слід затримувати похід до гінеколога. Основні причини та супутні проблеми розглянуті в таблиці.

Чому затримка місячних, якщо жінка не вагітна Проблеми, що провокують затримку Причини, пов’язані з зовнішніми факторами або генетикою. Зазвичай не вимагають лікування і минають самі, без збитку організму Стрес і депресія, зміна клімату, інтоксикація, спадковість, прийом лікарських препаратів Причини, пов’язані з захворюваннями і порушеннями організму. Вимагають негайного лікування Склерокистозное запалення яєчників, поликискоз яєчників, міома матки, гінекологічні запальні процеси, онкологія, ожиріння

Гінекологічні захворювання

 • Дисфункція яєчників – поразка обох яєчників великою кількістю маленьких кіст, тому відбувається затримка місячних.
 • При цій аномалії яєчники майже не виробляють гормонів і не викидають яйцеклітину в середині менструального циклу. Шийка матки залишається сухою з-за відсутності секрету. Якщо жінка бажає завагітніти, то полікістоз яєчників буде великою перешкодою на шляху до досягнення мети, адже відсутність овуляції зводить ймовірність зачаття до нуля.

  Симптоми: відсутність менструації, дискомфорт в області попереку, болі внизу живота, маткові кровотечі.

 • Склерокистозное запалення яєчників – це набута аномалія, яка вражає нервових, неспокійних жінок, які перебувають у постійному стресі.

 • Склерокистозное запалення яєчників може бути наслідком психологічного (постійний стрес, депресії) або фізичної (інфекції статевих органів, переривання вагітності) прояви.

  Головними симптомами є рідкісне поява місячних і болі в паховій області. Також при огляді у гінеколога буде виявлено збільшення яєчників. Їх стан може змінюватися протягом усього циклу.

 • Міома матки – запалення придатків часто є причиною порушення циклу, чому і відбувається затримка місячних.
 • Доброякісна пухлина матки найчастіше супроводжується рясними кров’янистими виділеннями, хоча іноді може призводити до їх затримки. На даний момент причини утворення міоми точно не виявлено, так що будь-яка жінка виявляється в групі ризику, особливо якщо вона вагітна, адже патологія може спровокувати викидень.

  Симптоми: рясні менструації або ж їх відсутність, маткові кровотечі, болі в попереку.

  Гінекологічні запальні процеси

  Причиною більшої частини цих захворювань часто є інфекції, які передаються статевим шляхом. Наприклад, трихомоноз, мікоплазмоз, хламідіоз, які потрапляють в організм жінки виключно за допомогою статевого взаємодії з інфікованою людиною. Вони порушують роботу внутрішніх органів, що і викликає відсутність кров’яних виділень.

  Важливо знати! Переохолодження не є причиною запальних процесів, а тільки є каталізатором вже наявного запального процесу і хвороботворних мікроорганізмів.

  Симптоми: біль в паховій області, у піхві, виділення зі специфічним запахом.

  Онкологічні захворювання

  Відсутність місячних у цьому випадку пов’язане з затормаживанием процесів виробництва гормонів і поганим оновленням здорових клітин. Головним симптомом онкології є різке зниження ваги і виснаження організму.

  Клімакс

  Якщо жінка не вагітна, і органи сечостатевої системи в порядку, то чому ще може бути затримка місячних, – вся справа в зміні діяльності статевих залоз в силу віку.

  Клімаксом називається період згасання жіночої репродуктивної функції, що і призводить до затримки. У нормі, клімактеричний період з’являється у жінок після 40-45 років і є звичайним явищем, яке не вимагає негайного обстеження.

  Також розглядається стан виникає внаслідок хірургічних втручань в органи малого тазу, гінекологічних запальних процесів, пухлин, травм.

  Симптоми: менопауза, часте сечовипускання, сухість піхви і шкіри, випадання волосся, головні болі, часте потовиділення.

  Цікавий факт! Каталізатором появи клімаксу є алкоголізм і зайва вага.

  Стрес і депресія

  Припинення кров’янистих виділень в цьому випадку пов’язане з потрясінням гіпоталамуса, який дає команди гормональній системі. Видимих симптомів при цьому немає. Жінка може вести нормальний спосіб життя і не відчувати особливого дискомфорту.

  Фахівці рекомендують звернутися до психолога і налагодити свою душевну рівновагу. Тільки після цього гіпоталамус почне функціонувати, і, як наслідок, почнуться місячні.

  Проблеми із зайвою вагою

  Чому затримка місячних, якщо жінка не вагітна, – гінекологи, при регулярному виникненні цього питання, рекомендують звернути увагу на вагу. Зайві кілограми можуть провокувати затримку менструального циклу.

  Менструальна система — найбільш чутлива система в організмі жінки. Навіть збільшення маси тіла більш ніж на 15 % від нормальної може призвести до порушень кров’яних виділень.

  Ожиріння може супроводжуватися багатьма іншими хворобами, які здатні вплинути на регулярність менструального циклу. Так що дуже важливо знайти головну причину цього явища.

  Інтоксикація організму

  Відсутність місячних може бути з-за звичайної інтоксикації організму. В цьому випадку допоможе активоване вугілля і велику кількість рідини. Після очищення організму, все повернеться на свої місця.

  Зміна кліматичних умов

  Репродуктивна система є дуже чутливою, тому, при будь-якій зміні вологості, режиму або часового поясу уповільнюється функціонування органів, які виділяють гормони.

  Внаслідок цього, настання місячних трохи сповільнюється.

  Спадковість

  Слід запитати у матері або у бабусі не було у них регулярні затримки місячних, адже це може передаватися у спадок і нічого страшного в таких затримки немає.

  Прийом лікарських препаратів

  Прийом лікарських препаратів часто є причиною відсутності виділень і відповідає на питання, чому затримка місячних, якщо жінка не вагітна.

 • Такі лікарські препарати як антидепресанти, нейролептики, транквілізатори можуть сильно нашкодити організму жінки. Вся справа в тому, що ці медикаменти здатні збільшувати рівень пролактину в крові, що призводить до виділення молока із сосків. Високий рівень гормону пролактину ускладнює нормальне функціонування гіпофіза. Менструальний цикл зможе нормалізуватися після припинення прийому лікарських препаратів.
 • Інша ситуація складається, коли жінка вживала протягом довгого часу ліки, а потім різко припинила їх пити. У цьому випадку менструації припиняються через гіпоталамуса, який повинен посилати команди яєчниках. Він може не функціонувати і залишатися заблокованим. Тоді рекомендується звернутися до гінеколога для призначення подальшого лікування.
 • Чи небезпечні постійні затримки місячних для жінки

  Небезпека криється не в самому відсутності місячних, а в причини затримки. Якщо це явище пов’язане з прийомом лікарських препаратів або психічними перенапруженнями, то достатньо вживання гормонів або походу до психолога, але якщо причина ховається в онкології або гінекологічних захворюваннях, то слід якомога швидше почати лікування, щоб уникнути непоправних ускладнень.

  Затримка місячних може бути спровокована як незначними явищами, наприклад, зміною клімату, так і важкими хворобами (міома, рак). Головне, вчасно звернутися до лікаря і з’ясувати причину, адже своєчасна діагностика – запорука здорового організму.

  Чому затримка місячних, якщо не вагітна, причини в цьому корисному відео:

  Пропали Місячні! 10 причин. Що Робити:

  Також цікаве: