Чи можна ходити в басейн з місячними. Думки лікарів і правила відвідування басейну при місячних

Незважаючи на незручності, неприємні відчуття, хворобливі симптоми, менструація – природний процес жіночого організму. Однак, це зовсім не означає, що в період місячних жінка не може жити активним життям, займатися спортом та іншими фізичними навантаженнями.

Рекомендації лікарів у цей період сходяться до індивідуальних порад у конкретних випадках, залежно від стану здоров’я, самопочуття і іншим особливостям жіночого організму.

Однак часто жінки просто хочуть знати, чи можлива специфічна фізична активність у цей час, чи є протипоказання і можливі наслідки занять спортом. Сьогодні ми детально розглянемо питання про те, чи можна ходити в басейн з місячними?

Чи потрібно обмежувати фізичну активність під час місячних? Чи можна ходити в басейн? Однозначну відповідь для всіх жінок не можуть дати навіть фахівці, оскільки кожен організм индивидален

Піклуються про своє здоров’я жінки часто задають це питання гінекологів, але точної відповіді не отримують.

Якщо придбаний абонемент на певний строк або кількість відвідувань, не варто необдумано слідувати графіку, більшість закладів передбачає прийом довідок від лікаря, що підтверджують поважність пропуску занять.

Чи можна ходити в басейн під час місячних на думку гінекологів

Фахівці повідомляють, що прийняття повноводних процедур під час менструації вкрай небажано і обумовлюють свою думку трьома основними причинами:

 • шийка матки відкрита і вразлива, подібна відкритій рані;
 • розмноження шкідливих бактерій в мікрофлорі менструальної середовища посилено і сприяє розрізненню запалення;
 • підвищене насичення води хлором викликає подразнення слизових оболонок статевих органів.

Важливо пам’ятати! У критичні дні ризик інфікування зростає в десятки разів. Водна середовище завжди сприяє розвитку бактерій і жодна з доступних засобів оберігання не захищає від проникнення вологи.

Категоричної заборони на відвідування басейну гінекологи не ставлять. Медична статистика не розташовує достатніми даними про шкоду водних процедур під час місячних, в іншому випадку лікарі давно б уже винесли питання про заборону в законодавчі органи.

Чи можна ходити в басейн з місячними, не повідомляє жоден фахівець, все уточнюють причини, які спонукали жінку продовжувати плавання в ці дні.

Виявляється, що активні заняття спортом іноді дуже корисні при менструації. Багато жінок не можуть відмовитися від тренувань, так як плавання відмінно знімає больові симптоми.

У медичному класифікаторі хвороб існує діагноз — альгодисменорея. Дана патологія виявляється лікарями у багатьох пацієнток. Основні симптоми альгодисменореї виражаються в хворобливої менструації, коли протягом природного процесу супроводжується спазмами і переймами.

Дане захворювання викликає однозначну відповідь на запитання про те, чи можна пацієнтці ходити в басейн з місячними.

При альгодисменореї гінекологи прописують плавання в якості лікувальної процедури.

Активне відвідування басейну стає панацеєю. Виділяються при тренуваннях ендорфіни відмінно знімають біль, плавальні рухи приводять до розслаблення м’язів і сприяють зняттю спазмів у статевих органах жінки.

При альгодисменореї гінеколог може призначити плавання в якості лікувальної процедури

Будьте обережні! Прописані лікарем процедури рятують тільки від больових симптомів, але не позбавляють від ризиків інфікування матки і піхви.

Якщо в статевих органах є запалення або подразнення не варто проводити лікування плаванням, краще застосовувати медикаментозні або інші доступні методи усунення болю.

Спазми і сутички відмінно знімаються іншими видами фізичних занять, а зараження інфекційним захворюванням може назавжди втратити жіноче здоров’я.

Загрузка...

Чи можна ходити в басейн з місячними: всі «за» і «проти»

Загальні рекомендації гінекологів рідко зупиняють жінок. Багато уникають відвідування лікаря під час менструації, а для звичайної консультації і зовсім намагаються не звертатися.

Для самостійного прийняття рішення про відвідування басейну необхідно ретельно розглянути всі позитивні і негативні сторони.

Таблиця. Плюси і мінуси водних процедур в період менструації

Переваги або позитивні сторони Недоліки або можливі негативні наслідки Дотримання регулярності тренувань Ризик інфікування Зниження больових відчуттів при плаванні Роздратування від хлорованої води Підвищення об’єму виділень при фізичних навантаженнях Стимулювання тонусу жіночих статевих органів Можливість протікання виділень (естетичний дискомфорт) Виникнення спазмів і болів після відвідування басейну при перевищенні навантаження на м’язи тазу

Зверніть увагу! Коли ви не впевнені, чи можна ходити в басейн з місячними, а негативних моментів більше, ніж позитивних – відмовляйтеся, не роздумуючи від цієї ідеї.

Незважаючи на деякі позитивні ефекти від плавання, існують категоричні заборони на водні процедури при місячних. Нехтувати ними не можна!

Суворо забороняється занурюватися у воду:

 • при рясних виділеннях, особливо в перші дні;
 • якщо присутні будь-які запалення в області статевих органів;
 • коли болить живіт, загальний стан супроводжується слабкістю і нудотою.

Ці правила застосовні не тільки під час менструації, їх слід дотримуватися при будь-яких водних процедурах.

Пам’ятаєте! Печіння або свербіж можуть викликати не тільки інфекційні захворювання, використання невідповідних засобів захисту також може спровокувати роздратування.

Правильно підібрані захисні засоби ще не дають гарантію прийняття їх організмом, іноді алергічні реакції можуть бути спровоковані будь-яким чужорідним тілом.

Жоден лікар не скаже чи можна ходити в басейн з місячними, використовуючи тампон. Звертатися з захисними засобами необхідно дуже уважно і акуратно.

Як вибрати тампон для плавання в басейні

Загальноприйнятих правил підбору тампона не існує. Жінка ніколи не зможе вгадати підійде їй це засіб. Лише особистий досвід покаже вірний був вибір.

Якщо раніше мали досвід використання тампонів, проблем з вибором не повинно виникнути.

Початківцям рекомендується брати найменші за розміром, дівам слід дуже обережно підходити до вибору, щоб випадково не порушити природний захист організму і уникнути хворобливих відчуттів.

Позначення на упаковках відзначаються кількістю крапельок, оптимальним варіантом для тих, хто вперше купує тампони, буде найменша позначення.

Зверніть увагу! При плаванні виріб вбирає і затримує вологу не тільки зсередини, але і зовні.

Для водних процедур, не рекомендується купувати тампони з низьким рівнем всмоктування, але якщо особливості організму не дозволяють використовувати об’ємні кошти, необхідно взяти в басейн кілька штук і постаратися міняти не рідше 1 разу в 10-15 хвилин.

Вибір моделі краще зупинити на перевірених марках.

Існує кілька видів тампонів:

 • з аплікатором;
 • без аплікатора;
 • гладкі;
 • рельєфні.

Аплікатор – це пристосування, що допомагає правильно спрямувати і розташувати тампон, басейн краще запасатися саме такими моделями. Зручна конструкція дозволить швидко проводити заміну.

Бажано звернути увагу на поверхню моделі, хоча виробники і стверджують, що вироби повністю захищають від протікання – це не так. Гладка поверхня моделі може легко вислизнути при фізичних навантаженнях, тому рельєфна найбільш краща для відвідування тренувань.

Основним принципом використання тампонів є індивідуальні особливості організму, іноді цей спосіб захисту категорично не підходить, викликає дискомфорт, хворобливі відчуття або навіть блювоту.

Щоб не бути захопленими зненацька, необхідно перевірити переносимість, перш ніж приходити в басейн з місячними. У домашніх умовах це легко можна зробити: після установки тампони у піхву зануриться у ванну з водою, досить перебувати там 10-15 хвилин.

Перш ніж йти в басейн з місячними, необхідно перевірити переносимість засобів захисту з допомогою ванни

Якщо з’явиться нудота або неприємні відчуття – цей вид захисту не підходить. Не варто думати, що все пройде само собою, організм відмовляється приймати чужорідне тіло, тому необхідно підібрати інший метод.

Менструальна капа

Якщо використання тампонів не викликає наснаги, або присутні негативні реакції на ці кошти, можна спробувати застосування спеціальної капи.

Це пристосування зарекомендувало себе відмінними протиалергічними властивостями.

Менструальні капи широко застосовуються в ряду тих, хто страждає від подразнення, свербежу, екземи та інших недуг, викликаних прокладками або тампонами.

Особливо вони зручні, якщо ходити в басейн на 2-3 день місячних, також їх можна застосовувати в повсякденному житті.

Зовнішнім виглядом капа нагадує чашу, вона не вбирає виділення, а збирає їх у посудину. Кров збирається в неї і утримується всередині, завдяки утриманню м’язами і вакуумом, вона непомітно і комфортно захищає від протікань в критичні дні.

Зручність застосування високо цінується жінками, які ведуть активний спосіб життя. Менструальна чаша не вимагає постійної перевірки, її необхідно спорожняти 1-2 рази на добу. В басейні з нею не буде проблеми постійної заміни, як з тампонами.

Силіконова капа — прекрасний засіб захисту від протікання під час місячних

Всі капи виробляються з силікону, медичні інститути розробили дуже зручні моделі, єдиним мінусом яких виступає висока ціна.

Вартість чаші варіюється від однієї до декількох тисяч рублів, але придбання багаторазового використання, тому вже через рік-два буде явна економія на прокладках і тампонах, так ка за рік їх купується не менше 10 упаковок.

Відмітна особливість менструальної капи – універсальність. Її можна почати використовувати за кілька днів до початку місячних, тому в басейні не станеться неприємностей з несподіваним протіканням.

При рухах і ходьбі чаша не викликає дискомфорту, а також дозволяє зберігати звичну мікрофлору піхви.

Правила відвідування басейну при місячних

Основне і головне правило – не нашкодити собі і оточуючим. Всі розуміють, що можливі протікання менструальної крові можуть викликати не тільки особистий дискомфорт, але також зіпсувати іншим приємні враження від плавання.

Щоб уникнути конфузів і негативних наслідків, дотримуйтеся простих правил:

 • Якщо немає впевненості, чи можна ходити в басейн з місячними, відвідувати тренування краще тільки при дійсній необхідності;
 • Слід уникати купання в перші 2-3 дні від початку місячних, в цей період виділення особливо рясні і ризик протікання збільшено;
 • Використовуються тільки зручні засоби захисту від протікання, які доставляють неприємних відчуттів;
 • Обов’язково видаляти тампони з піхви відразу ж після тренування. Просочені вологою і хлором вироби можуть негайно спровокувати роздратування;
 • Забороняється користуватися гігієнічними прокладками при зануренні у воду;
 • Спеціально купується зручний купальник, обов’язково з темним низом, бажано чорним. На світлому купальнику можуть проступити плями навіть від найменшого протікання;
 • При використанні тампонів рекомендується купувати шортики, щоб виглядає мотузочок-хвостик випадково не скомпрометував незручну ситуацію;
 • До і після купання корисно приймати контрастний душ, активізує кровообіг, що сприяє правильній роботі органів і м’язів, дозволяючи уникнути больових відчуттів внизу живота під час менструального циклу;
 • Не можна в ці дні вживати жирну і солону їжу, варто виключити кофеїн, правильне харчування сприяє швидкому і непомітного проходження місячних;
 • При спазмах і болях приймаються знеболюючі медикаментозні засоби, безпосередньо перед відвідуванням басейну. В будь-якій аптеці фармацевти порадять відповідний препарат, але деякі можна взяти на замітку і мати в домашньому арсеналі, такі як Нурофен, Мотрин або Ревалгин. В їх анотаціях є особливі вказівки до застосування в період менструального циклу.
 • Рекомендації та особливі вказівки застосовуються в повсякденному повсякденному житті, але не можна забувати про індивідуальні особливості організму, які по-різному проявляються при відвідуванні басейну.

  Тривожний дзвінок — гострі прояви больових симптомів, при будь-яких ознаках відхилення від норми необхідно звернутися до лікаря.

  Корисні відео-матеріали на тему чи можна ходити в басейн з місячними

  Експерт ділиться своїм способом купання під час місячних:

  Чи можна купатися під час місячних і як це робити правильно:

  Про користь плавання в басейні розповідає заслужений майстер спорту:

  Будьте здорові і красиві!

  Також цікаве: