Через скільки після зачаття болять груди. Коли збільшуються груди, як полегшити біль

Досить часто жінок, які планують вагітність або навпаки – тих, у кого зачаття могло відбутися з необережності, хвилює питання — через скільки після зачаття болить груди.

Лікарі впевнені, зміни молочних залоз у жінки відбуваються практично з перших днів зачаття.

Груди починає збільшуватися в розмірах і до закінчення вагітності, стає більше з кожним триместром. Ці фізіологічні процеси пов’язані з підвищеним виробленням організмом гормонів прогестерона і естрогена. Переконатися в цьому можна за аналізом крові.

 

По роз’ясненню сучасної медицини, такий стрибок гормонів в організмі жінки є природнім фізіологічним процесом при вагітності.

Через деякий час після зачаття збільшується груди

Зверніть увагу! При зародженні нового життя, молочні залози починають змінюватися в розмірі, що з перших днів зачаття. Разом із збільшенням розміру, зростає і чутливість молочних залоз, спершу з’являються неприємні больові відчуття, дискомфорт при носінні стягуючого одягу.

Трохи пізніше жінка починає відчувати поступове відчуття наповнення в грудях.

Загрузка...

Коли починає боліти груди і чому вона болить

Хворобливі відчуття, відсутність колишнього комфорту відчуваються у жінок по-різному, проте досить часто ці почуття відвідують вагітну починаючи з 3-5 дня зачаття.

Через скільки після зачаття болить груди — важливо знати кожній жінці планує вагітність

Зміни молочних залоз — природний фізіологічний процес організму вагітної, пов’язаний з перебудовою організму на новий лад.

Крім збільшення і болючості, існує ряд змін у молочних залозах, при настанні вагітності, це:

 

 • Дискомфорт в області грудей.
 • Відчуття печіння, здавлювання.
 • Поколювання в грудях.
 • Соски міняють колір (не темніють) і збільшуються у діаметрі.
 • Венозна сітка на шкірі, в області грудей.

 

 

 

 • Можуть з’явитися виділення із сосків (молозиво).

 

Важливо розуміти! Наявність всіх перерахованих ознак не обов’язково присутня у всіх вагітних жінок.

Говорячи про те, через скільки після зачаття болить груди, необхідно розуміти, що больові відчуття – суто індивідуальні й можуть проявлятися по-різному.

У деяких вони можуть проявлятися більшою мірою, у деяких-менше, а у кого-то їх може і не бути взагалі. Але це не означає, що вагітність не настала.

Наявність змін молочних залоз, як і їх відсутність, є нормою. Все залежить від індивідуальних особливостей організму.

Як довго болить груди як ознака ранньої вагітності

Не існує точного визначення тривалості болючих відчуттів у грудях, як ознаки ранньої вагітності або прояви такої ознаки до її кінця.

Зміна грудних залоз після запліднення і почалися дітородних процесів в організмі жінки

У ряді випадків, дискомфорт та біль з’являються на початку зачаття і зникають до завершення першого триместру вагітності. Буває, навпаки, такі ознаки більше проявляють себе на більш пізніх термінах.

Відомі рідкісні випадки, коли такі зміни жінка не відчуває взагалі, груди поступово набухає, без яких-небудь хворобливих відчуттів. Але найчастіше, вагітні відчувають їх протягом всього терміну виношування дитини.

Згідно зі статистикою, найбільш безболісним є другий триместр вагітності. На думку фахівців, це пов’язано з тим, що організм вже пройшов перший основний етап перебудови, пристосувався до нового гормонального фону.

Але в третьому триместрі дискомфортні стани знову виникнуть, так як почнеться активна підготовка організму до пологів і використання грудей за прямим призначенням – годування дитини.

Як полегшити біль у грудях. Засоби і методи

Щоб максимально зменшити хворобливі відчуття в молочних залозах, фахівці радять:

 

 • Підібрати зручне білизна. Бюстгальтер повинен бути в міру м’яким, без кісточок. Щоб добре тримав груди, але не здавлював її. Вибирайте білизну тільки з натуральних тканин. Ніякої синтетики! При сильних болях і набуханиях в грудях, лікарі рекомендують спати в бюстгальтері. Якщо з грудей виділяється молозиво, варто скористатися спеціальними вкладками, які обов’язково вчасно міняти. Необхідно придбати спеціальний бюстгальтер для вагітних, в ньому мінімум швів, широкі лямки і тільки натуральні тканини.

  Використання спеціального білизни зробить проблему не настільки вираженою

 • Щодня робити водні процедури. Обмивати груди теплою водою без мила, щоб уникати алергічних станів, так як при вагітності груди стає особливо чутливою.
 • У другому триместрі вагітності корисно робити загартовування грудей, з допомогою контрастних водних процедур.
 • Помірні фізичні навантаження для грудей також рекомендовані лікарями в цей період життя. Зміцнювати м’язи, стискаючи і розтискаючи рук, зімкнуті навпроти грудей потрібно в положенні лежачи. Головне — щоб при цьому напружувалася тільки верхня половина тіла.
 • Корисним буде прикладання до грудей компресів, приготовленнях з лікувальних трав. Наприклад, календули або ромашки.
 • Для зміцнення організму дієтологи радять пити чай з кропиви і фенхелю. Ці рослини сприяють виведенню солі і зайвої рідини з організму. Такий напій знімає набряки і зменшує хворобливість.

 

Важливий знати! Численні дослідження довели, що жінки, які відчувають хворобливі зміни грудей при вагітності, менше схильні до онкологічних захворювань молочних залоз.

Інші перші ознаки ранньої вагітності

Крім змін в грудях після зачаття, існує ряд інших ознак настання вагітності пов’язані із зміною психологічного і фізіологічного стану жінки.

Таблиця. Перші ознаки вагітності

Фізіологічні ознакиПсихологічні ознаки1.Загальне нездужання. Млявість, слабкість, без будь-яких ознак простудних захворювань.Сильня втому, без причини.1.Нестійкий емоційний стан. Часта зміна настрою, особливо у емоційних жінок.2.Токсикоз. Нудота і блювання, без причин. Може бути відраза до будь-яких продуктів.І, навпаки, сильне пристрасть, до певних страв.2.Зайва сонливість або безсоння.3.Печія. Здуття живота.3. Дискомфорт в сидячому положенні, відзначається з перших днів вагітності. На більшому терміні вагітності, важко знайти зручне положення лежачи.4. Часті позиви в туалет.4. Чутливість до запахів. Виникає відраза до запахів, які раніше подобалися. Вагітній жінці можуть подобається неприємні хімічні запахи.5. Запаморочення.5. Підвищений апетит. Особливо до тих продуктів і страв, які раніше не подобалися.6. Болі в попереку. Невеликі кров’янисті виділення. 7. Молочниця. 8. Головні болі. 9. Тяжкість в області тазу, відчуття постійної наповненості живота. 10. Жар і озноб. Протягом дня може кидати то в жар, то в холод.

Неприємним наслідком зростання грудей є поява розтяжок

Якщо ви почали відчувати дискомфорт і неприємні відчуття в грудях ставите питанням, через скільки після зачаття болить груди, щоб визначити можливу вагітність, а тест не визначає почалося запліднення, краще всього відвідати гінеколога для точного визначення свого стану здоров’я і виключення можливих симптомів серйозних захворювань грудних залоз.

А в разі вагітності – готуватися до всіх тягот і незручностей, щоб через час сповна насолодитися щастям материнства.

Корисне відео про болі в грудях і інших ознаках ранньої вагітності

Ознаки ранньої вагітності і через скільки після зачать болить груди:

Про ранні ознаки вагітності і зміни в грудях:

Також цікаве: