Чому навколо очей темні кола у жінок. Як позбутися від чорних кругів під очима

З усього шкірного покриву ділянку навколо очей самий чутливий і вразливий. Його товщина не перевищує половини міліметра. Роговий шар в цьому місці тонкий, зовсім немає зернистого шару, сальні залози практично відсутні і підшкірно-жирова клітковина розвинена.

Волокон еластину і колагену небагато. Судинна сітка розташовується дуже близько до поверхні, просвічує крізь шкіру і будь-яке порушення в ній відразу стає помітним.

Зовнішні причини виникнення темних кіл під очима

На навколоочної дільницю припадає чимала навантаження. Механічна – цього місця руки торкаються найбільш часто. Мімічна – всі вирази емоцій зачіпають очі. Фізична – людина моргає до 100 тис. разів за добу і приблизно стільки ж напружуючи очні м’язи.

На внутрішній дисбаланс і на зовнішні негативні обставини шкіра цієї ділянки дуже чуйно реагує.

У багатьох медичних традиціях є методи первинної діагностики станом очей і області до них прилягає, оскільки її зміни – один з перших симптомів багатьох порушень, що загрожують розвинутися серйозні захворювання.

Втому, сухість, подразнення або неприродний колір шкіри в цьому місці відразу привертають увагу, і залишають враження хворобливості і нездорового способу життя. Відновлюється вона довго.

Тому у жінок темні кола навколо очей викликають занепокоєння і бажання з’ясувати, чому вони виникли, щоб ефективно і назавжди від них позбутися.

Якщо шкіра навколо очі, «втомилася» і втратила здоровий колір із-за тимчасового стресу, то привести її в норму буде нескладно. Для цього достатньо упорядкувати життєвий ритм, добре відпочити, відійти від переживань і використовувати тільки щадні і якісні косметичні засоби.

В молодості на це вистачає 2-3 днів. Проте з віком на відновлення потрібно все більше і більше часу. У жінок після 30 на відновлення піде 3-4 тижні, а після 40 потрібна допомога косметолога.

Важливо пам’ятати! Стреси і виснаження, що викликали під очима потемніння шкіри, завдають шкоди всьому організму, і їх бажано всіляко уникати, щоб зберегти свою зовнішність здорової і молодий.

Загрузка...

Недостатній час для сну

Чому навколо очей темні кола у жінок з’являються після недосипання навряд чи кого-небудь здивує. Навіть При помірному нестачі сну знижується секреція найважливіших гормонів, без яких системи організму функціонують нормально.

Вироблення гормонів стресу, навпаки, багаторазово збільшується. Шкіра при недосипанні втрачає пружність і набуває землистий відтінок, а під очима з’являються чорно-сині півкруги.

Нехтувати сном ні в якому разі не слід, як і сподіватися на те, що пізніше, відіспавшись, можна вирішити проблеми нездорового кольору обличчя.

Надмірно тривалий сон, який обов’язково приходить після перевтоми сприяє набряків і утворення мішків під очима.

Це травмує і деформує судинну сітку, робить її більш помітної. Набрякла шкіра розтягується, а так як в цьому місці колагену і еластину трохи, привести її знову у нормальний стан дуже важко. Така шкіра більш пігментована, а з-за дрібних зморшок, здається ще темніше.

Оптимальна тривалість сну, як і час, яке йому відводиться в добі, індивідуальні.

Переважній більшості жінок для хорошого самопочуття потрібно регулярно спати не менше 7 і не більше 8 годин. А прокидатися бажано близько 6 годин ранку. Такий режим легко дотримуватися, і він гарантує повне відновлення.

Постійна перевтома очей, стреси і хронічна втома

Нездоровий колір шкіри під очима переслідує жінок, постійно і тривало навантажувальних зір, особливо якщо це супроводжується сидячій, кропіткою роботою.

Кілька годин без перерви за монітором, читанням або тонким рукоділлям ведуть до того, що область навколо очей перенапружується, судини розширюються, утворюються тромби. Слизова очей пересихає, свербить, повіки грубіють і набрякають, шкіра темніє, і очі здаються заплаканими.

При цьому постійне сидяче положення шкодить нормальному кровообігу, знижує м’язовий тонус. Такого способу життя завжди супроводжують серцево-судинні проблеми, відкладення солей, надлишок жиру, порушення гормонального балансу. Все це відбивається на особі, в першу чергу під очима.

Нездоровий колір шкіри в цьому місці – явна ознака хронічної втоми, яка трапляється із-за переважання емоційної та інтелектуальної навантаження на шкоду фізичної.

Цього синдрому схильні більшість мешканок міст, що працюють в управлінській або адміністративній сфері, провідних малорухливий, але насичений стресами спосіб життя.

Боротися з таким перенапруженням необхідно постійно і цілеспрямовано:

Щоб не втомлюватися емоційно, періодично потрібно відволікатися від роботи. Краще всього виконувати нескладний комплекс вправ на розтяжку м’язів, розробку суглобів, витягування і скручування хребта.

Щогодини очам потрібно давати відпочинок. Для цього ідеально підходить 2-хвилинний биофорез – прогрівання області очей розтертими долонями. Також необхідно переводити погляд на далеко розташовані предмети, пильно розглядати що-небудь за вікном.

Дуже корисно робити вправи на обертання очима. Це розслабляє зафіксовані в одному положенні очні м’язи.

Дуже хороші відгуки отримала ходьба на свіжому повітрі. Необов’язково робити певну кількість кроків у день. Головне, щоб нижня частина тіла регулярно мала необхідну навантаження для нормалізації кровообігу і тонусу, голова розвантажити від напружених думок, а дихальна система запрацювала глибоко і ритмічно.

У жінок, які щодня присвячують такій ходьбі 1-2 години, темні круги і в’ялість шкіри навколо очей виникають дуже рідко.

Чомусь вважається, що організувати свій робочий і побутової режим у відповідності з об’єктивними вимогами організму складно. Це оману.

Безліч дуже зайнятих жінок стверджують, що планування свого часу так, щоб напружений і часто стресовий бізнес-ритм не шкодив здоров’ю – це не розкіш, а необхідна вимога сучасного життя.

Будьте обережні! Часті емоційні стреси одна з головних причин, чому навколо очей темні кола у жінок. Ніщо так не травмує шкіру, як сльози. Набряки, подразнення від солі і натирання, все це призводить до її розтягування і сухості.

Особливо шкідливо засипати в сльозах. Тривалий період такого неврівноваженого стану може призвести до незворотних змін і позбавити навіть дуже молоду жінку привабливості.

Куріння і алкоголь

Куріння і вживання алкоголю, навіть епізодичне, виводить з ладу печінку, нирки, дихальну і судинну системи, перешкоджає гемоглобіну видалити з тканин двоокис вуглецю. Синці та коричневі плями під очима у цьому випадку – ознака інтоксикації.

Алкоголь змушує кровоносні судини різко, спазматично звужуватися, за цим слідує їх компенсаторне розширення.

Функціонуючи в такому режимі, стінки судин травмуються, втрачають еластичність і міцність, грубіють і не справляються з кровотоком. Тонка, прозора шкіра біля очей не приховує такий дефект. З часом ця зона швидко темніє і старіє.

Регулярне куріння з часом серйозно порушує роботу легенів, постачання тканин киснем може, і навколо очей з’являється неприємна, хвороблива синява.

Крім того, сухий, надсадний кашель створює в цій області зайве тиск і травмує тонкі кровоносні судини під шкірою, викликаючи микроизлияния і гематоми.

Неправильне харчування

Чому навколо очей темні кола у жінок – питання, часто пов’язаний з режимом харчування. При нестачі вітамінів і заліза з’являються синюшні плями в цій зоні.

Це говорить про те, що баланс мікроелементів, секреція внутрішніх залоз і робота травного тракту порушені.

Тому жінки, дбають про свою зовнішність, уникають стресових дієт і не перевантажують внутрішні органи переварюванням шкідливих і важких продуктів.

Любителькам кави і чаю слід бути готовими до того, що їх очі придбають «трагічні» тіні, посилені ранніми зморшками.

Зневоднення призводить до потемніння, сухості і лущення шкіри очних западин.

Різкі коливання товщини жирового прошарку дуже негативно позначаються на шкірних покривах, особливо під очима.

При різкому схудненні шкіра морщиться і провисає, гірше забезпечується речовинами, пігментується і виглядає непривабливо.

Різкий набір ваги також травмує її. Розтягнута за невеликий час вона стоншується, стає прозорою і не може приховати підшкірної судинної сітки.

Тому індивідуально підібране, збалансоване харчування, підтримка тіла в тонусі і хорошій фізичній формі істотно сповільнює процес вікової пігментації і деформації шкіри навколишнього очі. Вона залишається пружною і здоровою набагато довше.

Неправильний догляд або неякісні косметичні засоби

Зайвий сонячний ультрафіолет, розтирання долонями і неправильно підібрана косметика порушують тонкий шкірний покрив біля очей і еластичність судин під ним.

Правила догляду за цією зоною нескладні, займають небагато часу і забезпечують свіжий, здоровий колір обличчя:

 • Умиваючись не можна розтирати шкіру повік і біля очей. Використовувати для цієї зони треба не мило, а тільки спеціальні засоби.
 • Як можна рідше торкатися очей руками. Будь-яка інфекція і забруднення приносять цій області серйозні косметичні проблеми.
 • Не накладати під очі кошти для інших ділянок обличчя і тіла. Цій шкірі потрібні спеціальні тонізуючі і поживні, але не занадто жирні засоби. Важливо вміст колагену, протеїнів і еластину.
 • Уникати потрапляння ультрафіолетових променів. У сонячні дні користуватися кремами з рівнем захисту не менше 30.
 • Цій зоні особи необхідна якісна і відповідна індивідуальним особливостям декоративна косметика, а також засоби для зняття макіяжу.
 • Знімати косметику слід обережно, ватяними дисками, не розтягуючи шкіру і не розтираючи її.
 • Дуже благотворно впливають на цю область особи контрастні вмивання (температура води повинна бути комфортною) і нетривалі компреси. Важливо, щоб вони починалися і закінчувалися холодною водою.
 • Дуже ефективно допоможе позбутися темних плям навколо очей прикладання до шкірі простого льоду або косметичного, приготованого з настою ромашки, шавлії, кропу, зеленого чаю або петрушки.
 • Корисний щоденний 3-хвилинний лімфодренажний масаж цієї зони. Робити його потрібно акуратно, поплескуючи подушечками пальців у напрямку до перенісся.
 • Можна з успіхом використовувати натуральні маски для очей:
  • розтерті волоські горіхи з розтопленим вершковим маслом і лимонним соком;
  • натерту сиру картоплю з олією;
  • натертий огірок з петрушкою і зі сметаною;
  • кип’ячене молоко, в ньому можна розмочити білий хліб;
  • просто скибочки огірка або картоплі.

  Всі ці засоби рекомендується тримати на шкірі не довше 15 хвилин і змивати теплою водою.

  Цікавий факт! На початку минулого століття насичені декоративні тіні вважалися ознакою пристрасної драматичної натури і були в моді.

  Жінки на фотографіях того часу зображувалися в образах фатальних красунь, подібних актрисі Вірі Холодній з глибоким і виразним поглядом, підкресленим темним, майже чорним ореолом.

  Внутрішні причини появи темних кіл навколо очей

  Пігментація навколо очей і просвічують крізь шкіру розширені капіляри – один з перших симптомів внутрішніх порушень, запалень та інтоксикацій. Тому за шкірою в області очей необхідно регулярно спостерігати, щоб виявити проблему на ранніх стадіях.

  Довго не проходять, прогресуючі темні кола навколо очей – не ознака втоми, а наслідок внутрішнього функціонального розладу, чому і потрібно особливу увагу до стану шкіри в цій зоні.

  У жінок після 30 років її обстеження повинно бути щоденним. Роблять такий огляд вранці, до нанесення косметичних засобів, ставши перед вікном, щоб денне світло добре освітлював обличчя.

  Серед патологічних причин, чому у жінок навколо очей з’являються темні кола, так захворювання як туберкульоз, серцева недостатність, пієлонефрит

  Плями в області очниць виникають при таких збоїв у роботі організму:

  • застій крові в судинах, при порушенні кровотоку;
  • пігментація шкіри при порушенні нормального обміну речовин.
  Темні кола навколо очей у жінок найчастіше мають такі відтінки Чому вони виникають. Причина може бути комплексної, т. к. дисфункції різних органів взаємно посилюються Коричневий Тривала інтоксикація;
  Неполадки з травленням;
  Порушена робота печінки і жовчних проток;
  Потрібно перевіритися на наявність гельмінтів Червоний Шкіра роздратована алергією;
  Очні запалення призводять до почервоніння шкіри під очима;
  Перший ознака дисфункції нирок. При нирковій недостатності відтінок стає чорно-синім Синьо-фіолетовий Порушення кровообігу, недолік кисню в тканинах;
  Серцева недостатність;
  Ураження нирок Жовтий Застій жовчі. Проблеми з жовчним міхуром;
  Погано працює печінка
  Хронічні захворювання

  Потемніле подглазье може бути ранньою ознакою загострення. Часто це свідчить про активізацію в організмі запального процесу. Набряки слизових оболонок, що перешкоджають нормальному диханню і вступу до тканин кисню, викликають потемніння навколо очей.

  Це відбувається при бронхіальній і серцевій астмі, алергії, хронічних захворюваннях дихального тракту та інших подібних патологіях.

  Почервоніння і потемніння, набряклість і рихлість області навколо очей насамперед свідчать про проблеми нирок та сечовивідної системи. При появі під очима темних плям потрібно звернути увагу на колір і склад сечі, її прозорість і наявність осаду.

  Якщо негативні симптоми з’являються і незабаром зникають, це не означає, що проблема несуттєва.

  Такі процеси бувають млявими і виявляються тільки при обстеженні.

  Патології серця і судинної системи відображаються під очима у вигляді синюшним підшкірних плям.

  Порушення в роботі печінки, жовчного міхура і проток – органів, пов’язаних з функціями жовчі, проявляються в жовтому пігменті навколо очей, а при збільшенні стану, що поширюється і на інші покриви, слизові оболонки і очні білки.

  Ендокринні дисфункції наднирників, підшлункової та щитовидної залоз також можна припустити за потемніння області навколо очей. На перших стадіях порушення в цій системі не приносять дискомфорту, але згодом призводять до небезпечних і важких захворювань.

  Інтоксикація організму при хронічних і уповільнених хворобах, загальна ослабленість, анемія і знижений тонус уповільнюють процеси регенерації та постачання шкіри необхідними речовинами, особливо це помітно в районі очних западин.

  Нестача кисню в організмі

  При зниженому вмісті заліза і гемоглобіну, кров не справляється з доставкою до тканинам і органам кисню.

  В зоні очних западин це проявляється в зниженні тонусу м’язів і шкіри, втрати її пружності і придбання синюшного відтінку, який посилюється появою дрібних зморшок.

  Така кров має більш темний колір, ніж яскраво-червона, насичена киснем.

  Мережа судин, розташована дуже близько до тонкої шкіри під очима, приймає вигляд суцільного темно-синього плями.

  Щоб позбутися такого ефекту, рівень гемоглобіну необхідно відновлювати, особливо це важливо під час вагітності.

  Дуже допоможуть при зниженому гемоглобіні:

  • чорна і червона ікра;
  • гранати і гранатовий сік;
  • фісташки;
  • червоне м’ясо.

  Порушення кровообігу

  При запаленнях і інфекціях, проникність стінок судин збільшується. Це призводить до излиянию крові в невеликих кількостях в навколишні тканини.

  Такі гематоми під очима виглядають, як чорні півкруги, які потім змінюють колір і проходять.

  При утрудненому крові судини мають властивість розширюватися і стають помітними навіть в місцях з більш щільною шкірою. В зоні очних западин така судинна мережа просвічує особливо сильно.

  Низький артеріальний тиск

  При загальному занепаді сил, запамороченні, головних болях і постійно мерзнучих кінцівках, темні кола під очима – ознака зниженого тиску. Часто цей стан супроводжує критичних днях і вагітності.

  Підвищити тиск допомагають:

  • горіхи;
  • темний шоколад;
  • м’ясна дієта;
  • капуста в будь-якому вигляді;
  • картопля і селеру;
  • тонізуючі фруктові та овочеві напої;
  • пряні спеції.

  Спадковість і вік

  Темний пігмент навколо очей часто обумовлений генетикою. Смуглянки і володарки нежирної шкіри скаржаться на цей прикрий косметичний дефект, який з віком стає дедалі помітнішою.

  Потемніння і витончення шкіри навколо очей – нормальний віковий фактор. Раніше чи пізніше він проявляється в усіх, разом із зморшками і нависання століття.

  Тим, хто не хоче миритися зі спадковістю і віковими змінами, необов’язково покладатися тільки на великий арсенал маскує і декоративної косметики. Сучасна косметологія, включаючи апаратну, забезпечує усунення темних плям в зоні очниць за один візит, на строк від 8 місяців до року.

  До якого лікаря звернутися, при виникненні темних кіл навколо очей

  Якщо темні кола навколо очей не проходять тривалий час, незважаючи на всі вжиті заходи, на питання, чому вони виникли, відповідь потрібно шукати у лікаря. В першу чергу у терапевта.

  Багатьох жінок відлякує кількість аналізів, які доводиться здавати з-за, здавалося б, незначної косметичної проблеми. Але причиною її може бути одне з небезпечних захворювань, лікувати які на ранній стадії набагато легше, ніж коли воно проявить себе в повній мірі.

  Для встановлення точного діагнозу потрібно зробити:

  • аналізи крові, загальний, біохімічний, спектральний, на гормони щитовидної залози;
  • аналізи сечі і калу;
  • електрокардіограму;
  • УЗД черевної порожнини і органів, розташованих в заочеревинному просторі.

  Після цього стане ясно, до якого профільного фахівця звернутися. Якщо ж аналізи ніяких дисфункцій не виявлять, позбавитися від потемніння під очима допоможе косметолог.

  Лікарі впевнені, періодичне виникнення темних кіл у жінок навколо очей має декілька різних причин, тому вирішувати проблему потрібно комплексно.

  Слід позбутися шкідливих звичок, збалансувати робочий режим і відпочинок; активно рухатися і тримати в тонусі всі системи організму; регулярно проходити медичні обстеження, щоб вчасно виявити назріваючі проблеми; доглядати за шкірою навколо очей, користуватися якісними косметичними засобами.

  Це гарантія того, що старіння, деформація і нездорова пігментація шкіри не торкнуться особи жінки ще довгий час.

  Чому навколо очей темні кола у жінок:

  Як прибрати синці під очима. Стираємо вік з особи:

  Також цікаве: