Чим лікувати п’яткову шпору медикаментозно. Ефективні препарати та інструкція застосування

Коли людина переходить кордон 40-річчя, організм починає давати збій. Особливо страждають ноги, адже вони постійно знаходяться у дії, на них покладаються серйозні навантаження.

Плоскостопість, артроз, варикоз, тромбоз, подагра, натоптиші, п’яткові шпори — це хвороби, які розвиваються не спонтанно, а на протязі всього життя людини. Багато з цих хвороб, такі як п’яткова шпора, можна вчасно попередити і вилікувати медикаментозно або народними засобами.

Останнім часом все більше людей страждають від цієї недуги і часто просто не знають, чим лікувати п’яткову шпору. Медикаментозно це захворювання лікується досить швидко, але і народні методи застосовні для полегшення симптомів хвороби.

Підошовний фасциит — ущільнення (0,5-1,0 см) в нижній частині п’яти, яке формується тривалий період з нашарування кальцію в своєрідне ущільнення (наріст).

Це ущільнення в народі нарекли «шпора на п’яті» або «п’яткова шпора», а в медицині — підошовний фасциит. Перші симптоми цієї недуги — сильні колючі болі в п’яті виявляються при найменшій навантаженні і загострюються при розгинанні або згинанні стопи.

Причини виникнення п’яткової шпори

Підошовний фасциит — це хвороба кожної другої людини. Особливо страждають від цієї недуги, ті, хто активно займається спортивною ходьбою або бігом на довгі дистанції.

Першопричини виникнення підошовного фасциїту:

 • Зайва вага.
 • Занадто потоптана або невідповідна розміром взуття.
 • Порушена ходу (хода). Так як надлишковий тягар припадає на п’яткову кістку, страждають від навантаження зв’язки і нерви цій області.
 • Різні травми нижніх кінцівок — від розтягування сухожиль, м’язів і зв’язок до розривів мембрани.
 • Плоска стопа або ж високий звід стопи.
 • Навантаження на ноги протягом довгого часу.
 • Тривалий біг або тривале ходіння по твердій поверхні.
 • Занадто обмежений вигин стопи.
 • Діабет.
 • Вікова трансформація в тканинах, що призводить до послаблення гнучкості сильної частини стопи і зменшенню жирової тканини в області п’яти.
Загрузка...

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Про існування у себе підошовного фасциїту значна кількість людей дізнається випадково, в основному, в процесі рентгенівського обстеження. Отже, підошовний фасциит не завжди супроводжується болем, не турбує людини і тому не потребує лікування.

Першими симптомами прояву підошовної фасції є різкі неприємні больові відчуття в області п’яти.

Чим лікувати п’яткову шпору — з допомогою народних методів, медикаментозно або для цього буде потрібно хірургічне втручання, залежить від етапу розвитку захворювання

З цього випливає, що п’яткова шпора розвивається, травмуючи м’які тканини. Колючий біль проявляється раптово, коли хворий піднімається на ноги, особливо вранці з ліжка або згодом довгого сидіння.

Підошовна фасція може виявити себе епізодично — в ході тривалої прогулянки або тривалого бігу. У цьому випадку йде запальний процес в області виникнення підошовної фасції.

Лікарі звертають увагу! При появі гострих больових відчуттів необхідно лікувати п’яткову шпору медикаментозно.

Медикаментозне лікування п’яткової шпори

Перш ніж лікувати п’яткову шпору медикаментозно, слід пройти обстеження.

Спеціаліст, вивчивши історію хвороби і вислухавши пацієнта про хворобливі симптоми в області п’яти, пропонує пройти обстеження кісткових тканин цієї ділянки, щоб не брати до уваги інші причини утворення болів — артроз, розтягнення або перелом.

Зазвичай призначають:

 • рентгенографію, при якій причина болю добре проглядається;
 • магнітно-резонансну томографію (МРТ) — можливість обстежити хрящову тканину, кісткові тканини стопи, зв’язки і сухожилля;
 • ультразвукове дослідження (УЗД) — найбільш безпечне обстеження, яке можна застосовувати досить часто.

На підставі зображення, даного при обстеженні, лікар розпізнає стадію розвитку підошовної шпори. Це може бути:

 • подпяточный бурсит або плантарний фасциит, коли відбуваються запальні зміни, тобто формування підошовної шпори, ще не видно на рентгенограмі. В даному випадку зменшують біль медикаментозно, знімають запальний процес і призначають подальшу терапію;
 • підошовний фасциит (п’яткова шпора) — вже сформувався кістковий наріст у формі шипа, який росте в області закріплення плантарного апоневрозу.

Важливо пам’ятати! Чим лікувати п’яткову шпору медикаментозно вирішує лікуючий лікар. В ході обстеження варто прислухатися до порад професіоналів, а не лікуватися самостійно, що може спровокувати запальний процес і призвести до подальших ускладнень.

Якщо вчасно не почати лікування, підошовний фасциит буде розвиватися, рости і, відповідно, біль буде тільки посилюватися. Лікування народним методом не дає такого результату, як медикаментозне. Навпаки, хвороба розвивається і, в підсумку, хворий звертається в лікарню.

На різній стадії розвитку хвороби лікар призначає лікування – консервативне, яке дає ефект протягом 10 місяців або хірургічне, коли відсутній ефект від консервативної терапії протягом року.

Консервативне лікування:

 • Медикаментозне лікування на основі НПЗЗ (нестероїдні протизапальні препарати) – ін’єкції, таблетки, гелі, мазі і компреси з протизапальною і обезболиваемым впливом, яке приносить полегшення людям, які страждають від болю, зменшують вироблення клітин активатора запалення, знижують проникність судинної стінки і покращують мікроциркуляцію.
 • ЭУВТ. В процесі сеансу терапії потужні імпульси звукової хвилі дроблять нарости кальцію і стимулюють процес відновлення в стопі.

 • Фізіотерапія. За допомогою електрофорезу, лазеротерапії та кріотерапії сповільнюється процес запалення і зменшується біль.
 • ЛФК (лікувальна фізична культура). Комплексно з медикаментозною терапією спрямовано на зміцнення м’язів стопи.
 • Ортопедичні вироби – силіконові подпяточники та інші вироби, що зменшують навантаження на основну частину стопи і п’яткову кістку.

Чим лікувати п’яткову шпору медикаментозно призначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Спеціальні пластирі

На першій стадії виникнення підошовної фасції застосовуються найпростіші методи, які дають суттєвий ефект. Один з найпоширеніших способів – терапія перцевим та китайським пластиром.

Перцевий пластир надає цілющу дію, завдяки натуральним речовин. Всі складові надають місцеву подразнюючу, знеболювальну та відволікаючу дію. Пластир відрізають за розміром п’яти і накладають на чистий, протертий спиртовим розчином хворий ділянку. Зверху рекомендується надіти шкарпетку.

Якщо пацієнт не відчуває незручності (свербіж, печіння, поколювання), пластир можна не знімати, мінімум, 2-е діб. Перцевий пластир активізує кровообіг, сприяє зменшенню запалення та знижує больовий синдром. Ціна за упаковку від 60 рублів.

Китайський пластир на основі трандермальных коштів, виготовлений на основі мінералів, рослинних екстрактів рослин і субстанцій тваринного походження.

Китайський спеціальний пластир є відмінним допоміжним способом терапії підошовного фасциїту – ліквідує біль і набряк, сприяє виведенню зайвого кальцію, знімає запалення на ураженій ділянці і покращує кровообіг. Вартість упаковки від 250 рублів.

Нестероїдні препарати

Найбільш поширені препарати НПЗЗ призначають на другій стадії розвитку недуги:

1. Вольтарен емульгель – на основі протизапальної та знеболюючої речовини-диклофенаку натрію. Препарат сприяє охолодженню вогнища запалення і відчуття анестезії в даній ділянці.

Наносять тонким шаром на чисту суху шкіру до 3-х разів на добу протягом 2-х тижнів. Не рекомендується вагітним і людям з алергічною реакцією на анальгін. Вартість від 250 до 300 руб.

2. Ібупрофен – крем (гель) протизапальний та болезаспокійливий препарат. Рекомендується наносити на запалену ділянку до 4-х раз на добу протягом 14 днів. Мазь протипоказана дітям до 14 років, вагітним, у період лактації та людям з гіперчутливістю. Вартість від 34 рублів за 1 тубу 25 р.

3. Кетопрофен (флексен) – аерозоль або гель з жарознижуючу і болезаспокійливу дію. — моваліс – таблетки або розчин для ін’єкцій. Один з найбільш ефективних протизапальних і знеболювальних засобів.

Дозу призначає лікар. Заборонено вживати дітям до 12 років, вагітним і людям, що страждають алергією. Вартість, залежно від упаковки від 300 рублів.

Гормональні (таблетки і мазі)

У випадках сильного болю на третій стадії хвороби, і, коли інші препарати безсилі, застосовуються гормональні засоби: кеналог, гідрокортизон, дипроспан, бетаметазон, флостерон.

Препарат вводиться безпосередньо у хворе місце шляхом ін’єкції, тому процедура хвороблива, але дуже ефективна.

Фахівці попереджають! Дану процедуру проводить тільки досвідчений лікар, який вибирає необхідну дозування і може потрапити в потрібне місце уколом.

Також для лікування п’яткової шпори застосовують гормональні мазі: гидрокартазоновая, пяткошпор-мазь, мета Т, мазь апіса.

Мазі позитивно впливає на стан судин у хворого ділянці п’ятки. Їх наносять легкими масажними рухами 3-4 рази на добу протягом від 14 днів до 3-х місяців.

Анестетики (знеболюючі препарати)

Біль у п’ятковій шпорі можна прибрати за допомогою анестетиків, які мають сильне знеболюючу дію місцевого призначення – анальгін, новокаїн, лідокаїн, дроперидол, гідрокортизон. Препарати вводять за допомогою ін’єкцій або в якості компресів з димексидом.

Анестетики та димексид дають максимально виражений антифлогистический і знеболюючий ефект. Курс лікування – 1 раз в день на 30-40 хвилин протягом 10-15 діб. Препарат протипоказаний під час вагітності. Вартість від 174 рублів.

Блокада п’яткової шпори

Найшвидший спосіб купірувати біль при підошовному фасциите – застосування лікарської блокади на основі дипроспана або кеналога. Блокада – це розчин анестетика і кеналога (депроспана), який за допомогою уколу вводять в хвору ділянку.

Блокада швидко знімає больові відчуття, але має ряд протипоказань: вагітність, цукровий діабет, алергія на препарат, хвороби кісток і т. п.

Зверніть увагу! Блокаду робить тільки досвідчений лікар. Будь-яка дія – місце введення розчину, глибина уколу, правильність введення препарату залежать від досвіду фахівця.

Якщо процедура буде виконана правильно, то це надовго позбавить пацієнта від колючих сильної болі в п’яті. У певних випадках процедуру повторюють, але не більше трьох разів.

Профілактика з попередження п’яткової шпори

Зняття запального процесу і больових відчуттів при правильному лікуванні п’яткової шпори це ще не повне видужання. Після лікування необхідно виконувати всі рекомендації лікаря і дотримуватися їх протягом усієї життя.

Основний напрямок запобігання і прогресування хвороби п’яткової шпори:

 • контролювати свою вагу;
 • вибирати лише зручну і за розміром взуття;
 • своєчасно діагностувати хвороби опорно-рухової системи;
 • попереджати раннє старіння кістково-суглобового апарату;
 • чітко виконувати рекомендації фахівців.

Які симптому фасциїту і чим лікувати п’яткову шпору медикаментозно:

Що таке п’яткова шпора, причини, симптоми, лікування:

Також цікаве: