Чому немає місячних? Причини, крім вагітності, затримки менструації

Затримка менструального циклу викликає у жінок хвилювання. Якщо тест на вагітність показує негативний результат, фахівці рекомендують слідкувати за самопочуттям і з’ясувати чинники відсутності кров’яних виділень.

Яка норма затримки менструації, якщо немає вагітності

Чому немає місячних – причини, крім вагітності, фахівці виділяють різноманітні. Перш за все, порушення менструального циклу характерно для молоденьких дівчат при настанні перших місячних, а також для зрілих жінок перед настанням менопаузи. В цьому випадку перерва між ними може досягати 6 місяців.

Чому немає місячних? Причини, крім вагітності будуть розглянуті нижче

Перший статевий акт також провокує відхилення циклу, так як є стресом для молодого організму. У нормі відхилення буває від 2 до 5 днів.

У післяпологовому періоді відсутність місячних пояснюється годуванням грудьми і може досягати 3 років. Після кесаревого розтину місячні повинні наступити протягом 2-3 тижнів після проведення операції, а перерва між ними не може бути більше 2 місяців.

При порушенні роботи жіночої статевої системи і відхилення від циклу не більше ніж на 14 днів, гінекологи рекомендують огляд для встановлення провокуючих факторів.

Загрузка...

Гінекологічні причини відсутності місячних

Причинами збоїв розглянутого стану можуть стати різні гінекологічні захворювання. У цьому випадку важливо вчасно діагностувати хворобу і почати її лікування.

Причини Захворювання Пухлини Міома матки, ендометріоз, утворення кіст, рак, запальні процеси Чому немає місячних у жінки довгий час причинами, крім вагітності, можуть стати викидні або аборти Вони викликають зміни в жіночому організмі, пошкоджують слизову матки Прийом гормональних засобів або контрацептивів Гормони призводять цикл в нормальний режим. Їх скасування провокує порушення в функціонуванні організму і затримку кров’яних виділень

Жіночі менструації є важливим інструментом для підтримки функції дітонародження. Будь-які відхилення від норми вимагають огляду гінеколога, щоб виключити будь-які захворювання, пухлини і ракові утворення.

Захворювання жіночих статевих органів

Причиною, чому немає місячних у встановлені дні, крім вагітності, можуть стати захворювання жіночої сечостатевої системи.

Більшість з них супроводжуються такими симптомами, як:

 • болі внизу живота;
 • тягнуть болі в попереку;
 • набрякання грудей;
 • мажучі виділення з піхви.

Для визначення точного діагнозу використовують УЗД – діагностику, аналізи сечі і крові, гінекологічний огляд.

До основних гінекологічних захворювань, що викликають відсутність менструацій, відносяться:

 • Дисфункція яєчників – порушення їх роботи призводить не тільки до зміни циклу, але і стають чинником до розвитку серйозних захворювань.
 • Чому немає місячних – причини, крім вагітності, можуть бути пов’язані з такими недугами, як полікістоз яєчників і ендометріоз. Вони впливають на цикл, а також роблять виділення мізерними і рідкісними.
 • Спайки – викликають збої в місячних, роблять їх хворобливими.

 • Лікування призначається виходячи з проведеного обстеження і поставленого діагнозу. Для лікування запальних захворювань застосовують лікарські засоби, для видалення пухлин – хірургічні.

  Запальні процеси

  Запалення внутрішніх статевих органів нерідко є причиною відсутності місячних. Це пов’язано з тим, що порушується робота яєчників, що призводить до поганого функціонування овуляції і жовтого тіла.

  Причинами запалень служать як простудні, так і інфекційні захворювання. У цьому випадку затримка буде носити тимчасовий характер і після одужання цикл відновиться. Щоб не стикатися з такими проблемами, лікарі рекомендують стежити за своїм здоров’ям і вести здоровий спосіб життя.

  Клімакс

  Менопауза являє собою процес згасання яєчників і є фізіологічним процесом старіння організму. В цей період припиняється вироблення таких гормонів, як прогестерон і естроген, що відповідають за процес менструального циклу.

  Важливо пам’ятати! У період менопаузи будова статевих органів не змінюється, ендометрій залишається в попередній формі.

  Перебудова гормонального фону відбувається не відразу. Фолликулообразующая функція поступово згасає, знижуючи роботу жовтого тіла. Менструації з кожним циклом стають все рідше, а інтервали між ними довше.

  Онкологічні захворювання

  На думку фахівців, причиною чому у жінки немає місячних і порушений цикл, крім вагітності, стають онкологічні захворювання.

  Рак шийки матки здатний викликати порушення у функціонуванні статевих органів. Зміна мікрофлори роблять критичні дні болісними і інтенсивними. При цьому інтервал між менструаціями стає нерегулярним.

  Зверніть увагу! Якщо жінка тривалий час спостерігає, що виділень більше ніж зазвичай, а їх колір стає коричневим, це може говорити про утворення пухлини.

  Регулярні профілактичні огляди у гінеколога здатні запобігти утворенню раку шийки матки та інші утворення.

  Негинекологические причини

  Затримка даного явища в більшості випадків говорить про вагітність. Але якщо тест це не підтверджує, отже стався збій і цикл порушився. Ознакою відсутності кров’яних виділень можуть стати не тільки хвороби і запалення, але і неправильне харчування, стреси, отруєння.

  Наявність надлишкової ваги

  Зайва вага негативно впливає на роботу жіночого організму. Він призводить до того, що змінюється гормональний фон і менструальний цикл збивається. Це відбувається тому, що в підшкірному жирі починає вироблятися гормон естроген, який відповідає за кров’яні виділення.

  Цікавий факт! В медицині є таке поняття, як «менструальна маса». Вона повинна становити 47 кг ваги.

  Щоб позбавитися від зайвої ваги, фахівці рекомендують приймати вітамінно-мінеральні комплекси, а також правильно харчуватися. Це дасть можливість налагодити гормональний фон і менструальний цикл.

  Спадковість

  Щоб точно сказати, чи є порушення менструального циклу спадковими, лікарі радять пацієнтам уточнити у своїх родичів, чи немає у них схожих проблем.

  Спадковий фактор може проявитися після нервових стресів, перенесених захворювань чи застуди.

  Прийом лікарських препаратів

  Деякі медикаментозні препарати, такі як антидепресанти, сечогінні засоби, вітамінний і інші, мають такі побічні ефекти, як затримка місячних виділень у жінок або їх відсутність.

  Будьте обережні! Щоб уникнути відсутності місячних, крім вагітності, і не розбиратися в причинах, чому їх немає, перш ніж приймати лікарський засіб, рекомендується уточнювати у лікаря побічні ефекти препарату.

  Поширеним фактором даної проблеми є неправильний прийом протизаплідних засобів. Оральні контрацептиви впливають на гормональний фон, тим самим порушуючи цикл.

  Інтоксикація організму

  Чому немає місячних – причини, крім вагітності, найчастіше пов’язані з отруєнням хімічними речовинами. Інтоксикацію викликає робота на підприємствах по виробництву шкідливих речовин. Тривале знаходження в таких приміщеннях впливають на функціонування організму і викликають затримку або відсутність даного явища.

  Фахівці рекомендують жінкам, які знаходяться в дітородному віці, змінити місце роботи.

  Стресові ситуації

  Стресові стани часто провокують аномалії в роботі організму і сприяють розвитку різноманітних недуг. Нервове напруження може бути пов’язане з роботою, навчанням, стосунки в родині. Організм в цей момент включає захисні функції і порушує менструальний цикл.

  Стресовими ситуаціями для будь-якого організму є мала кількість годин сну і перевтома. Якщо жінка не може впоратися зі стресом або депресією самостійно, необхідно звернутися до психолога. Фізичні навантаження впливають на менструації також негативно.

  Науково доведено, що спорт для жінок негативно впливає на цикл і робить його нерегулярним.

  Зміна клімату

  Зміна клімату є стресовою ситуацією для організму жінки. Біологічний годинник змінюються, тим самим провокуючи аномалії в менструальному циклі. Цей збій носить тимчасовий характер, і як тільки організм звикне, все повернеться в нормальний ритм.

  Перебування на сонці і часті походи в солярій, також негативно позначаються на роботі статевої системи жінки.

  Немає місячних без вагітності: коли терміново звертатися до лікаря

  Регулярна затримка місячних виділень вважається небезпечною для жіночого здоров’я. Вона може бути причиною розвитку серйозних недуг. При відсутності кров’яних виділень більш, ніж 10 днів, лікарі рекомендують зробити тест на вагітність.

  Якщо результат негативний, здають кров на гормон ХГЛ. У разі, не підтвердженої вагітності, необхідно отримати консультацію гінеколога. Доктор призначить необхідні обстеження для встановлення точного діагнозу, а також призначить медикаментозне лікування при необхідності.

  Порушення можуть бути пов’язані з роботою ендокринної системи, статевих органів або з утворенням пухлин.

  Фахівці на кожному огляді нагадують жінкам, що потрібно відповідально ставитися до свого здоров’я. Відсутність місячних, і як наслідок-різні захворювання, що можуть призвести до безпліддя. Причин, чому з’являються збої в менструальному циклі, безліч.

  Важливо пам’ятати, що гінекологічний огляд проводиться кожні 6 місяців. Це дозволить виключити інфекційні захворювання, рак матки, а також будь-які відхилення в роботі статевих органів. Жіночий організм – це складна система, і при будь-яких збоях вона вимагає ретельного обстеження.

  Чому немає місячних? Причини, крім вагітності у цьому корисному відео:

  Причина відсутності місячних:

  Також цікаве: