Чи можливо завагітніти під час місячних. Безпечні дні і овуляція

За твердженням гінекологів, на просте запитання про те, чи можливо завагітніти під час місячних, не може бути однозначної відповіді. Для розрахунку ймовірності вагітності необхідно врахувати багато чинників і індивідуальних особливостей здоров’я жінки і періоду незахищеного статевого контакту.

Загалом вважається, що в цей період овуляція не відбувається, тому завагітніти неможливо. Однак це твердження не зовсім вірне.

Важливо знати! Інтимна близькість під час кров’яних виділень може стати причиною виникнення запального процесу, так як порожнину матки являє собою відкриту рану, будучи хорошим середовищем для розвитку бактерій.

Чому вважається, що завагітніти під час місячних неможливо

Сприятливим моментом для зачаття вважається овуляція (під час неї формується яйцеклітина). Якщо протягом цього часу жінка не завагітніла, то настає менструація, тобто яйцеклітина руйнується, що і виключає зачаття.

Тому теоретично не можна завагітніти під час місячних. Чи це Так? Гінекологи стверджують, що зустрічаються випадки, коли зачаття можливо. Це пов’язано з індивідуальними особливостями організму жінки, а також зовнішніми подразниками, які порушують звичну роботу всіх систем і органів.

Загрузка...

Коли зазвичай відбувається овуляція

Овуляція являє собою процес звільнення зрілої яйцеклітини з фолікула яєчника в черевну порожнину. Саме цей період вважається сприятливим для вагітності і триває недовго, приблизно 2 дні.

 

Момент настання овуляції індивідуальний і залежить від тривалості циклу менструацій. Фахівці стверджують, що цей період настає у жінок через 11-21 день від 1-го дня останніх місячних, або протягом 2 тижнів до початку чергових критичних днів. Але іноді з-за різних проблем із гормонами, стресових ситуацій овуляція настає повторно.

Цікавий факт! Кілька разів на рік овуляція може бути відсутнім, що говорить про неможливість завагітніти не тільки під час місячних, але і в період до них. Чи є це порушенням? Гінекологи вважають, що немає, за умови регулярного овуляції у минулі періоди.

Фахівці стверджують, що період овуляції настає у жінок через 11-21 день від 1-го дня останніх місячних, або протягом 2 тижнів до початку чергових критичних днів.

Існують різні способи визначення настання овуляції.

До них відносять:

 • календарний метод (при регулярних критичних днях);
 • базальний спосіб (вимір базальної температури);

   

 • тест на овуляцію.

Якщо ж овуляція збігається з менструацією, то тоді навіть не стоїть питання про те, чи можливо завагітніти під час місячних, тому що в цьому випадку це досить ймовірно.

Може бути овуляція під час місячних

При несистематическом циклі кров’яних виділень і гормональних порушеннях, овуляція може настати і під час критичних днів. Цьому сприяє нетривалий менструальний цикл – менше 28 днів. Лікарі стверджують, що при цьому часто в період овуляції виникає не одна, а дві яйцеклітини.

Іноді з-за стресових ситуацій при виході незаплідненої яйцеклітини відбувається псевдоменструация (невелика кровотеча), що не має нічого спільного із справжньою менструацією.

 

Необхідно відзначити, що якщо періоди овуляції і менструації збігаються, то це свідчить про різні порушення і проблеми. В цьому випадку потрібно обов’язково звернутися до фахівця, щоб врегулювати менструальний цикл.

Можливо завагітніти під час місячних

Овуляція може порушуватися, тому стає можливим завагітніти, коли йде менструація.

Якщо овуляція збігається з менструацією, то тоді навіть не стоїть питання про те, чи можливо завагітніти під час місячних, тому що в цьому випадку це досить ймовірно.

Випадок таких порушень наведені в таблиці.

Можливо завагітніти під час місячнихТак, можливоНі, неможливоЯкщо замість однієї яйцеклітини в організмі дозрівають дві (це можливо при нерегулярних статевих контактах, з-за порушень гормонального балансу, при спадкових хворобах, нечастих оргазмах)При нормальному циклі менструацій (овуляція настає вчасно)При гормональному дисбалансі (порушення можуть виникати навіть при різних стресах, неправильному прийомі гормональних лікарських препаратів, хворобах репродуктивної системи). Овуляція може наступати нерегулярно, а якщо при цьому займатися незахищеним сексом, існує ймовірність зачаттяПри захищеної інтимної близькості (фахівці радять використовувати презерватив, оскільки під час кров’яних виділень, крім незапланованої вагітності, можна підхопити інфекційне захворювання, адже при менструальних виділеннях створюються сприятливі умови для різних бактерій)При неправильному застосуванні протизаплідних засобів (порушення правил прийому оральних контрацептивів, використання вагінальних свічок, неміцних презервативів тощо)При стриманості від сексуальних утіхПри незахищеною інтимної близькості на останніх днях кров’яних виділень, оскільки саме в цей період створюються сприятливі умови для сперматозоїдів (вони не втрачають активності 4-5 днів)При відсутності стресових ситуацій При проблемах з репродуктивною системою

Зверніть увагу! Так як сперматозоїди можуть досить довго залишатися активними, то їх зустріч з яйцеклітиною може статися під час місячних, навіть якщо статевий акт відбувся до критичних днів.

Причини вагітності під час місячних

До факторів настання вагітності під час критичних днів відносять наступні:

 

 • Якщо замість однієї яйцеклітини розвиваються дві (це може відбуватися одночасно або з проміжком часу). До першопричин відносять наступні варіанти: епізодичне секс, спадкова схильність до цього феномену, нечастий оргазм, стресові ситуації.

  Можливо завагітніти під час місячних? Виявляється, так можна, якщо присутні певні фактори.

 • Гормональний дисбаланс, внаслідок якого змінюються строки настання овуляції (вона може наступити швидше або пізніше).
 • Порушення правил використання контрацептивів. Так, неправильний прийом протизаплідних таблеток (порушення часових рамок прийняття, одночасний прийом антибіотиків і ОК, самостійний вибір) не дає 100%-ї гарантії захисту від небажаного зачаття. Навіть використання спіралі не виключає зачаття, оскільки її основною функцією є перешкода закріпленню заплідненої яйцеклітини, а не запобігання її запліднення. Причинами цього можуть бути порушення умов її використання: неправильна установка контрацептиву, недотримання термінів використання, відсутність спостереження у гінеколога (щоб запобігти її зміщення).
 • Зміна тривалості циклу менструацій. При нетривалому циклі (менше 28 днів) овуляція може відбуватися двічі. Тривалий же цикл свідчить про проблеми з репродуктивною системою, що теж може бути підставою для виникнення незапланованої вагітності.

 

Безпечні дні під час місячних, коли точно не можна завагітніти

Під час менструацій саме перші два дні безпечні. Причина в тому, що на початку критичних днів відбуваються рясні виділення, які створюють несприятливе середовище для сперматозоїдів. Тому їх виживання зводиться практично до нуля. Однак і тут немає 100% гарантії, гінекологи все ж наполягають на оберіганні.

на початку критичних днів відбуваються рясні виділення, які створюють несприятливе середовище для сперматозоїдів.

Як перевірити наявність вагітності

Для того щоб перевірити настання вагітності, можна використовувати такі способи:

 

 • Аналіз крові на рівень бета-ХГЛ. Підвищена кількість цього гормону в крові свідчить про вагітність, що настала. Це достовірний спосіб, який визначається з першого дня затримки.
 • Тест на визначення вагітності. Зараз існує неймовірна кількість різних тестів, які можуть визначити наявність зачаття з першого дня затримки.

   

 • Вимірювання базальної температури. Протягом пари днів з ранку потрібно вимірювати температуру звичайним аптечним термометром 5-8 хвилин шляхом введення у піхву або у пряму кишку. Дані потрібно фіксувати, щоб проаналізувати їх зміни. Так, на початку циклу температура 36.5–36.7°, в період овуляції – 37°, після ж знову знижується до початкової температури. При настанні вагітності температура буде перебувати на рівні 37° постійно.
 • Народні методи (використовуючи соду, йод). Це домашній експрес-тест на вагітність. Соду і йод використовують наступним чином: в ємність з зібраної сечею додають 1-2 краплі йоду або щіпку соди. Якщо речовина повністю розчинилося – вагітність не відбулася; якщо ж розчинення не сталося – вагітність присутній. Ці методи досить достовірні, оскільки при вагітності сеча теж змінює свої склад.
 • Різні зміни організму (запаморочення, закладеність носа, нудота, загострення почуттів нюху, зміни розміру грудей тощо).

   

 

Чому лікарі не рекомендують статевий акт під час місячних

Фахівці не радять у ці дні інтимну близькість з-за фізіології жіночого організму:

 

 • Так, багато жінок в перші дні менструацій відчувають себе погано (рясні виділення, хворобливі відчуття, бажання більше відпочивати тощо), і статевий акт може викликати тільки біль, але і ще більше збільшити рясність виділень (із-за глибокого проникнення і різких рухів).
 • Менструальна кров може стати причиною виникнення різних інфекцій, оскільки вона є сприятливим середовищем для бактерій.
 • Анальний секс в ці дні теж небажаний, оскільки бактерії з заднього проходу можуть потрапити в піхву і спровокувати запальний процес.
 • Також стоїть питання гігієни: виділення, їх специфічний запах можуть перешкодити налаштуватися на приємне проведення часу.
 • Крім того, існує можливість завагітніти під час місячних. Потрібно це жінці? Якщо вагітність буде небажаною, то краще оберігатися.

 

Завагітніти можливо в будь-який період циклу, в тому числі і під час місячних. Крім того, є ймовірність зараження якоюсь інфекцією. Тому варто вдаватися до інтимної близькості, якщо можна провести приємно час, дочекавшись закінчення критичних днів.

Можливо завагітніти під час місячних:

В які дні місячних може настати вагітність:

Також цікаве: