Біоревіталізація гіалуронової кислотою. Наслідки, ускладнення і побічні ефекти

Біоревіталізація — один з найпопулярніших методів сучасної косметології, використовуваний для омолодження шкіри обличчя і тіла.

Як правило, після цієї терапії пацієнти відчувають себе чудово, і в дзеркалі з радістю дізнаються власне помолоділе і привабливе відображення.

Рідко, але все ж зустрічаються неприємні наслідки після процедури біоревіталізації гіалуронової кислотою. Такі можливі ускладнення і побічні ефекти ми розглянемо сьогодні.

Причини виникнення ускладнень після біоревіталізації

Причини ускладнень, які виникають після біоревіталізації можна розділити на 3 групи:

 • професійні недоробки і помилки лікаря-косметолога і медперсоналу;
 • недбале ставлення пацієнтів до медичних рекомендацій;
 • індивідуальна особливість організму.
 • Серед медичних недоробок, крім низької професійної підготовки, особливо виділяється формальне проведення первинного огляду.

  Існує ряд аспектів, на які лікар повинен звернути увагу при первинній консультації:

  • виявлення протипоказань;
  • визначення конституціонального типу шкіри, типу старіння та архітектоніки особи;
  • ознайомлення з анамнезами і станом внутрішніх органів;
  • виявлення шкідливих звичок і жіночих проблем;
  • встановлення контакту з пацієнтом та визначення його психотипу.

  У разі якщо лікар пропустить хоча б один з цих аспектів або неуважно до нього поставиться, це може призвести до неправильної тактики терапії і, як результат, до ускладнень.

  Важливо пам’ятати! Якісне проведення первинної консультації сприяє підбору правильного курсу косметологічної процедури.

  Існують і інші похибки з вини медперсоналу, які можуть призвести до негативних наслідків після проведення сеансів терапії. До них відносяться:

  • некоректне ведення документації при заповненні картки пацієнта, де можуть бути вказані неправильні виміри або неякісно зроблені фотографії при різному освітленні;
  • професійні, так звані «технічні» похибки: неправильне дозування препаратів, порушення етапності та інтервалів між сеансами, порушення принципів локальності, помилки при анестезії та введення ін’єкцій.

  Найбільш безпечна і прогресивна естетична процедура це – біоревіталізація гіалуронової кислотою. Наслідки і запалення не є обов’язковим супроводом.

  Ускладнення після цієї процедури не виникають тоді, коли досягається тісний контакт грамотного, високопрофесійного лікаря і виконавчого, уважного пацієнта.

  Порушення пацієнтами медичних рекомендацій і обмежень тягне за собою появу певних запалень. Так само дуже важливо при первинній консультації бути максимально відвертим з лікарем, торкаючись свого здоров’я і навіть планів на майбутнє.

  Приховуючи, наприклад, факти прийому препаратів не сумісних з гіалуронової кислотою, або планування в недалекому майбутньому відпустки у спекотній екзотичній країні, можна спровокувати серйозні проблеми в організмі.

  Біоревіталізація гіалуронової кислотою — не що інше, як процедура мезотерапії на шиї та обличчі

  Бувають ситуації, коли начебто успішно виконана біоревіталізація гіалуронової кислотою, а наслідки процедури, виявляються, все ж негативними.

  Подібні ситуації виникають найчастіше тоді, коли у жінки проблемна або тонка шкіра, низький поріг чутливості. Правда, фахівці вважають, що і в цих випадках ускладнення виникають через непрофесіоналізм лікаря.

  Загрузка...

  Основні побічні ефекти після біоревіталізації

  Пацієнтам косметологічних клінік, які зважилися на біоревіталізація гіалуронової кислотою, необхідно розуміти, що ця мезотерапія на клітинному рівні є революцією, ушкоджує епідерміс. Шкіра при цьому зазнає колосального стресу.

  Тому не дивно, що на несподіване проникнення кислоти шкіра може бурхливо реагувати появою синців, набряклості, алергії і микрогематом.

  Якщо після введення ін’єкцій відбувається розрив кровоносних судин під шкірою утворюються синці та гематоми, то дуже часто це зникає через пару трійку днів.

  Якщо це загострення носить затяжний характер, то необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

  Часто ці симптоми виникають через місячних під час проведення процедури біоревіталізації, або якщо пацієнт вживає антикоагулянти.

  Нерідко гіалуронова кислота, що входить до складу сполучної тканини, викликає набряклість, в інших випадках виявляється алергічна реакція організму на введений препарат. Але це рідко зустрічається випадок непереносимості даного філера.

  Всі вищеназвані негативні прояви відносяться до так званих очікуваним побічним ефектам, які не є серйозними проблемами для здоров’я.

  Набагато серйозніша ситуація, коли симптоми вказують на конкретні порушення в організмі, спричинені биоревитализацией.

  Біоревіталізація гіалуронової кислотою: наслідки

  Біоревіталізація гіалуронової кислотою вважається досить безпечною процедурою. Однак, крім короткострокових наслідків, рідко, але виникають куди більш серйозні.

  Ці проблеми можуть пошкодити і естетичного результату процедури, і здоров’ю пацієнта, відновити яке зможе тільки медичне втручання. До таких ускладнень належать такі, як:

  • тривале порушення чутливості, причина якого криється в «пережимании» нервів;
  • некроз тканин, з причини «перетискання» судин або попадання філера у посудину;
  • ефект Тиндаля;
  • виникнення гранульом (вузлів) на шкірі;
  • поява келоїдних рубців;
  • депігментація шкіри.

  Важливо знати! Якісні процедури біоревіталізації без ускладнень проводяться в спеціалізованих косметологічних клініках фахівцями високого професійного рівня, що дотримуються всі санітарно-гігієнічні вимоги.

  Порушення чутливості шкіри після уколів гіалуронової кислотою

  Відновлювальний ефект біоревіталізації омолоджує шкіру і, одночасно з цим, завдає їй травму, яка сама і стимулює запуск механізму загоєння. Але не завжди ця система працює безвідмовно.

  Іноді у пацієнтів після введення гіалуронової кислоти проявляються нейропатические розлади в наступних галузях особи:

  • на крилах носа;
  • у носогубной складці;
  • у періоральній частини;
  • в облямуванні губ;
  • на краю орбіти.

  Ці розлади проявляються різноманітними порушеннями чутливості шкіри:

  Наслідки
  біоревіталізації гіалуронової кислотою Характерні відчуття Гіпостезія Зниження чутливості, при якій пацієнти відчувають себе, як після «не відійшла» стоматологічної анестезії Гіперестезія Підвищена чутливість, що викликає роздратування шкіри легкій тактильністю, аж до подиху вітерця Парестезія Патологічні монотонні і постійні відчуття не болючого, а дратівної характеру

  Всі ці симптоми супроводжуються болісними і чутливими обмеженнями міміки і жувальних м’язів.

  У ряді випадку відбувається набряк уражених тканин обличчя і підвищення температури. Все це викликає у хворих високий рівень психовегетативних змін, і вони впадають у глибоку депресію.

  До групи ризику нейропатичний розладів належать пацієнти, які мають наступні порушення:

  • хворі з підвищеною тривожністю, збудженням, недовірливістю в поєднанні з депресивними розладами у вигляді поганого настрою, почуття смутку, туги, безвиході;
  • хворі, які страждають на цукровий діабет 2 типу;
  • хворі, які мають вірус герпесу.

  Некроз тканин після біоревіталізації

  Одним з найбільш серйозних ускладнень після біоревіталізації є некроз шкіри. Він провокується судинозвужувальну або подразнюючою дією препарату, а іноді і лікарськими помилками.

  Серед них мають місце такі медичні недоробки:

  • не виявлена при первинній консультації знижена реакція імунологічної захисту організму пацієнта;
  • зайве травмування шкіри;
  • неякісна дезінфекція шкіри;
  • велика глибина біоревіталізації;
  • великий обсяг введеної кислоти в одну точку.

  Спровокувати некроз може і неправильний догляд за обличчям після процедури. В результаті цього ускладнення можуть з’явитися келоїдні рубці.

  Ефект Тиндаля – ускладнення після біоревіталізації

  Якщо вищеописане ускладнення виникає в результаті надмірно глибокого проникнення гіалуронової кислоти, то і поверхневе введення значних доз ін’єкцій тягне за собою ускладнення. При цьому на шкірі виявляються голубуваті, або сіруваті, або рожево-фіолетові смуги.

  Негативні наслідки від ін’єкцій гіалуронової кислоти можуть виникнути із-за того, що склад коктейлю був приготований в умовах клініки, а не виготовлений заводським способом

  Ці симптоми говорять про виникненні ефекту Тиндаля, який характеризується зміною заломлення світла. Він проявляється як над місцем введення кислоти, так і навколо неї.

  Як правило, таке трапляється, коли видаляються глибокі зморшки у пацієнток з тонкою і прозорою шкірою. При цьому крізь верхні шари шкіри проглядаються кровоносні судини і сам філер.

  Як показує практика через місяць або два препарат розсмоктується, і проблема усувається природним шляхом. Але затягувати цей процес все-таки не варто, тим більше що існують досить ефективні способи його усунення.

  Пам’ятаєте! Один із успішних методів відстрочки старіння це – біоревіталізація гіалуронової кислотою. Наслідки ж після цієї процедури при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою можуть призвести до тяжких проблем.

  Біоревіталізація гіалуронової кислотою: виникнення гранульом (вузлів) на шкірі

  Зрідка зустрічаються гранульоматозні реакції після ін’єкцій гіалуронової кислоти.

  Найчастіше освіта вузлів і гранульом відбувається близько губ і в області носогубних складок.

  Ці утворення є результатом обмеженого скупчення запальних клітин.

  Їх завдання запобігти поширенню інфекції або чужорідної середовища. Самі вони мають як запальний, так і не запальний характер.

  Гранульоми при пальпації виявляються крихітними вузлами невеликих розмірів, часто вони не візуалізуються. Іноді гранульоми можуть виникати і зникати самостійно протягом першого року після ін’єкції кислотою.

  Поява келоїдних рубців після уколів гіалуронової кислотою

  Результатом пошкодження шкірних покривів після біоревіталізації є келоїдні рубці. Вони здатні сформуватися відразу після процедури або через кілька місяців.

  Молекули гіалуронової кислоти, потрапляючи в шкіру, сприяють активності клітин шкіри, які називаються фібробласти. Основне завдання цих клітин створювати сполучні ткані волокна.

  Іноді кислота надмірно стимулює фібробласти, що призводить до утворення скупчень сполучних волокон, які й утворюють рубчик.

  Часто, в області губ цей рубчик дуже виділяється, утворюючи значну асиметрію. А в інших частинах особи рубець можна виявити тільки пальпацією, так як не завжди він буває більшим і щільним.

  Депігментація шкіри після біоревіталізації

  Шкіра біліє після біоревіталізації з ряду причин. Це може відбуватися в результаті таких факторів:

  • якщо в анестетике присутній лідокаїн;
  • якщо препарат потрапляє безпосередньо в посудину;
  • якщо відбувається порушення кровопостачання шкіри.

  Причому перша ситуація відбувається миттєво при уколі. Друга супроводжується різким болем. Порушення кровопостачання проходить з плином часу.

  Що робити при виникненні ускладнень після біоревіталізації гіалуронової кислотою

  Лікування запальних процесів в естетичній медицині досить персоніфіковано. Однак існують загальні шаблонні методики, які поряд з індивідуальним курсом, використовуються при боротьбі з ускладненнями після біоревіталізації.

  Ускладнення Принцип лікування Некроз Для лікування застосовуються дезінфікуючі та ранозагоювальні препарати (Солкосерил, Димексид, Екстракт Алое), а також антибіотики з широким спектром дії Порушення чутливості шкіри В якості лікування рекомендується, крім загальної терапії та антидепресантів, фізіотерапія Келоїдні рубці Позбутися від цих труднощів допомагає введення стероїдних гормонів або ферментні препарати типу «Лідази» Гранулематоз Для купірування запального процесу і швидшого розсмоктування, дозовано застосовують кортикостероїди і акуратний масаж вузликів. Ефект Тиндаля Введення гіалуронідази Депігментація Лікування призначається залежно від виявлення причини депігментації

  Негативні наслідки не є обов’язковим супроводом біоревіталізації гіалуронової кислотою. Однак при їх появі необхідно звернутися до свого косметолога для отримання своєчасної та кваліфікованої допомоги.

  Біоревіталізація гіалуронової кислотою. Наслідки, ускладнення та побічні ефекти:

  Гіалуронова кислота: плюси і мінуси використання:

  Також цікаве: