Через який час можна визначити вагітність. Як визначити

Жінки, які мріють про появу дитини стають нетерплячими у своєму очікуванні, і хочуть знати, через який час можна визначити вагітність. Щоб відповісти на це питання, необхідно: мати загальне уявлення про те, коли відбувається зачаття і які чинники на нього впливають, знати методи розпізнання вагітність, що настала.

Через який час можна визначити вагітність (загальні положення)

Вважається, що вагітність настає відразу ж після незахищеного статевого контакту з чоловіком. Але це не так. Якщо відкритий статевий акт стався в сприятливий для зачаття день, то яйцеклітина, зустрівшись зі сперматозоїдом, запліднюється.

Через який час можна визначити вагітність — ви дізнаєтеся з нашої статті

Після цього вона починає свій рух до матки, яке триває протягом 5-7 днів. Як тільки яйцеклітина впроваджується в тіло матки, настає вагітність. Тільки після цього в організмі жінки починають відбуватися зміни, які можуть допомогти виявити вагітність.

Загрузка...

Які чинники впливають на визначення результату вагітності

Перш за все, на визначення вагітності впливає менструальний цикл жінки. При фіксованому циклі можна вирахувати настання овуляції, а після чого і час можливого зачаття. Знання цих цифр допоможуть своєчасно розпочати розпізнавання вагітності.

На результативність визначення вагітності впливає стан здоров’я жінки. Деякі захворювання і порушення в організмі можуть істотно спотворювати результати.

Прийом лікарських засобів також може вплинути на достовірність досліджень.

Через деякий час з’являються перші симптоми, що дозволяють визначити вагітність

Через деякий час після зачаття майбутня мама зможе відчути перші симптоми, які допоможуть визначити настала вагітність, точно сказати не можна. Пов’язано це з тим, що організм кожної жінки унікальна і має свої індивідуальні особливості.

Особливо чутливі дами можуть відчути зародження нового життя вже через тиждень після зачаття. Деякі жінки не підозрюють про своє становище до затримки менструації. Бувають випадки, коли жінка досить довго не відчуває ніяких змін під час вагітність, що настала. Такі жінки найчастіше мають нестабільний менструальний цикл.

Найпоширеніші симптоми, які можуть допомогти майбутній мамі визначити вагітність і через деякий час вона їх зможе відчути:

 • Невеликі кров’яні виділення. Цей ознака вагітності може з’явитися одним з перших, відразу ж після того, як запліднена яйцеклітина закріплюється на стінці матки. Відбувається це на 6-12 добу з моменту з’єднання яйцеклітини зі сперматозоїдом.
 • Зміни в молочних залозах майбутня мама може відчути через 7-14 діб після запліднення. Груди болить, поколює і істотно збільшується в розмірах.

 • Підвищена стомлюваність і сонливість з’являється через 10-14 днів з моменту зачаття.
 • На другому тижні вагітності жінка може помітити суттєві зміни в травній системі. Її може турбувати нудота, відсутність апетиту або, навпаки, може виникнути підвищений інтерес до їжі. Майбутні мами часто відзначають появу незвичайних смакових пристрастей.
 • Буквально з першої тижні вагітності змінюється стан нервової системи. Відбувається це із-за різкого стрибка гормонів. Жінка може стати надто дратівливою, сентиментальною і плаксивою.
 • Затримка менструації. Це найбільш достовірний ознака, який можна виявити на 25-30 день вагітності, в залежності від тривалості менструального періоду конкретної жінки.

Будьте обережні! У деяких випадках виділення з кров’ю можуть свідчити про серйозних гінекологічних патологіях. Якщо виділення мають рясний характер і супроводжуються больовими відчуттями, варто звернутися в жіночу консультацію!

Тест на вагітність: коли покаже позитивний результат

Самим популярним і легко доступним способом, який допоможе дізнатися – чи настала вагітність, є використання спеціальних тестів. Для того щоб отримати правильний результат, необхідно з’ясувати через який період можна їх застосовувати. Більшість виробників тест-смужок рекомендують їх використовувати тільки після настання передбачуваної затримки менструації.

Існують тести і з підвищеною чутливістю. Вони можуть розпізнати настала вагітність вже через 10 діб.

При використанні тестів на вагітність важливо дотримуватися вказівок, які написані в інструкції по застосуванню. Одне з важливих умов застосування тесту під час ранкового сечовипускання. Також варто пам’ятати про те, що результат визначається не пізніше ніж через 10 хвилин. Трапляється, що тести допускають помилки. Рекомендується повторити виконання тесту через кілька днів.

Рівень ХГЛ в крові, як показник вагітності

Хоріонічний гонадотропін людини – гормон, який присутній в межах допустимої норми в організмі кожної людини. Під час вагітності його концентрація значно збільшується. Виявити це можна в лабораторних умовах, досліджуючи аналіз крові.

Розпізнавання рівня ХГЛ в крові – найбільш надійний метод діагностування вагітності. Його можна використовувати раніше за інших методів, через 5-6 днів з моменту зачаття. У вагітної жінки на початкових термінах рівень ХГЛ збільшується вдвічі кожні 2 доби. Таке інтенсивне збільшення показників триває до 11 тижня.

Корисно знати! Виявлення рівня ХГЛ для визначення вагітності через сечу у лабораторних умовах стає можливим трохи пізніше, ніж через кров. Це відбувається на 7-8 добу з моменту зачаття. Показник рівня ХГЛ залежить від того, на якому терміні знаходиться жінка.

Базальна температура для визначення вагітності

Ще один досить простий спосіб розпізнання вагітності, який можна використовувати не виходячи з дому – вимірювання базальної температури. Вимірюється вона ректальним шляхом з допомогою звичайного термометра.

Термометр буде показувати різні цифри в залежності від періоду менструального циклу: на початку циклу температура знижується, а потім підвищується в період овуляції, після цього знову йде на спад.

Якщо запліднення відбулося, то за тиждень до очікуваних місячних температура сягає позначки 37 градусів. Причина – підвищений рівень прогестерону у вагітної жінки.

Щоб отримати достовірну інформацію, необхідно виконувати певні умови:

 • Базальна температура повинна вимірюватися відразу після нічного сну, в лежачому положенні.
 • Градусник вставляється в задній прохід і тримається там 5-7 хвилин.
 • Якщо для складання графіка потрібне повторення процедури, то вона повинна завжди проводитися у однаковий час.
 • Всі результати фіксуються.
 • Коли можна проводити УЗД діагностику для визначення вагітності

  УЗД діагностику можна віднести до ранніх способів визначення вагітності. Використовувати цей метод доцільно не раніше, ніж через 3 тижні після зачаття.

  До того часу ембріон досягне достатніх розмірів для його розпізнання за допомогою апарату УЗД. На такому терміні дослідження проводиться за допомогою трансвагінального датчика. Цей вид дослідження може бути небезпечний при високому ризику самовільного переривання вагітності.

  Через який час можна визначити зачаття народними засобами

  Жінки, які не мають можливості звернутися в медичний заклад або купити тест, можуть скористатися народними засобами для визначення вагітності. Застосовувати їх можна через 10 днів після зачаття.

  Ось кілька способів:

  • Взяти білий аркуш паперу або шматок тканини, змочити його в воді. Після цього додати кілька крапель йоду. При наявності вагітності колір паперу зміниться на фіолетовий.

  • Йод також можна додати в ємність з сечею. При позитивному результаті він не повинен розчинятися.
  • Замість йоду в посудину з сечею можна додати соду. Якщо сода осяде на дно, то вагітність підтверджується. При відсутності вагітності розчин почне пінитися.
  • Ще один нестандартний спосіб визначення вагітності в домашніх умовах – кип’ятіння сечі. Для цього потрібно каструлю з сечею довести до кипіння, потім перелити її в будь-яку тару. Позитивним результатом буде вважатися наявність осаду у вигляді білих пластівців.

  Народні методи розпізнання вагітності мають саму низьку достовірність серед усіх існуючих способів.

  Основні методи визначення вагітності і період, за який їх можна застосовувати, вказані в таблиці:

  Методи визначення вагітності Через який час можна використовувати Тест на вагітність 1 день затримки менструації Визначення рівня ХГЛ у крові 5-6 день з моменту зачаття Вимірювання базальної температури 20-23 день циклу Народні засоби 10 днів з моменту зачаття

  Цікаво знати! У Стародавньому Єгипті для визначення вагітності використовували зерна ячменю і пшениці. Для цього їх складали у мішки, на які повинна була помочитися жінка.

  Вважалося, що якщо проросте пшениця, то жінка народить дівчинку. При проростанні ячменю чекали хлопчика. Якщо паростків не спостерігали зовсім – жінка вважалася не вагітною.

  Кожна жінка, що ведуть активне статеве життя, повинна знати, через який час можна визначити вагітність.

  Ці знання допоможуть їй, якомога раніше розпізнати своє нове положення і подбати про його подальше збереження. У випадку, якщо вагітність не є бажаною – вчасно прийняти потрібне рішення.

  Через який час можна визначити вагітність можна дізнатися з цього відео:

  Як визначити вагітність на ранніх термінах дивіться в цьому ролику:

  Відгуки

  Також цікаве: