Чи можна завагітніти при місячних в перші дні. Овуляція і вірогідність зачаття

Майже всі жінки задавали собі питання, чи можна завагітніти при місячних. Але для того, щоб дати на нього ствердну або заперечну відповідь, слід розібратися, як протікає менструальний цикл, що таке овуляція і чому (на думку лікарів) в період «критично днів» краще відмовитися від інтимної близькості.

Чи можна завагітніти під час місячних

Більшість жінок вважають, що під час менструації ймовірність зачаття дорівнює нулю. Саме тому більшість пар в цей період нехтують методами контрацепції.

У перекладі з латинської – «menstruus» означає «щомісячний». Тобто, один раз на місяць у дівчини (жінки) з’являються кров’яні виділення. За допомогою календаря можна розрахувати, чи є ймовірність завагітніти при місячних.

Така перебудова організму має певну циклічність. Тому представниці слабкої статі ведуть індивідуальний календар, який дозволяє розрахувати загальний цикл. Його тривалість коливається від 21 до 35 днів, а кровотеча триває від 3 до 10 днів.

Весь період менструації в жіночому тілі контролюється гормонами, а саме:

 • гонадотропін (виробляється гіпоталамусом);
 • фолікулостимулюючий (ФСГ) та лютеїнізуючий (ЛГ) гормонів (за їх
 • життєдіяльність відповідає гіпофіз);
 • прогестерон;
 • естроген.

Ділиться цикл на 3 фази:

 • фолікулярна,
 • овуляторная,
 • секреторна (лютеїнова),

Якщо тривалий час менструальний цикл протікав як «по годинах», то варто змінити кліматичний пояс або пережити нервове потрясіння, як починаються збої. У такому разі овуляція може наступити раніше або з затримкою, так як організм кожної дівчини (або жінки) індивідуальний. З-за таких збоїв розрахунки можуть бути невірними.

Крім того, сперматозоїди не втрачають своїх властивостей запліднення протягом тижня, навіть будучи в жіночому організмі. Якщо інтимна близькість відбулася в менструальний період, то ймовірність стати батьками дуже велика.

Провідні лікарі-гінекологи стверджують, що вживання їжі з великим вмістом естрогену (бобові, абрикоси, кава і навіть пиво) може спровокувати ранню овуляцію.

Загрузка...

Що таке овуляція і коли вона відбувається

Якщо перекладати дослівно з латинської мови: ovulation – ніщо інше, як «яйце».

У гінекології так називають етап у менструальному циклі, який настає на 14 день і триває лише від 24 до 48 годин.

Цього часу достатньо, щоб дозріла яйцеклітина звільнилася з фолікула, що лопнув і по матковій трубі перейшла в матку.

Весь процес овуляції протікає дуже швидко. Якщо на своєму шляху вона зустріне хоч 1 сперматозоїд, то такий альянс дозволить зародитися нове життя. Гінекологи стверджують, що можна відчути наступ овуляционной фази. У цей період виникають больові симптоми внизу живота.

У класичному варіанті овуляционная фаза починається в середині циклу (плюс або мінус 2 дні). Але цей розрахунок не може бути однаковим для всіх жінок. Бувають відхилення, які вважаються біологічною нормою.

Розрахувати дату овуляционной фази легко і великих премудростей для цього не потрібно. Наприклад, якщо загальний цикл триває 28 днів, то вихід яйцеклітини відбудеться 14; цикл – 32 дні, овуляція настає на 16 день.

Такі розрахунки застосовуються при налагодженому менструальному циклі. При нерегулярних місячних вирахувати овуляцію календарним методом буде неможливо. Для таких випадків в аптеці можна придбати тести, які допомагають методом базальної температури визначити годину «Х», або ж скористатися ультразвукової діагностики (УЗД).

Чи можна завагітніти відразу після місячних

Не варто забувати, що завагітніти в перші дні після місячних можна. І тут не повинно виникати сумнівів, чи варто оберігатися, хоч в організмі і починається перший етап циклу, при якому яйцеклітина починає збільшуватися і запліднення не може відбутися.

Сперматозоїди можуть зберігати життєдіяльність в трубах матки більше 7 днів, тому вони спокійно дочекаються наступної овуляції. Лікарі підтверджують, що на практиці таких випадків було безліч.

При цьому вони вироблені наступні фактори, які сприяють зачаттю, якщо по закінченню «критичних днів» був незахищений секс:

Нестабільний цикл і внутрішньоматкові захворювання можуть стати факторами, що сприяють зачаттю після місячних

 • Короткий щомісячний цикл. Овуляції може наступити на 3 фази кров’яних виділень, якщо весь цикл триває менше 20 днів. Ймовірність стати батьками у такому випадку дуже велика.
 • Рясні кров’яні виділення під час «критичних днів». Виділення тривають більше 1 тижня, отже, вихід яйцеклітини може статися відразу по закінченню щомісячних виділень.
 • Нестабільний цикл. При нестабільному циклі вирахувати овуляцію неможливо. Якщо яйцеклітина дозріє в останні дні циклу, то завагітніти менструальний цикл можна.
 • Подвійна овуляція. У більшості жінок у розглянутий період дозріває не 1, а 2 яйцеклітини. На який з трьох фаз це станеться і яка з двох яйцеклітин, а головне, коли буде запліднена, визначити важко.
 • Внутрішньоматкові захворювання. Іноді внутрішньоматкові захворювання провокують кров’яні виділення. Жінки приймають їх за місячні і збиваються в підрахунках. В такому випадку також виникає ймовірність вагітності, якщо близькість була по закінченню виділень.
 • Збої менструального циклу. Зміна кліматичного поясу, нервові переживання і інші зовнішні фактори впливають на збій менструального циклу. Звідси велика ймовірність ранньої овуляції.
 • Зустрічаються ситуації, коли менструальний цикл проходить на тлі вже існуючої вагітності.Минулий запліднення яйцеклітина щільно прикріплюється до стінок матки, а частина її тканин відторгається.

  Це анітрохи не загрожує яка формується ембріону. Єдиний мінус — невірна дата лжемесячных впливає на підрахунок терміну вагітності».

  Чи можна завагітніти перед місячними

  Вірогідність запліднення перед місячними мінімальна.

  Настання вагітності в період менструації залежить від багатьох факторів, і в першу чергу від стану здоров’я самої жінки

  Але ступінь ризику збільшується, якщо у жінки проходить нерегулярно менструація. Тобто, перерви між виділеннями можуть варіюватися від 1 до 1,5 місяця.

  Якщо, згідно з календарем підрахунків, до кров’яних виділень залишається від 2 до 5 днів, боятися нічого, яйцеклітина вже перейшла в 3 фазу і запліднення не відбудеться.

  А якщо виникне гормональний собою, то виділення можуть початися не через 5, а через 10 днів. Овуляція зрушується, і сперматозоїд може цілком успішно зустрітися з яйцеклітиною.

  Чи можна завагітніти в останній день місячних

  Якщо інтимна близькість відбулася в останній день місячних і виділень вже майже немає, овуляція відбутися не має, зачаття не буде… Так вважають більше 70% жінок. А через місяць отримують тест, на якому красуються дві смужки.

  З-за індивідуальності жіночого організму менструальний цикл може бути затяжними виділеннями, або займати менше 28 днів, і можна з упевненістю сказати, що ризик запліднення в останні дні кров’яних виділень дуже високий.

  Потік крові стає менш рясним, а значить, у сперматозоїдів є більше шансів залишитися в маткових трубах, вільно пересуватися і дочекатися виходу яйцеклітини. Не варто забувати, що овуляція може відбуватися двічі за цикл, і тоді ймовірність зачаття збільшується.

  Чи можна завагітніти за тиждень до місячних

  Чи можна завагітніти, якщо за 7 днів до місячних була незахищена інтимна близькість, якщо при цьому ведеться календар щомісячних виділень і визначаються безпечні дні? Вірогідність запліднення у цих випадках дуже велика, так як від порушень в організмі ніхто не застрахований.

  Зачаття за тиждень до кров’яних виділень відбувається з наступних причин:

  • Фізіологічне порушення циклу.

  У більшості жінок бувають збої менструації. Будь зрушення в загальному циклі тягне за собою зміну в овуляционной фазі. Найменше збільшення або зменшення першої фази менструального циклу приводить до загального фізіологічного збою.

  Якщо при підрахунку розбіжність буде складати всього лише 1 день, це може спричинити за собою незаплановану вагітність.

  • Відмова від гормональної контрацепції.

  Під час прийому гормональних контрацептивів менструальний цикл жінок працює як налагоджений механізм. Але варто відмовитися від медикаментів, яєчники починають працювати в 2 рази активніше, при цьому говорити про який-небудь циклічності марно.

  Місячні можуть початися раніше або, навпаки, затриматися. За один менструальний період може дозріти кілька яйцеклітин, так як яєчники працюють у гіперактивному режимі. У такій ситуації великий ризик вагітності.

  • Тривала життєздатність сперматозоїдів.

  Навіть якщо менструація розпочнеться за тиждень, не варто вступати в інтимну близькість з партнером без засобів контрацепції. Після статевого акту сперматозоїди можуть ще довгий час жити в маткових трубах у жінок. Тобто, дочекатися овуляції їм не складе особливої праці.

  Психологи стверджують, що сильні позитивні емоції під час статевого акту збільшують шанс зачаття.

  Можлива вагітність в перший день місячних

  Переконання, що завагітніти в перший день місячних неможливо, помилково. Згідно зі статистикою, 6% жінок зачали дитину в цей період.

  І все ж у розглянутий період активність сперматозоїдів стає менше. Це пояснюється тим, що внутрішній рівень кислотності (РН) у жінки підвищується, а таке середовище негативна для чоловічого сімені.

  Багато хто вважає, що в перший день кровотеча рясне, і це допоможе вивести сперму з маткових труб. Не варто довіряти таким міфічним міркуванням. Звичайно, частина сперми вийде з організму, але найбільш життєздатні сперматозоїди в паралізованому стані дочекаються закінчення виділень і здійснять запліднення з яйцеклітиною.

  Яка ймовірність вагітності під час місячних

  У випадку, якщо у жінки нерегулярний цикл, то постійно змінюється період овуляції: в одному місяці він потрапляв на 16 день, а через певний період вже на 21 (або, навпаки, раніше). Іноді вихід яйцеклітини з фолікула може відбутися за 2 дні до виділень.

  Жінки з нерегулярним статевим життям вагітніють в менструальний період частіше. Навіть якщо «критичні дні» відбуваються чітко за графіком, овуляционный цикл може змінитися через:

  Збої у овуляції можуть бути пов’язані з фізичними навантаженнями

  • різкої зміни кліматичних умов,
  • прийому гормональних медикаментів,
  • фізичних навантажень,
  • емоційного потрясіння.

  Безпечні дні під час місячних, коли точно не можна завагітніти

  Щоб обчислити безпечні дні під час місячних, коли жінка точно не завагітніє, необхідно протягом року вести менструальний календар. Тривалість циклів необхідно скласти, отримане число поділити на 12. Вийшло середнє значення днів, коли можуть початися виділення, наприклад: через 29 або 30.

  При цьому слід врахувати, що сперматозоїд знаходиться у піхві до 10 днів. А найсприятливіший період вагітності – це 8 днів до овуляції і 48 годин після неї. Не варто вступати в інтимну близькість протягом 10 днів, а саме: тиждень до овуляционной фази і 2 дні після неї.

  Такий підрахунок прийнятний у тому випадку, якщо менструальний цикл був без збоїв.

  Перші ознаки вагітності до затримки місячних

  Перші ознаки вагітності у кожної жінки будуть індивідуальними. На початковій фазі на них можна навіть не звернути уваги, а деякі плутають їх з симптомами ПМС. Розглянемо початкову симптоматику вагітності:

  • постійна сонливість;
  • швидке стомлення;
  • тяжкість в області тазу;
  • ниючий біль в поперековому відділі;
  • різка зміна температури тіла;
  • нудота;
  • поліпшення або погіршення апетиту;
  • підвищена чутливість до запахів;
  • дискомфорт в сидячому положенні;
  • збільшення грудей;
  • здуття живота;
  • вугрова сить і набряклість ніг;
  • різка зміна настрою.

  Нудота вранці — один з найбільш частих ознак настала вагітності

  Стверджувати, що така симптоматика вагітності у кожної жінки неможливо. Але якщо затримка місячних більше ніж 10 днів, а з перерахованого списку є декілька симптомів, варто зробити тест на вагітність.

  Як перевірити вагітність до початку місячних

  Досить часто на форумах зустрічається питання: чи можна визначити вагітність до початку місячних. При цьому необхідно знати, як провести діагностику самостійно.

  Визначити, чи вдалося завагітніти можна, використовуючи:

  • Тести. Це пластиковий корпус величиною з кулькову ручку, всередині якого знаходиться чутливий індикатор. Чутливою стороною необхідно опустити тест в ємність з сечею на 3 хвилини. Повну інструкцію можна прочитати на упаковці.

  Головне, купувати тест, який можна провести в будь-який час доби. Визначити наявність вагітності з допомогою тесту можна через 7 днів після інтимної близькості.

  Вимірювання базальної температури вимагає дотримання певних правил

  • Ректальне вимірювання температури. З допомогою градусника вимірюється базальна температура. Якщо вона вище 37 градусів, значити овуляція була і є ймовірність вагітності.

  Для більшої точності слід виконати таку процедуру протягом тижня. Якщо температура не змінилася, то підозра підтвердиться.

  • Аналіз крові. Для визначення вагітності за 10-денний період після інтимної близькості, можна здати розгорнутий гормональний аналіз.

  Його необхідно робити вранці на голодний шлунок.

  Чому гінекологи не рекомендують статевий акт під час місячних

  Лікарі-гінекологи не рекомендують інтимну близькість з партнером в період менструальних виділень. Певного табу не існує, але, з точки зору медицини, від сексу краще відмовитися, так як:

  Від сексу під час місячних краще всього відмовитися не тільки з міркувань неэстетичности і негігієнічності, але й з огляду на можливі статевих захворювань

  • статевий акт у період критичних днів виглядає неестетично, і негігієнічно;
  • інтимна близькість може принести жінці дискомфорт і незручність, не відбудеться повного розслаблення і задоволення;
  • сам процес менструації викликає больові відчуття, статевий акт може погіршити самопочуття;
  • кров’яні виділення в період місячних створюють на стінках матки мікротріщини, якщо в цей час у жінки був статевий акт, він може спровокувати
  • венеричні захворювання.

  Чи можна завагітніти при місячних і чи необхідно на цьому етапі оберігатися? Відповідь гінеколога буде «так», і ще раз «так». На якому етапі циклу існує ризик не тільки завагітніти, але навіть отримати венеричне захворювання. Якщо в період «критичних днів» інтимна близькість має місце бути, то необхідно подбає про заходи запобігання. Це дозволить убезпечити здоров’я обох партнерів.

  Думки фахівців про можливості настання вагітності під час місячних:

  Яка ймовірність зачаття відразу після місячних:

  Також цікаве: