Через який час після місячних можна завагітніти. Розрахувати овуляцію

Календарний метод, розроблений гінекологами у 20-х рр. минулого століття, використовується і для збільшення шансів завагітніти, і як природний спосіб оберігання. У першому випадку він відчутно збільшує ймовірність зачаття.

Однак, як метод контрацепції він визнаний досить ненадійним. З 100 жінок, предохраняющихся з його допомогою, ризикують завагітніти 40. Це відбувається з-за нестійкості жіночого індивідуального циклу.

Особливості менструального циклу, його фази

Метод розрахунку максимально вірогідного часу зачаття і «безпечних» днів базується на закономірностях ритму репродуктивного оновлення жіночого організму – менструальному циклі, фази якого в залежності від готовності до запліднення і виношування дитини змінюють гормональний фон жінки і статеві органи всередині її тіла.

ФазаПроцеси в яєчникахОзнакиФолікулярна. Починається в 1 день місячних тривати 7-22 дня, зазвичай 14 днів.Розвиваються кілька фолікулів з яйцеклітинами, з яких до 7 дня визначається один домінантний. Інші поступово деградують.Кровотеча з порожнини матки. Нездужання, анемія.
Підвищений апетит.Домінантний фолікул росте і секретує гормон естрадіол.
Фаза закінчується з повним дозріванням фолікула і яйцеклітини в ньому.Покращується самопочуття.
Висока працездатність.
Гарний настрій.Овуляторная.
Тривати близько трьох днів.З фолікула звільняється яйцеклітина і по матковій трубі починає рух до матки.
Це і є овуляція – час зачаття.
Його тривалість близько доби.Підвищується лібідо.
Емоційний підйом і бажання подобатися.
Низ живота під час овуляції може боліти.
Виділення з піхви стають болючими і нагадують яєчний білок.Лютеїнова. Настає після овуляції. Якщо не настала вагітність ця фаза триває 13– 14 днів і закінчується з початком наступної менструації.

 

Жовте тіло, що сформувалося із залишків фолікула, що лопнув, 10-12 днів виробляє гормони, необхідні для успішного приживлення заплідненої яйцеклітини в матці.Сповільнюється обмін речовин.
Жінка набирає вагу.
Через зниження тонусу гладкої мускулатури відчувається здуття живота і тяжкість.Якщо запліднення яйцеклітини до попадання в матку не сталося, вона розчиняється в її слизовій оболонці.
А жовте тіло по закінченні цього часу припиняє секретувати гормони і руйнується.Нездужання.
Сонливість.
Зниження працездатності.
Пригнічений настрій.
Депресія.

Щоб визначити, через який час після місячних можна завагітніти, необхідно достовірно прогнозувати дату овуляції. Зачаття дитини можливо лише в добу, коли яйцеклітина рухається до матки по фаллопієвій трубі.

 

Через мінливість тривалості першої фази циклу, точно передбачати день, в який яйцеклітина залишає яєчник, не завжди можливо.

Загрузка...

Коли саме відбувається овуляція

Менструальний цикл рідко буває постійним. Навіть на сталий і удаваний строго періодичних ритм можуть вплинути різні стресові фактори. Звичайна застуда, перевтома або переїзд в місце з іншим кліматом викликають збої, здатні як прискорити дозрівання яйцеклітини, так і загальмувати.

Через мінливість тривалості першої фази циклу, точно передбачати через який день після місячних можна завагітніти не завжди можливо.

Овуляція починається в момент, коли під дією виробленого гіпофізом гормону, дозрілий домінантний яєчник, який вже став бульбашка, лопається, і звільняє яйцеклітину.

Важливо знати! Зачаття може статися, якщо під час, зване «фертильним вікном», в фаллопієві труби і порожнину матки потрапляють чоловічі статеві клітини. Воно триває близько 5 днів і визначається не стільки терміном життя яйцеклітини, який становить близько 24 год., скільки життєздатність сперматозоїдів, що зберігають активність 3-7 днів.

Наступ овуляції повністю залежить від часу дозрівання фолікула з яйцеклітиною. Воно може тривати 7 днів і наступити відразу за критичними днями, а може затягнутися на три тижні.

 

У жінок з усталеним місячним циклом, не робить різких стрибків, приблизний час овуляції настає за 13-14 днів до очікуваних місячних, т. к. тривалість третьої фази, на відміну від першої, постійна.

Через який час можна завагітніти після місячних

Враховуючи, що сперматозоїди після попадання в тіло жінки життєздатні 3-5 днів, слід робити поправку на цей факт при розрахунку сприятливого періоду для зачаття. До діб овуляції, таким чином, додається час, коли чоловічі клітини можуть дочекатися її, перебуваючи в сприятливій слизової середовищі.

Зверніть увагу! Якщо з якихось причин організм жінки дав збій, і дозрівання яйцеклітини затягнулося, овуляція через покладені два тижні не відбудеться. Після місячних може утворитися досить довгий проміжок часу, коли завагітніти неможливо.

Крім того, рідко, але трапляється таке явище, як спонтанна овуляція, коли по невивченим ще причин яйцеклітин в одному циклі замість однієї дозріває дві в різні терміни. Тоді прогнозувати час зачаття неможливо, воно може наступити навіть під час менструації.

Чи можна завагітніти після місячних на 1-3 день

Якщо розглядати найбільш поширений 28-денний цикл, в якому 3-7 припадають на критичні дні, можна з упевненістю сказати, що в перші три доби після них сексуальний зв’язок до вагітності не призведе.

 

Будьте обережні! Затяжні, тривалі місячні скорочують проміжок часу між закінченням і початком «фертильного вікна». Утворення і дозрівання фолікулів відбувається незалежно від кровотечі. При підрахунку «безпечних» днів, необхідно враховувати тривалість менструації.

Чи можна завагітніти на 4-5 день після місячних

Якщо критичні дні короткі, 3-4 денні, секс без оберігання в 4 або 5 день після них вагітністю не загрожує. Проте жінки, у яких місячні тривають довше, в ці дні вже вступають в період, коли потрібно бути більш обережними і уважними.

Якщо припустити, що овуляція має місце в 14-15 день циклу, то можливість завагітніти починається з 9-10 дня від його початку.

Далі слід простий підрахунок, через який час після місячних можна завагітніти:

  • при коротких критичних днях – на 5-6 день;
  • при критичних днях тривалістю тиждень і довше – на 2-3 день;
  • також потрібно мати на увазі, що сперма здорового чоловіка може у сприятливому середовищі зберігати свої якості не тільки розрахункові 3-5 днів, а в окремих випадках до 7. На це також слід робити поправку, якщо вагітність небажана.

Чи можна завагітніти на 6-9 день після місячних

В цей час велика ймовірність завагітніти. Буквально Через пару днів можна очікувати овуляції. Якщо під час і після місячних не сталося яких-небудь серйозних потрясінь або захворювань, що вона прийде вчасно.

Якщо припустити, що овуляція має місце в 14-15 день циклу, то можливість завагітніти починається з 9-10 дня від його початку.

Жінки, які мріють про дитину, в ці дні особливо ретельно стежать за своїм здоров’ям і здоров’ям своєї пари. Уникають шкідливих звичок і використовують цей короткий час для інтимної близькості, т. к. через 3-4 дні сприятливий період закінчиться.

Жінок цікавить відповідь на питання: через який час після місячних можна завагітніти. На 6 — 9 день після них ця вірогідність велика.

Ті, хто не готовий до материнства, відносять цей проміжок до зони підвищеної обережності, та не допускають сексуальних актів без контрацепції.

На який день після місячних можна точно завагітніти

Точно можна завагітніти під час, коли яйцеклітина знаходиться в фаллопієвій трубі, і ще не потрапила в матку. Тобто 1 добу після овуляції. В ідеалі це відбувається через 7-11 днів від закінчення місячних, залежно від їх тривалості.

Щоб знати в який час це станеться, гінекологи радять складати графіки та календарики місячного циклу.

Для визначення дня овуляції є кілька ефективних способів.

Вимірювання базальної температури

Це ранкова температура в прямій кишці, піхві або ротової порожнини. Температура в третій фазі жіночого циклу буде вище на 0,5 градуса, ніж в першій фазі.

 

В день, коли вимірювання покаже стрибок температури вгору (на 0,2 градуси, наприклад) відбувається овуляція. Часто буває, що під час овуляції температура різко знижується, а на наступний день знову підвищується.

Рекомендується проводити такі вимірювання кілька місяців в один і той же час до підйому з ліжка, в одній порожнині тіла, тим же градусником. З графіка таких спостережень видно стійка по тривалості перша фаза і ймовірне час зачаття.

Ультразвукове дослідження

Це самий точний метод. УЗД відстежує зростання і стан фолікула. Після закінчення кровотечі таке дослідження проводять кожен день до овуляції.

Тест на ЛГ (лютеїнізуючий гормон)

Це найдоступніший і простий спосіб. Такий тест, забезпечений докладною інструкцією, продається в аптеках. Він розрахований на визначення дати овуляції за 5-6 днів до її настання.

Фактори, що підвищують можливість завагітніти після місячних

Можна посприяти зачаття, через певний час після місячних, і яким чином збільшити шанси завагітніти, буде розглянуто далі.

На гормональний фон жінки впливають буквально всі обставини її життя і негативні, і позитивні. Це відбувається тому, що основні репродуктивні функції запускаються процесами, що відбуваються у дуже чутливих до стресів частинах головного мозку – гіпоталамусі і гіпофізі.

 

Саме їх секреція дає команду яєчниках, надпочечникам і щитовидній залозі до виділення гормонів, без яких яйцеклітина не дозріває. Тому для своєчасного зачаття потрібно створити організму максимально комфортні умови.

Також важливо, наскільки внутрішня середовище жіночих органів здатна підтримувати життя чоловічих статевих клітин. І, звичайно, здоров’я майбутнього батька – один з головних чинників, які сприяють своєчасному зачаття дитини.

У разі будь-яких гормональних збоїв і порушень, використання календаря для планування вагітності марно.

Щоб вагітність настала у найбільш сприятливі терміни, жінці необхідно:

 

  • Обмежити стреси, здатні загальмувати дозрівання фолікулів. Уникати нервового напруження, перевтоми, зайвих навантажень, переохолодження і вірусних інфекцій під час менструації і після неї.
  • Виконувати рекомендації дієтолога, щоб знизити кислотність і агресивність внутрішніх рідин і слизових.
  • Акуратно дотримуватися правил особистої гігієни, щоб не спровокувати запалення в області статевих органів.
  • Відмовитися від алкоголю і тютюну, оскільки вони пригнічують секреторні функції гормональних залоз.
  • Бути уважним до здоров’я та способу життя чоловіка, т. к. цих правил слід дотримуватися і йому.

 

Як правильно розрахувати, в які дні можна завагітніти

Щоб бути впевненою у позитивному результаті докладених зусиль, якщо є тверде рішення поповнити сім’ю, або щоб убезпечити себе від несподіваного, незапланованої вагітності, жінці необхідно вивчити тонкощі свого особистого менструального циклу.

 

Навчившись прогнозувати овуляцію, спостерігаючи за змінами свого тіла від фази до фази і з’ясувавши, як на їх тривалість впливають ті чи інші зовнішні чинники, можна досить швидко розібратися, в які дні близькість з партнером призведе до зачаття, а в які цього не станеться.

Календар сприятливих для зачаття днів розраховується у такій послідовності:

Позначки, що визначають, через який час після місячних можна завагітніти.ПоясненняСпочатку в календарі відзначається початок і передбачуваний кінець циклу.Це час від початку поточних критичних днів до початку наступних.Потім зазначаються всі менструальні дні.В цей час завагітніти практично неможливо, і сексом також займатися не варто.Коли місячні закінчилися, зазначається час очікуваної овуляції.
Його гінекологи рекомендують постійно відстежувати, користуючись тестами або складаючи графік зміни базальної температури.
Коли таких спостережень немає, за овуляцію умовно приймають середину циклу.У дні між закінченням кровотечі і передбачуваної овуляцією є можливість завагітніти.Відзначаються дні сприятливі для запліднення.
Це дата овуляції і 3 дні перед нею.У ці 3-4 дні чоловічі статеві клітини зберігають активність у тілі жінки, і ймовірність їх зустрічі з яйцеклітини в матковій трубі найвища.Після цього зазначається період, коли вагітність можлива, але наступає не завжди.
Це тиждень до настання овуляції.Оскільки сперма здорового чоловіка часто містить сперматозоїди, здатні запліднити яйцеклітину через 5-7 днів після потрапляння в піхву, ці дні слід також відносити до вірогідним для зачаття.Дні між закінченням місячних і тижнем до овуляції вважаються «безпечними».У ці дні вагітність настає лише в тому випадку, якщо стався гормональний збій, і яйцеклітина дозріла передчасно.Два тижні після овуляції, поки не почався наступний цикл, також «безпечні».Яйцеклітина або вже запліднена, або загинула. До наступної овуляції зачаття не відбудеться.
У рідкісних випадках дозрівання в різні періоди циклу двох яйцеклітин, вагітність може наступити.

Завагітніти можна в першу, найбільш непередбачувану фази місячного циклу. Щоб обчислити час після місячних, через яке наступають найвірніші дні для зачаття, потрібно переконатися в регулярності своїх жіночих ритмів.

У разі будь-яких гормональних збоїв і порушень, використання календаря для планування вагітності марно.

Через деякий час після місячних можна завагітніти:

Коли настає овуляція, через скільки днів після місячних:

Також цікаве: