Чи можуть боліти груди відразу після зачаття як перша ознака вагітності

Чи можуть боліти груди відразу після зачаття – питання першорядної важливості для дівчат, які планують вагітність, або мають незахищений статевий контакт, а після — болі в грудях. Фахівці вважають, що хворобливі відчуття в молочних залозах результат різкого гормонального стрибка, однією з вагомих причин якого є вагітність.

Чи може біль у грудях бути ознакою зачаття?

Досить часто у жінок виникають хворобливі відчуття в грудях. Однією з можливих причин може бути настала вагітність.

Гармональные зміни у вагітних неминучі, так як сприяють підготовці молочних залоз до вигодовування

Груди стає болючою внаслідок різкого стрибка рівня «гормону вагітності» — прогестерону, відповідального за підготовку організму до виношування, народження і годування дитини.

Завдання прогестерону:

 • стимуляція дозрівання і зростання молочних залоз;
 • зниження тонусу матки;
 • перешкода відторгнення ембріона, за допомогою придушення імунітету;
 • вплив на центральну нервову систему — налаштування на вагітність.

Побічні ефекти зростання Прогестерону:

 • хворобливість грудей — може виникати в період овуляції або відразу після зачаття;
 • загострене нюх;
 • нудота;
 • сонливість.
Загрузка...

Може боліти груди відразу після зачаття?

Біль грудей може виявлятися практично відразу після зачаття. Це пов’язано з тим, що передує зачаттю овуляція сама по собі супроводжується різким сплеском гормонів: естрогену і прогестерону, концентрація якого збільшується у другій половині циклу.

Виріс рівень гормонів провокує:

 • підвищення лібідо;
 • емоційну нестійкість: дратівливість, плаксивість;
 • зміна піхвового секрету;
 • хворобливе набрякання молочних залоз.

Якщо ви плануєте вагітність, важливо знати, через який час після зачаття збільшується груди. Це допоможе визначити запліднення

Овуляционная біль у грудях часто служить сигналом про сприятливому періоді. У разі якщо в цей момент відбувається запліднення, посилюється біль у грудях підтверджує зачаття.

Жінки з повторними вагітностями нерідко зазначають перші ознаки безпосередньо після передбачуваного зачаття.

Зверніть увагу! На ранніх термінах вагітність можна діагностувати за аналізом крові на ХГЛ, його рівень збільшується з кожним днем, що і підтверджує зародження нового життя.

Аптечні тести менш чутливі, здатні визначити вагітність тільки з першого дня відсутності менструації.

На який день після зачаття болить груди

Не рідкість, коли груди стає болючою відразу після запліднення, але частіше це відбувається між 6 і 8 днів після зачаття.

У цей момент яйцеклітина досягає матки й імплантується. Ембріон впроваджується в слизову оболонку стінки матки. Після триває 40 годин прикріплення, починається ембріональний період розвитку, що триває до 8 тижня вагітності.

Процес імплантації супроводжується різким стрибком рівня хоріонічного гонадотропіну. Саме ХЧГ, на думку фахівців, провокує ще більш активну набухання і зростання молочних залоз, що супроводжується характерними для вагітних дискомфортом.

Як болить груди після зачаття

Розглядаючи питання, чи може боліти груди відразу після зачаття, необхідно відзначити, що неприємні відчуття мають циклічний характер і можуть посилюватися на холоді або спеки.

Причина дискомфорту — розростання залозистої тканини, що при незмінній кількості сполучної призводить до стискання судинно-нервових пучків, що відповідають за постачання кров’ю і іннервацію молочних залоз.

Зміна розміру грудей по триместрах

Відбуваються зміни видно неозброєним оком: ареоли темніють, груди збільшується в розмірі і покривається блакитний венозною сіткою.

Найбільш чутливі і болючі в першому триместрі вагітності соски.

Завжди з’являються хворобливі відчуття в грудях після зачаття

Кожна вагітність індивідуальна. Одна і та ж жінка, виношуючи дітей, зазначає відмінність ознак вагітності та строків їх появи.

Фахівці відзначають наявність спадкового чинника — схильність до токсикозу, набору ваги або хворобливих відчуттів в молочних залозах схожі у кровних родичів.

Цікавий факт! Лікарі діагностують випадки, коли майбутня мама не знала про вагітність аж до третього триместру, а іноді навіть до самих пологів. Що ще раз підтверджує: груди болить не завжди і не у всіх.

Поряд з жінками, що мають низький больовий поріг, існують гіперчутливі породіллі, вловлюють найменші зміни в організмі і відчувають зародження нового життя безпосередньо з моменту зачаття. При цьому вони можуть відчувати як сильні, так і слабо виражені болі.

Як довго болить груди під час вагітності

Зниження хворобливих відчуттів відбувається поступово. Помітно слабшає після 8 тижнів, у більшості випадків сходить нанівець до закінчення першого триместру. Це пов’язано з тим, що до другого триместру зменшується вироблення прогестерону, так як почала активно працювати плацента справляється із забезпеченням малюка всім необхідним.

З цього моменту залозиста тканина грудей знижує темпи активного росту.

Але процес дозрівання грудей на цьому не зупиняється: продовжує зростати жирова тканина, до кінця другого триместру починає вироблятися молозиво.

Триместр вагітностіЗміни в молочних залозахПерший триместрГруди збільшується в розмірах і набухає.

Біль у грудях може виникнути відразу після зачаття або на 6– 8 день після імплантації в стінку матки заплідненої яйцеклітини.

Припинення хворобливих відчуттів в першому триместрі тривожний симптом, який свідчить про можливе зниження рівня прогестерону. Раптово обмякшая і втратила чутливість груди — підстава для візиту до акушера-гінеколога.Другий триместрПісля 8 тижнів вагітності біль у молочних залозах помітно знижується або зникає.

В окремих випадках зберігається підвищена чутливість сосків.

З 18– 20 тижня починає вироблятися молозиво.Третій триместрГруди повніє вже за рахунок жирової тканини, тому біль не виникає. Соски нагрубают, збільшуються в розмірах і темніють. Молозиво стає прозорим.

 

Важливо знати! Рівномірно набухаючі і хворобливі молочні залози – норма для здорової жінки. Вести себе інакше організм може, якщо захворіти. Груди відразу після зачаття збільшується непропорційно — привід для консультації мамолога.

Як зменшити болі в грудях при вагітності

Хворобливість грудей під час вагітності фізіологічна і не потребує медикаментозного лікування.

Фахівці рекомендують у цей час уникати прийому лікарських засобів без особливих на те показань і не зловживати фізіотерапією.

Використання спеціального білизни зробить проблему не настільки вираженою

Істотно полегшить стан правильно вибране білизна.

Критерії вибору бюстгальтера:

 • переважно з натуральних дихаючих тканин;
 • з комфортними широкими лямками;
 • варто придивитися до моделей без кісточок;
 • звернути увагу на спеціалізоване білизна для вагітних і годуючих.

Цікавий факт! За 9 місяців виношування дитини жіноча груди можуть збільшитися навіть на три розміри.

По мірі зростання грудей необхідно підбирати відповідний за розміром, що не допускає здавлювання білизна. Власницям великих грудей рекомендується спати вночі в бюстгальтері, слід віддавати перевагу безшовним спортивним моделям.

Особливу увагу необхідно приділити гігієни: мити груди по можливості без мила, стежити за станом шкіри, не допускаючи пересушування і роздратування.

Хворобливі відчуття в грудях — природна реакція на фізіологічні процеси, що супроводжують вагітність. Зміни, що відбуваються в молочних залозах з моменту зачаття аж до самих пологів, готують груди до основного призначення — вигодовування дитини.

Як змінюється груди жінки під час вагітності і після народження дитини

 

Корисне відео про зміни молочних залоз жінок після зачаття дитини

ОЗНАКИ вагітності. Симптоми вагітності на ранніх термінах:

Молочна заліза під час вагітності:

БОЛІ В МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗАХ У ЖІНОК (Що робити при болю. Поради лікаря):

Також цікаве: