Болять груди в області соска. Причини болю в грудях. Що робити, якщо болять соски

Поява неприємного відчуття болю грудей біля соска повинна служити приводом для тривоги і підвищеної уваги жінки. Іноді це трапляється внаслідок гормональної перебудови в організмі і є природним і закономірним явищем, а іноді є симптомом серйозних патологій, які потребують відвідання лікаря з метою негайного лікування.

Вагітність і період лактації, як основні причини болю в області соска

Не всі представниці прекрасної статі відчувають біль у грудях в період вагітності, однак найчастіше це є першим сигналом, що сталося зачаття. Більшість жінок відчувають біль у грудях так само, як і протягом усього періоду статевого дозрівання та при клімаксі.

Болить груди в області соска — причини ми розглянемо нижче

Це пояснюється тим, що грудні залози завдяки гормону пролактин розширюються і готуються до майбутнього вигодовування малюка. У той час як нервові тканини в цій області не встигають за такими кардинальними змінами організму, і в зв’язку з цим з’являються неприємні відчуття.

Болить груди в області соска і в перші дні після народження дитини, причому це відбувається навіть у разі, коли відсутня грудне вигодовування.

Пов’язано це з тим, що жіночий організм для більш комфортного годування дитини змінює ніжну шкіру біля сосків на більш грубий шар, що і викликає дискомфорт у цій області.

Найчастіше сильні болі грудей виникають у молодих мам, коли він проводять грудне вигодовування вперше. Це обумовлено неправильним прикладанням дитини до соску, в результаті чого відбувається розтріскування шкіри і її пошкодження. Також з цієї ж причини може хворіти одна грудь в зв’язку з підвищеною сухістю шкіри поблизу сосків або внаслідок застосування невідповідних гігієнічних засобів.

Будьте обережні! Самої серйозною причиною, коли болить груди в області соска в період лактації, є поява застою молока (лактостазу) в результаті неактивного смоктання дитини або при особливому будову молочних залоз мами.

Дане явище в жодному разі не можна залишати без уваги, інакше воно спровокує більш складне інфекційне захворювання – мастит грудей, при якому неможливо буде вигодовувати малюка. Ліквідація симптомів лактостазу відбувається шляхом правильного і регулярного прикладання дитини до соску або методом зціджування.

Загрузка...

Циклічна біль у сосках при менструаціях

У більшості дівчат виникає біль в цій області, як сигнал, що свідчить про наближення місячних. Вони носять циклічних характер і з’являються за кілька днів до початку менструації і зникають одразу після її початку.

 

Так як жіночі груди відрізняється підвищеною чутливістю, то болі в області соска розрізняють різноманітні:

 • пекучі;
 • тягнуться;
 • тиснуть;
 • колючі;
 • ниючі.

Такі цикли болі носять тимчасовий характер і зникають при поступове дорослішання дівчини, але в разі прийому гормональних засобів, в період клімаксу і під час вагітності можуть виникати знову.

Серйозні побоювання повинна викликати біль грудей, ниючого характеру, в області сосків, коли вона виникає у зрілої жінки, і при цьому супроводжується прозорими виділеннями, характеризується утворенням грудок або ущільнень.

Ці прояви є симптомами більш небезпечних патологій і повинні бути приводом звернення до мамолога чи гінеколога.

Зовнішні фактори, що викликають біль у сосках

№ п/пНазваОпис причини, що викликає біль грудей різного характеру в області соска1.Аномалії соскаВиражаються у вигляді бородавок, жодних складок, утягнутості соска і т. д.2.МолоковідсмоктувачіНещільне прилягання до шкіри грудей або без регулювання3.Хірургічна операціяВнаслідок недавно перенесеного хірургічного втручання4.Невідповідний або тісна білизнаКоли білизна меншого розміру, ніж потрібно, або має шви в області сосків5.Наслідок травмиНавіть звичайний сон на животі може провокувати появу больових відчуттів грудей6.Легкі пошкодження шкіриПояву яких обумовлено свербінням в області сосків або внаслідок витирання занадто жорстким рушником7.Пересушування шкіри сосківЗ’являється після застосування народних засобів – зеленки, або в результаті частого купання з застосуванням мила

Больові відчуття в сосках, як ознака захворювань

В більшості випадків причиною появи болю грудей є симптоми деяких захворювань:

 • алергічна реакція, яка з’являється внаслідок виникнення алергену, що викликає больові відчуття у жінки (носіння нового білизни без попереднього прання, новий крем для змащування грудей, пральний порошок, засіб особистої гігієни);
 • вазоспазм, виникає внаслідок спазмів кровоносних судин грудей і тим самим викликає збій кровообігу в цій області;

   

 • захворювання вірусного характеру (герпес, імпетиго) найчастіше служать поштовхом для появи болю грудей;
 • хвороба Пэджета, є небезпечним захворюванням з характерними виділеннями із соска у вигляді крові або сукровиці, являє собою різновид раку, тому вимагає негайної допомоги лікаря;
 • псоріаз, зауважити який досить складно, так як єдиним симптомом є нерегулярне біль в області сосків і нерівномірний розподіл червоних плям на грудях;
 • синдром фибромиалгии, не так просто розпізнати, так як відрізняється болем не тільки грудей, але і больовими відчуттями в усьому організмі, при найменшій підозрі рекомендується звернутися до кваліфікованого фахівця.

Невралгічні патології, що викликають біль у сосках

Жіночі груди є дуже чутливим органом, оскільки містить велику кількість нервових закінчень і тому періодичні больові відчуття в області сосків з’являються внаслідок невралгічних захворювань.

 

Симптоми появи болів такого характеру можна розпізнати по тому, що відсутні будь-які зовнішні причини і ознаки, які могли викликати біль (зміни форми сосків, відтінку шкіри, температури тіла тощо). Найчастіше біль грудей у таких випадках з’являється в результаті защемлення нерва або розвитку міжреберної невралгії.

Больові відчуття мають одну особливість, те, що вони завжди проявляються з одного боку.

Механічні пошкодження, що викликають біль у сосках

Больові відчуття грудей в області сосків, на думку фахівців, часто з’являються у зв’язку з останніми тенденціями моди, які виражаються в стимуляції, татуаж і пірсинг в цій області.

При надмірній стимуляції легко пошкодити ніжні тканини в області сосків, крім того відбувається великий приплив крові, що в підсумку є причиною появи больових відчуттів в цій області.

Будьте обережні! Пірсинг і татуаж грудей служать причиною появи болю, особливо якщо ці процедури проводилися не професіоналами і не в стерильних умовах.

Неякісний пірсинг і татуаж можуть викликати не тільки біль у грудях, але і сприяти проникненню інфекції в організм жінки, що в кінцевому підсумку буде причиною розвитку більш серйозних патологій.

 

М’язова біль, що відбивається на сосках

Також больові відчуття такого характеру з’являються внаслідок проявів м’язової болю.

На думку фахівців, факторами, що сприяють появі болю в області соска, виступають:

 • зміна постави;
 • напруга м’язів грудної клітки;
 • тривала робота в незручному положенні;
 • посилене тренування грудних м’язів і т. д.

В результаті появи болю м’язового характеру слід усунути причину її появи або провести лікування з метою її усунення, так як біль в області соска є відбиває явищем і не є першопричиною болю.

Що робити, якщо болять соски

Полегшення болю грудей залежить від причини її появи. Так, в циклічні больові періоди необхідно намагатися якомога рідше доторкатися до цієї області, а також постаратися уникати будь-якого тиску на груди.

Носити білизну відповідного розміру і без наявності швів в області сосків. Також прикраси слід підбирати по довжині, яка набагато вище грудей, щоб виключити можливі больові відчуття.

У разі появи болю в період лактації, слід уважно ставитися до особистої гігієни і правильно прикладати малюка до грудей, щоб уникнути появи мікротріщин сосків.

Рекомендується використовувати мазі, наприклад, Бепантен.

Якщо біль у цій галузі набуває наростаючий болісний характер і до того ж супроводжується зовнішніми змінами, які виражаються у вигляді виділень, підвищення температури тіла, зміни форми і кольору соска, і інших факторів, то необхідно обов’язково звернутися до мамолога.

Виявлення захворювань на початковій стадії розвитку — запорука повного одужання в кінцевому підсумку, тому жінка повинна уважно ставитися до свого здоров’я і бути гранично уважна до болю, що виникає в області сосків.

Болить груди в області соска. Причини в цьому корисному відео:

Самообстеження молочних залоз:

Також цікаве: