Чому відбувається затримка місячних. Гінекологічні, онкологічні та інші причини

Систематичність менструації говорить про стан здоров’я жінки, правильній роботі всіх органів і систем. У разі відсутності кров’яних виділень у призначений термін можна говорити про вагітність або патологічному відхилення в роботі організму.

Проблеми зі здоров’ям — поширена причина, чому відбувається затримка місячних

Будь-які відхилення, збої в регулярному циклі можуть бути небезпечні і призвести до серйозних наслідків. Тому при відсутності менструації на протязі довгого часу слід з’ясувати причини цього явища і розпочати відповідне лікування.

Вагітність як основна причина затримки місячних

Однією з головних фізіологічних причин відсутності або затримки менструації є вагітність.

Безумовно, настання такого стану є найбільш поширеною причиною. Задуматися про цікавому положенні стоїть у разі, якщо призупинення становить більше 10 днів.

Вагітність є основною причиною затримки місячних

Звичайно, поряд з цим симптомом присутні й інші ознаки. В організмі жінки починає вироблятися гормон вагітності (прогестерон). Головне призначення цього гормону зводиться до того, щоб стежити за правильним розвитком плода, його харчуванням.

Збільшення його кількості може впливати на ШКТ і проявлятися у вигляді запорів, діареї, нудоти. Дратівливість, нервозність є джерелом походження змін в нервовій системі.

Встановлення факту можливої вагітності здійснюється за допомогою тестів. Після закінчення семи днів після зачаття в сечі активно концентрується гормон ХГЛ, який і виявляється за допомогою тест-смужок, чим більше термін, тим більше виробляється гормон.

Загрузка...

Гінекологічні захворювання, що викликають затримку місячних

Проходження огляду у лікаря-гінеколога повинно бути правилом для кожної жінки. Адже захворювання, виявлені на їх ранній стадії, в більшості випадків піддаються успішному лікуванню.

Жіночі статеві органи дуже схильні до запальних процесів.

Вони бувають гострими і хронічними. Особливе місце і поширеність займають інфекційні захворювання (вагініт, кандидоз та інші). Найчастіше вони купуються статевим шляхом. Відсутність їх лікування і провокує відсутність щомісячних виділень.

Також причиною розглянутої проблеми є полікістоз яєчників, який проявляється наявністю кіст в яєчниках. Появі такого захворювання сприяє чоловічий гормон тестостерон. Ця недуга негативно впливає на можливість зачаття. Жінки з полікістозом мають зайву вагу, волосатість і жирність шкірних покривів.

Важливо знати! Порушення функціонування щитовидної залози впливає на менструальний цикл. Основною роллю залози є вироблення гормонів. Їх нестача призводить до збоїв місячних, чому і відбувається затримка.

Онкологічні захворювання, блокуючі менструацію

Чомусь, коли виникає затримка місячних, не завжди замислюються про можливі наслідки. Адже це і є сигнал, за допомогою якого організм просить про допомогу.

Особливістю онкології є те, що вона з’являється тихо і непомітно, і тільки факт відсутності місячних підказує жінці, що відбувається.

Існує 2 причини, за якими рак затримує виділення:

 • під впливом пухлини відбувається затримка процесу з вироблення гормонів, ось чому і виходить затримка місячних;
 • пухлинні клітини починають негативно впливати на клітини здорових органів, оновлення здорових клітин не відбувається, а без цього процесу не може бути менструації.

При пухлини шийки матки місячні на початковому етапі розвитку хвороби можуть бути мізерними, а при подальшому більш інтенсивними.

При найменших підозрах на онкологію потрібно негайно звернутися до лікаря

Як правило, виділення мають коричневий колір і неприємний запах і можуть супроводжуватися сильним свербінням статевого органу. Характерні і сильні больові відчуття протягом течії місячних. Періодично можуть виникати кровотечі під час менструації або при сечовипусканні, після статевого акту.

Мізерність місячних спостерігається при пухлини яєчників. Так як вони є органом, що виробляють гормони, то відсутність або недостатня рясність місячних пояснюється даним фактом.

Звичайно, зміни в циклі не завжди можуть говорити про наявність пухлини, але все ж найменші зміни повинні насторожити і стати приводом для звернення до лікаря.

Клімакс, як одна з причин, чому відбувається затримка місячних

Початок менопаузи пов’язано з етапом старіння жінки. Починається цей процес поступово. Нестабільність менструації, зменшення об’єму виділень, а потім і зовсім їх припинення.

Всі ці моменти викликані тим, що яєчники перестають нормально здійснювати свої функції з вироблення гормонів. Такий період характерний для жінок у віці 40-45 років.

Лікарі виділяють кілька етапів клімаксу:

 • пременопауза – починає протікати з моменту появи першої менструації і до кінця останньої;
 • переменопауза – триває до і після менопаузи;
 • менопауза – час останніх місячних;
 • постменопауза – триває до кінця життя.

Напевно, це єдиний випадок в житті кожної жінки, коли при затримці можна не панікувати. Дане явище цілком природне і вважається першим сигналом до завершення дітородної функції.

З роками рівень вироблюваних гормонів у жінок змінюється

Виділяють наступні стадії затримки при клімаксі:

 • Перша стадія має плавний характер, при цьому сам цикл не порушується, але періодично відбуваються невеликі збої.
 • На другій стадії скорочується кількість виділень.
 • Третя стадія характеризується повним припиненням виділень.
 • Затримка місячних відбувається з-за зайвої ваги

  Самим чутливим процесом в організмі жінки є менструальний цикл. Будь-які зміни впливають на її нормальне функціонування. Одним з таких факторів є зайва вага.

  Зайва вага негативно позначається на менструальному циклі

  Лікарями розроблено показники норми ваги жінки і його надлишок, який і відповідає на питання, чому відбувається затримка місячних. Ці показники наведені в таблиці.

  Показники Порядок визначення Результат ІМТ (індекс маси тіла) Вага (значення взяти в кілограмах) поділити на квадрат зросту (в метрах) ІМТ від 20 до 25 = норма

  Від 25 = надлишок

  Від 30 = ожиріння Об’єм талії Вимірюється сантиметровою стрічкою в області пояса Не більше 80 см = норма

  Від 81 = надлишок

  Жирові відкладення впливають на появу місячних, так як вони беруть участь у синтезі гормону прогестерону і естрогену.

  Ці 2 гормону виробляються яєчниками. У процесі збільшення ваги відбувається велика вироблення естрогенів, які блокують виділення прогестерону, що і призводить до затримки кров’яних виділень.

  Зверніть увагу! Основне призначення прогестерону полягає у підготовці жіночого організму до прийняття яйцеклітини. Тому так часто для зачаття дитини гінекологи рекомендують жінці скинути зайву вагу.

  Прийом лікарських препаратів – причина затримки місячних

  Однією з підстав, чому у багатьох жінок відбувається затримка місячних, є прийом лікарських препаратів.

  Тому перед застосуванням медикаменту рекомендується вивчити інструкцію, в якій розглянута проблема може бути вказана в розділі побічних ефектів.

  У таблиці наведено ліки, що провокують відсутність щомісячних виділень.

  Ліки як одна з причин, чому відбувається затримка місячних

  Можливі побічні дії

  Затримка Мізерність виділень Стабільність виділень Відсутність Антидепресанти

  +

  +

  Гормональні + + Противиразкові +

  +

  Кровоспинні +

   

  Стреси і депресії, що провокують порушення циклу

  Сучасний ритм життя диктує людині свої умови. Стреси на роботі, конфлікти в сім’ї, емоційні хвилювання призводять до виникнення депресії, є причиною порушення перебігу менструації. Активний спосіб життя сприяють перевтоми і порушує вироблення естрогену.

  Стрес є причиною збою в менструальному циклі

  Лікарі основними показниками перевтоми вважають:

  • загальна слабкість;
  • постійне запаморочення;
  • головний біль;
  • небажання що-небудь робити;
  • сонливість;
  • відсутність апетиту.

  Не можна з упевненістю сказати, що всьому виною тільки стрес або депресія. У кожної людини є свої особливості нервової системи і загального гормонального фону.

  Якщо причина криється в конкретної стресової ситуації, то слід:

  • позбутися від причини;
  • змінити роботу, захоплення;
  • відмовитися від зайвих фізичних навантажень;
  • нормалізувати сон і порядок прийому їжі;
  • при необхідності відвідати психотерапевта.

  У випадках більш серйозних ситуацій лікарі призначають прийом гормональних препаратів.

  Зміна кліматичних умов як причина затримки місячних

  Кожна людина має свій біологічний ритм, який може бути добовим, тижневим або навіть місячним. Зміна часового поясу, інша їжа і вода, клімат – все це впливає на організм.

  Вирушаючи на відпочинок або постійне місце проживання, необхідно пам’ятати про акліматизації. В цілому при здоровому організмі звикання до нової обстановки може тривати до 4 тижнів. У жінок, які мають низку хронічних захворювань, що можуть виникнути рецидиви.

  Важливо пам’ятати! Щоб акліматизація пройшла якомога м’якше і швидше, необхідно багато їсти калорійної їжі, добре висипатися, вживати вітаміни, зміцнювати свій організм фізичними вправами і займатися профілактикою хронічних недуг.

  При комплексному підході до нормалізації життєвих сил через 2 місяці організм повністю відновиться, це стосується і менструального циклу.

  Відсутність місячних через інтоксикацію організму

  Організм після впливу токсичних речовин (інтоксикація) дуже ослаблений, і тому він не готовий до зайвої кровотечі.

  Інтоксикація може бути різною як хронічного, так і разовою. Отруєння можна отримати хімічними парами і алкоголем, ртуттю, ліками і т. д.

  Токсичні пари в організмі блокують діяльність всіх органів. Сам же організм спрямовує всі свої сили на їх виведення, що і позначається на менструальному циклі. Після повного очищення місячні відновляться в колишньому режимі.

  Спадковість, як фактор затримки місячних

  Про спадковості, як єдиному підставі затримки або відсутності місячних говорити неправильно. Так, цей показник також відіграє свою роль, і вважається, що якщо по жіночій лінії спостерігаються такі проблеми, то вони передаються з покоління в покоління.

  Однак на генетичному рівні можуть бути успадковані та інші хронічні захворювання, які впливають на нормальну роботу яєчників. В такому разі, відновлення правильного перебігу місячних можна здійснити, якщо лікувати основне захворювання.

  Тому лікарі впевнені в тому, що не можна вважати спадковість єдиним чинником, що впливає на затримку місячних.

  Чим небезпечні регулярні порушення циклу для здоров’я жінки

  Нормальним менструальним циклом вважається період від першого дня кров’яних виділень до подальшого їх початку.

  Як правило, цей період складає 21-35 днів. При цьому порушення циклу можуть бути довгостроковими і короткостроковими, все залежить від причини, що спричинила їх.

  Гінекологи кажуть про те, що самі затримки не несуть небезпеки, небезпечні причини, що їх викликали.

  До таких причин відносять:

  • стреси;
  • навантаження;
  • прийом ліків;
  • зловживання кофеїном;
  • куріння;
  • авітаміноз
  • захворювання внутрішніх органів.

  Частина з цих чинників є тимчасовими і при належному до них ставлення йдуть самі собою: стреси, навантаження, ліки, палити. Інші ж є небезпечними для здоров’я, тому вимагають обов’язкового лікування: інтоксикація, авітаміноз, захворювання різних систем.

  Причини того, чому відбувається затримка місячних, в основному це прояв різних відхилень у нормальному режимі роботи організму жінки, навіть якщо вона почуває себе цілком задовільно.

  Рання вагітність, онкологічні або гінекологічні захворювання, кліматичні або фізіологічні зміни, стрес, зайва вага, побічні ефекти від прийому сильнодіючих лікарських засобів і інші чинники можуть стати причинами затримки.

  Знаючи можливі причини, можна знайти важелі впливу і усунути наявні проблеми зі здоров’ям.

  Корисні відеоролики і причини затримки місячних

  Основні причини, чому відбувається затримка місячних – у цьому відео:

  У цьому відео ви дізнаєтеся, коли затримка місячних стає сигналом для візиту до лікаря:

  Як викликати місячні при затримці простим і приємним способом:

  Також цікаве: