Білок в асортименті спортивного харчування. Топ-5 протеїнових добавок для спортсменів

Білок відіграє одну з найважливіших ролей в асортименті спортивного харчування. Це порошковий протеїн, який містить високу харчову та біологічну цінність, з оптимальним балансом амінокислотного, вітамінного, мінерального складу.

Без повноцінного збалансованого харчування спортсмени не можуть виносити важкі навантаження, крім того саме протеїн бере участь у зростанні м’язової маси тіла.

Важливість білка в асортименті спортивного харчування

У людському організмі все складається з білка, який є одним з найважливіших поживних речовин. Так і в раціоні спортсмена білок відіграє дуже важливу роль.

Організм фізично активних людей, що виконують регулярні навантаження, схильний тяжких випробувань, під час яких швидко витрачається енергія, регенерується м’язова маса. Отже, все це потребує відновлення, причому швидкому.

Білок відіграє важливу роль в асортименті спортивного харчування Білок можна отримувати з їжі рослинного, тваринного походження і спеціальних добавок для спортсменів

Сам протеїн не впливає на будову м’язів, після розщеплення в організмі амінокислоти його формують білки.

Білок в асортименті спортивного харчування позбавляє спортсменів від прийому великої кількості їжі і перевантаження органів травлення. Він швидко засвоюється, відновлюючи спортсменів після тренувань і змагань.

Важливо знати! Деякі види білка, що містяться в спортивному харчуванні, у звичайних продуктах недоступні. Їх виробляють за допомогою спеціальних технологій.

Загрузка...

Співвідношення тваринних і рослинних білків

Співвідношення рослинного і тваринного білка у раціоні спортсмена повинна бути приблизно таким: тварини – 60%, рослинного – 40%.

Під час змагань пропорції змінюватися: вживання тваринного білка підвищується, а рослинного знижується. Це відбувається з кількох причин:

 • тваринний білок містить амінокислоти, що дозволяє продукту повністю засвоюватися;
 • рослинні білки засвоюються важче із-за відсутності всіх необхідних кислот і вимагають додаткових витрат енергії на роботу травного тракту.

Відмінна засвоюваність відзначена в яєчному білку (яйця перепелів, курей), наступний щабель віддають сироватковим і молочних білків, на останньому місці пташине м’ясо, рибні продукти.

Для тренувального режиму необхідні білки рослинного походження, які багаті клітковиною. В складі також присутні складні вуглеводи, мікронутрієнти, корисні жири.

Дані продукти знижують холестерин в плазмі, борються із зайвою вагою, вгамовують голод. Одними з найбільш білкових продуктів рослинного походження дієтологи вважають всі види горіхів, соєві і бобові культури.

Норми споживання білків. Скільки потрібно білка в день?

Білок в асортименті спортивного харчування під час важких навантажень – не менше 30 грам в один харчової прийом.

Білкову їжу потрібно доповнювати жирами і вуглеводами.

 • силовий вид спорту — білок – 1,4-1,8 г на кілограм ваги спортсмена;
 • у культуризмі, бодібілдера білкове харчування необхідно для росту м’язів – 1,8-2,0 г на 1 кг ваги;
 • інші спортивні категорії – білок – 1,0-1,6 г на 1 кг ваги;

Кількість білка в асортименті продуктів для любителів спорту, розраховане для збільшення сили з витривалістю.

Як збалансувати свій раціон? Підрахунок

Добова калорійність для спортсменів різна, це обумовлено відмінністю індивідуальних особливостей організму людей, швидкістю обміну речовин.

Існує 3 основних групи людей за ступенем засвоюваності їжі:

 • Ендоморф. Люди з повільним метаболізмом, страждають зайвою вагою, мають малу енергетичну потребу. Тіло Ектоморфів округле, з великою кількістю жиру.
 • Мезоморф. Люди з середнім метаболізмом, обміном речовин. У них природні широкі плечі, мускулатура, товсті кістки, об’ємна м’язова тканина. Щоб набрати м’язову масу, їм достатньо трохи поправитися.
 • Ектоморф. Люди цього типу мають швидку травну реакцію, метаболізм. Ектоморфи худорляві, з довгими кістками, тендітним статурою. Їх організм не відкладає надлишки калорій в жир, мускулатура худа, м’язова маса набирається дуже повільно.
 • Розрахунок білка, вуглеводів і жиру в асортименті спортивного харчування

  Тип людини Білки Вуглеводи Жири Ендоморф 32 32 32 Ектоморф 30 55 25 Мезоморф 28 42 25

   

  Формула підрахунків калорійності на добу для спортсмена наступна.

  Жінки

  • вік 17-32 – ((0,0621*Х+2,0357)*240 ккал)*До;
  • від 32 -55 – ((0,0342*Х+3,5377)*240 ккал)*До;
  • після 55 років – ((0,0377*Х+2,7545)*240 ккал)*К.

  Чоловіки

  • 17-32 років ((0,0630*Х+2,8957)*240 ккал)*До;
  • 32-55 ((0,0484*Х+3,6534)*240 ккал)*До;
  • Від 55 ((0,04910*Х+2,4587)*240 ккал*К.

  Недостатність білка уповільнює відновлення м’язової маси. Збій в асортименті спортивного харчування провокує роботи всього організму, тим самим завдаючи шкоди здоров’ю.

  Спортсмени більш схильні до білкової недостатності через активності способу життя. Недолік білкової їжі спортсменів пов’язаний з неякісними продуктами та їх переробкою.

  Білкові добавки. Купити протеїн, якого виробника вибрати?

  У спортивних магазинах харчування представлений широкий асортимент білкового продукту. При всьому розмаїтті виділяється сироватковий і комплексний протеїн.

  Виробники переконують у найкращих якостях саме свого протеїну, але який насправді краще, розглянемо в Топ-5 протеїнових сумішей нового покоління.

  Топ-5 кращих протеїнових комплексів харчування для спортсменів

  Whey Gold Optimum Nutrition

  Сироватковий протеїн зі збалансованим складом. Швидко засвоюється, збільшує м’язову масу. Завдяки високим показникам цього продукту віддають перевагу атлети. Добавка має недорогу ціну, панівну над якістю.

  Білок відіграє важливу роль в асортименті спортивного харчування В спортивних добавках це порошковий протеїн

  Syntrax Matrix 5

  Протеїновий продукт тривалої дії. Виробник гарантує якість добавки, завдяки суворому контролю якості та успішного підбору компонентів. Білкова добавка, що складається з 3 протеїнів (сироватковий, міцелярні казеїн, яєчний протеїн білий). Добавка випускається з трьома смаками.

  Arnold Series Iron Whey

  Купити продукт високої якості, з унікальною формулою. Насичує спортсменів амінокислотами, необхідними для набору м’язової обсягу. Для засвоєння потрібно всього чверть години, тривалість дії зберігається надовго. Вибір спортсменів займаються бодібілдінгом.

  Syntha 6 BSN

  Складна білкова матриця, у своєму складі має протеїни, які вивільняються з різною швидкістю.

  Syntha-6

  Elite Whey Protein Isolate Dymatize Nutrition

  Ця добавка є відмінним харчуванням для сухих м’язів, а також має знижує дію для жирової тканини.

  Правила вживання протеїну: Швидкий протеїн і Повільний протеїн

  Існує 2 основних види протеїну: Швидкий і Повільний.

  Швидкий протеїн засвоюється за короткий час, надаючи величезну кількість речовин, до яких належать яєчні і сироваткові протеїни. Рекомендований час прийому даної добавки – ранок, а також після всіх тренувань.

  У перерві між тренувальними заняттями можливо вживання коктейлю, за 1,5 години до наступних занять. Щодня Швидкі протеїни вживаються не менше шести разів, однак, половину кожної порції повинні складати натуральні продукти.

  Основним представником Повільних протеїнів, є казеїн. Даний продукт вживають перед відходом до сну, в тривалих перервах між вживанням їжі, а також як замінник двох трапез. Особливо даний білок підходить людям із зайвою вагою, вони добавкою замінюють їжу.

  Важливо знати! Білок знаходиться в асортименті харчування спортсменів, зокрема Швидкий протеїн, потрібно обов’язково вживати вранці.

  Це пов’язано з тим, що за час сну розпадаються поживні речовини, що надійшли на вечерю, коли запаси вичерпуються, руйнується глікоген організму з амінокислотами. Це означає, що під час сну, руйнується м’язова тканина. Для цього досить 3-5 порцій.

  Денний раціон протеїнів повинен бути розрахований за умови постійної присутності матеріалу в м’язах для їх будови.

  Прийом протеїну перед тренувальними заняттями дозволяє м’язам бути більш підготовленою формі, із збільшеною витривалістю. Тренування призводять до витрати білкового гормону, ферментів з рецепторами, глікогену. Щоб заповнити витрата під час тренувань потрібно Швидкий протеїн, після якого можливий прийом звичайної їжі.

  Прийом їжі перед сном, що складається з вуглеводів і жирів, негативно позначається на організмі (відкладаються жирові накопичення). Якщо приймати перед відходом до сну Повільний протеїн, ні відкладення жирів, ні руйнування м’язів не буде.

  Заняття спортом – важка та копітка праця не тільки для спортсмена, але і для організму. Щоб зняти напругу, поліпшити витривалість, придбати красиве тіло, важливо подбати не тільки про систематичних комплексних тренуваннях, відпочинку і мотивації, а й вибрати правильне спортивне харчування.

  Представлені в статті протеїнові комплекси — найкращий варіант для вирішення цих питань. Завдяки поєднанню необхідних речовин, організм не відчуває втоми, йому під силу будь-які випробування і фізичні навантаження.

  Відео про важливість, норми вживання білків в асортименті спортивного харчування

  Все про білках в асортименті спортивного харчування від фахівця:

  Спортивне харчування: Потрібен гейнер у раціоні спортсмена? Поширені помилки початківців:

  Огляд спортивного харчування: купити протеїн (білок), купити креатин, купити амінокислоти та від фахівця:

  Також цікаве: