Чому нігті на руках жовті. Причини і як відновити здоров’я і красу нігтів

Нігтьова пластина, яка раптом придбала жовтуватий відтінок, повинна насторожити, тому що, як відомо, саме нігті і волосся першими реагують на ускладнення зі здоров’ям людини, не кажучи вже про проблеми естетичного плану.

Вид нездорових жовтих нігтів створює в оточуючих неприємні думка про те, що людина може недостатньо стежити за чистотою власного тіла, а, можливо, не займається лікуванням виник грибкового захворювання, що природно, викликає несхвалення і небажання контактувати з ним.

Тому боротися з цією патологією необхідно відразу ж, як тільки вона була виявлена. Виявивши причину проблеми, можна підібрати ефективний спосіб її усунення, щоб нігті були здоровими і красивими.

Чому нігті на руках жовті: основні причини

Чому нігті на руках жовті?

Пожовтіння нігтів найчастіше з’являється у наступних випадках:

 • потовщення нігтя і його розшарування з-за грибкових інфекцій;
 • пошкодження структури нігтьової пластини або її руйнування;
 • захворювання, у тому числі і інфекційні, внутрішніх органів;
 • вплив хімічних та побутових засобів;
 • шкідливі звички;
 • наслідки неправильно зробленого манікюру;
 • після порушення процедури зняття гель-лаку або шелаку.

  Чому нігті на руках жовті, вам підкаже лікар, провівши повне обстеження. Адже майже кожне відхилення нігтьової пластини — ознака захворювання.

Будьте обережні! Не знаючи, чому нігті на руках жовті, багато жінок вдаються до послуг манікюрних майстрів для механічного спилювання жовтого шару. Такий метод може тільки погіршити ситуацію. Крім того, це усуне лише симптоми, а не першопричину патології.

Загрузка...

Поразка нігтів грибковими інфекціями

Однією з найбільш частих причин пожовтіння нігтів є їх ураження грибковими інфекціями.

Проникаючи глибоко в структуру нігтя, грибок потовщує його і надає невластивий відтінок.

Найчастіше зараження відбувається внаслідок недотримання правил гігієни, фізичного контакту з підданими інфекціями людьми, а також відвідування громадських басейнів і саун, де вивести грибок просто неможливо.

Травма нігтьової пластини

При пошкодженні нігтьової пластини внаслідок сильного удару або механічного впливу, ніготь деформується і змінює свою структуру. Її цілісна система порушується, з’являється набряк, іноді гематома.

Всі ці фактори впливають на колір нігтя, і він з природних причин змінює свій колір. Однак це тимчасове явище.

Після успішного загоєння і зрощення старого нігтя, колір прийде в норму і придбає свій природний відтінок.

Захворювання внутрішніх органів

Раптово пожовклі нігті можуть стати серйозною ознакою, що сигналізує про можливі захворюваннях внутрішніх органів. При виявленні даної патології необхідно негайно звернутися до лікаря.

Зазвичай в таких випадках органи схильні до інфекційних захворювань, таких як пневмонія, дизентерія і т. д. Нерідко нігті жовтіють з-за порушень функцій щитовидної залози.

Вплив хімічних засобів

Сучасні засоби, багаті хімічними речовинами, наносять сильний шкоди тканинам організму. Їх молекули проникають вглиб нігтя і в наслідок протікають реакцій змінюють його колір.

Це найчастіше відбувається при ігноруванні рукавичок при використанні засобів побутової хімії. Важливо захищати свої руки від їх несприятливого впливу.

Шкідливі звички

Куріння є однією з найбільш частих причин жовтих нігтів. Входить до складу сигарет нікотин руйнує захисний бар’єр нігтя, а нікотинові смоли надають йому цей нездоровий відтінок. Часто курці навіть і не здогадуються чому нігті на руках жовті.

Фахівці впевнені, що найкращим рішенням у боротьбі з даної естетичної проблемою стане відмова від куріння.

Наслідки неправильно зробленого манікюру

Жінки, які суттєво економлять на засобах для манікюру, ризикують зіпсувати свої нігті не тільки появою жовтого відтінку, але і порушенням їх цілісності і міцності.

Дешеві лаки змінюють свій колір під впливом ультрафіолетових променів, тим самим завдаючи шкоди нігтьовій пластині.

Зверніть увагу! Досвідчені майстри манікюру рекомендують використовувати якісні перевірені засоби для прикраси своїх рук, а також використовувати базу перед нанесенням будь-якого лаку. Це дозволить звести негативний вплив до мінімуму.

У разі якщо проблема вже виникла, необхідно дати можливість нігтя пристрасть повністю, не використовуючи при цьому ніяких речовин для нігтів.

Жовті нігті після зняття гель-лаку або шелаку

Це причина тісно пов’язана:

 • з використанням неякісних матеріалів, з-за чого нігті на руках стають жовтими;
 • з неправильною технікою зняття гель-лаку.

Сукупність низькоякісного засоби для зняття і грубої неакуратною обробки може призвести до пожовтіння нігтя і його пошкодження.

Щоб цього уникнути, фахівці радять знімати гель-лак спеціальним препаратом без розм’якшуються речовин у перевіреного майстра.

Особливості пожовтіння нігтьової пластини

По тому, яким саме чином локалізувалася плями на нігтях, можна зрозуміти можливі джерела її появи. Однак такий метод носить приблизний характер.

Типи жовтих плям і причини їх появи:

 • Жовті плями на нігтях рук можуть сигналізувати про нестачу вітамінів в організмі людини, а також про захворювання печінки. Крім того, часто вони з’являються у курців і у результаті використання неякісного лаку;
 • Жовтий наліт на нігтях рук найчастіше виникає із-за життєдіяльності організмів, що оселилися на нігтьовій пластині. Це можуть бути не лише інфекції, але і грибок;
 • Жовті смуги на нігтях рук виникають досить рідко. Вони з’являються внаслідок прийняття великої кількості антибіотиків. Крім того, причиною можуть стати і деякі види грибка. У більшості випадків така патологія спостерігається у дітей та жінок.

Коли жовті нігті – це ознака хвороби

Організм по-різному реагує на що протікає усередині нього захворювання. У ряді випадків саме пожовклі нігті можуть сказати про розвиток хвороби людини. Тож слід ретельно стежити за сигналами організму.

Жовті нігті говорять про хворобу, якщо:

 • раніше такої проблеми не спостерігалося;
 • до цього чоловік, який помітив у себе цю проблему, не завдавав засоби для манікюру і не знімав його;
 • відсутній безпосередній контакт з шкірою рук хімічних речовин за 3 дні до появи жовтизни;
 • нігті не були травмовані;
 • не було прямої взаємодії з людьми, зараженими нігтьовим грибком;
 • крім пожовклих нігтів людини турбують й інші симптоми, такі як нездужання, підвищена втома, сонливість;
 • підвищена температура тіла.

До якого лікаря звернутися, якщо нігті жовті і які аналізи можливо доведеться здавати

Самий перший фахівець, якого необхідно відвідати при появі даної патології — терапевт. Він проведе первинний огляд, поставить уточнюючі запитання, спробує з’ясувати причину проблеми, призначить аналізи.

Якщо ж пожовтіння не пов’язане з серйозними захворюваннями, а виходить із інфекції зовнішніх покривів, буде видано направлення до дерматолога.

Сам терапевт призначений аналізи виходячи з зовнішньої картини перебігу хвороби. Найчастіше це аналіз крові, посів і рентгенографія.

Аналіз крові

  Посів

  Рентгенографія

 • RW при підозрі на сифіліс;
 • глюкоза;
 • рівень білірубіну;
 • рівень холестерину;
 • ТТГ, Т3, Т4 для діагностики захворювань щитовидної залози

  На оніхомікоз з визначенням чутливості до протигрибкових препаратів Органи грудної клітини (у разі, якщо є підстави на підозра таких захворювань, як пневмонія, туберкульоз та інша патологія легень)

 

Дані аналізи здаються з метою виявлення першопричини проблеми, призначаються лікарем і можуть бути доповнені на розсуд спеціаліста.

Схема комплексного лікування нігтьової пластини

Способи і методи лікування, насамперед, буд

ут залежати від першопричини патології. Якщо це захворювання внутрішніх органів, то основним стане медикаментозне лікування антибіотиками.

У кожному конкретному випадку повну схему складає лікар, яка в більшості випадків включає в себе:

 • призначення лікарських препаратів для лікування причини пожовтіння нігтів;
 • підтримуючий вітамінний комплекс;
 • у деяких випадках призначається лікувальна дієта.

Важливо пам’ятати! Повне одужання можливе тільки в разі комплексного лікування та виконання усіх рекомендацій лікаря!

Не можна виключати який-небудь ланка з призначеної схеми лікування. Інакше є ризик не тільки не усунути проблему, але і посилити її.

Засоби та мазі від жовтих нігтів з аптеки

У ситуаціях, коли немає можливості звернутися до лікаря, можна вдатися до допомоги засобам медикаментозної промисловості.

Зверніть увагу! Фахівці не рекомендують самолікування. Використовувати кошти самостійно можна тільки в випадках крайньої необхідності і повної впевненості в тому, що причина пожовтіння ніяк не пов’язана з серйозними захворюваннями.

В аптеці продають мазі, здатні полегшити стан патології, і призупинити розвиток грибка.

Всі медичні засоби цього типу у своїй основі містять спеціальні речовини, які покликані боротися з нігтьовим грибком як з самою частою причиною того, чому на руках жовті нігті.

Однак застосовувати їх варто тільки в тому випадку, якщо патологія викликана саме їм. В інших випадках вдаватися до таких препаратів не варто.

Найпоширеніші засоби при пожовтінні з-за грибка:

 • «Кандид»;
 • «Ламізил»;
 • «Нізорал»;
 • «Экзодерил»;
 • «Залаин».

Дані препарати вимагають тривалого застосування. Не варто чекати ефекту після першого разу. Для найкращого результату слід також не пропускати дні використання засобу.

Користуватися даними мазями необхідно строго по інструкції або вказівкою лікаря.

Вітамінні комплекси для оздоровлення нігтів

Важливо! Застосування полівітамінних комплексів, незалежно від першопричини патології, сприятиме зміцненню нігтів і профілактики їх захворювань.

З-за цього нігті на руках стають менш жовтими. Крім того, речовини, що входять до складу препарату, дозволяють нігтьовій пластині стати більш міцною, твердою і міцною, а також придбати здоровий доглянутий вигляд.

При виборі таких комплексів дуже важливо звертати увагу на їх склад. У ньому не повинно бути штучних домішок і шкідливих речовин.

Віддавати перевагу слід перевіреним популярним марок, вже давно завоював довіру не тільки звичайних споживачів, але і фахівців.

Самі лікарі рекомендують до використання три найбільш дієвих засоби, вибирати одне з яких необхідно за своїм розсудом і особистим уподобанням.

Кращі засоби:

 • «Ревалід», вартістю від 700 до 1200 рублів. Досить екологічний препарат. В його основі витяжка проса, а також настій пшениці, мідь, залізо. Дані інгредієнти заповнюють поживні речовини нігтя, сприяють зміцненню його структури зсередини;
 • «Алфавіт Косметик», ціною близько 500 рублів. У складі великий спектр вітамінів, що включає в себе вітаміни С, В, Е, а також витяжка алое, берези, хвоща. Цей засіб сприяє відновленню процесу регенерації нігтя, перешкоджає його розшарування і сприяє прискореному зростанню пластини;
 • «Перфектил», вартістю від 600 до 1500 рублів. Містить досить багатий комплекс корисних речовин, благотворно впливають не тільки на нігтьову пластину, але і на організм в цілому. У складі вітаміни групи В, мінерали, а також амінокислоти. Вони живлять, зміцнюють, а також створюють захисну оболонку на поверхні нігтя, захищаючи його від впливу несприятливих факторів.

Варто враховувати, що вартість препаратів варіюється виходячи з їх комплектації та кількості самих таблеток в упаковці.

На думку лікарів, такі препарати для оздоровлення і зміцнення нігтів необхідно застосовувати курсами. Однак їх тривалість не повинна перевищувати одного місяця.

Якщо порушити це правило, то є істотний ризик завдати шкоди своєму організму.

Не зайвим також буде отримати консультацію лікаря перед тим, як починати прийом мультивітамінів.

Народні рецепти лікування нігтьової пластини від жовтизни

Поліпшити ситуацію цілком можна і народними способами. Протипоказань такі методи практично не мають, а крім того додатково сприяють поліпшенню зовнішнього вигляду нігтів.

Лікувальні ванни

Сольова ванночка — один з найпростіших і доступних для нігтьової пластини, яку без праці можна приготувати своїми власними силами.

До ще одного очевидного плюса належить її економічна доцільність — додаткові речовини купувати не доведеться.

Для виготовлення потрібно:

 • сіль. В ідеалі вона повинна бути морський, т. к. містить більше поживних речовин і мінералів. Однак підійде і звичайна кухонна;
 • вода в обсязі однієї склянки. Вона обов’язково повинна бути кип’яченою і теплою;
 • масла. Вони потрібні для додаткового живлення і зволоження пластини. Краще всього для цих цілей підходить масло чайного дерева. Однак за браком спеціалізованих масел допускається додавання соняшникової. Необхідна кількість кожного з видів: 9-11 крапель.

Процедура проходить так:

 • Все необхідне додається поглиблену ємність.
 • Чисті руки опускають у воду. Процедура по тривалості займає близько 10 хвилин.
 • Після цього не потрібно споліскувати руки. За рахунок вмісту солі регенеруються верхні шари пластини, вона знезаражується, загоюються дрібні тріщини.

 • Ягідна ванночка живить нігті, додасть їм блиск і міцність.

  Для ягідної ванночки потрібні:

  • сезонні ягоди в кількості декількох штук. Краще, якщо вони будуть кислих сортів. Так як входить в них кислота дозволить істотно відбілити нігті. Крім цього, такі ягоди містять вітамін С, вкрай корисний для них.
  • мінеральна вода в обсязі однієї склянки.

  Процедура така:

 • Самі плоди необхідно перетворити в пюре, а потім з’єднати з мінеральною водою.
 • Час процедури — 15 хвилин.
 • Після проведення необхідно обполоснути руки і змастити живильним кремом.
 • Відбілювання фруктовими кислотами

  Фруктові кислоти володіють унікальною властивістю усунення жовтизни нігтьової пластини, від чого нігті на руках стають менш жовтими. Це зумовлено наявністю у складі вітаміну С.

  Варто зауважити, що позитивний ефект і довгостроковий результат досягається тільки після постійного тривалого застосування фруктових кислот.

  Існує два найбільш дієвих способу застосування фруктових кислот з метою висвітлення пластини:

  • з допомогою лимона: фрукт нарізають невеликими шматочками. Одну часточку прикладають до пластині на 5-8 хвилин. Після натирають їй ніготь. Такі дії необхідно провести на кожному пальці. Залишки соку змивають водою. Як варіант, роблять ванночку з даного фрукта. Для цього в чисту теплу воду видавлюють сік 1/3 лимона. Тримають руки в отриманому розчині 20 хвилин.
  • з допомогою грейпфрута: з половинки фрукта виготовляють пюре, а потім його трохи розбавляють водою. Суміш накладають на нігті, тримають 10 хвилин. Залишки ретельно змиваються водою, нігтьову пластину протирають оливковою олією.

  Проблема, з-за якої нігті жовтіють, може бути незначним побічним ефектом від проведення косметичних процедур і впливу побутової хімії, так і ознакою серйозного захворювання.

  У будь-якому випадку, не варто відкладати підхід до лікаря на довгий час, звернутися до фахівця варто якомога раніше.

  З цього відео ви дізнаєтеся, чому нігті на руках і на ногах бувають жовті і як це виправити:

  Даний відеоролик покаже вам простий спосіб відбілити нігтьову пластину:

  Також цікаве: