БЦА спортивне харчування. Шкода і користь. Як приймати BCAA для м’язів і схуднення

Коли атлет хоче швидко набрати м’язову масу і підвищити витривалість, — ідеальним рішенням буде прийом спеціального комплексу BCAA (БЦА).

Склад комплексу являє собою набір важливих амінокислот, активно впливають на набір м’язової маси, на швидке позбавлення від зайвого жиру, що дозволяє спортсменам у короткі терміни домогтися гарних результатів.

Особливості та переваги BCAA

BCAA (БЦА) – спортивне харчування нового покоління, шкода і користь якого абсолютно індивідуальні для кожного спортсмена. Ефективність прийому засобу залежить від багатьох факторів стану здоров’я людини, його імунітету та індивідуальних особливостей організму.

БЦА спортивне харчування, шкода і користь від якого строго індивідуальні.

Фахівці виділяють особливості даної харчової добавки перед іншими:

 • Особлива структура амінокислот, що перебувають у складі цього комплексу, покращують процес їх регенерації в енергію. Враховуючи, що вони є незамінними (організм не синтезує їх сам), то дана властивість спрощує засвоєння амінокислот при посилених фізичних навантаженнях.
 • З їх допомогою запускається синтез протеїну, тим самим менше ушкоджуються м’язи. Адже м’язова маса збільшується або зменшується в залежності від наявності необхідних для її будівництва амінокислот. З теоретичної точки зору це свідчить про те, що прийом даного комплексу збільшить ріст м’язів під час тренування.
 • Займає важливе місце у виробленні енергії при тренуваннях, завдяки чому є необхідним для спортсменів, у діяльності яких наголос йде на витривалість від занять з обтяженнями. У такому разі потрібні засоби, що допомагають зберегти м’язову масу, ніж БСАА і корисні навіть при відсутності апетиту.
 • Крім зазначених переваг, цікавою особливістю вважається вживання даної харчової добавки в поєднанні з таурином.

  Спортивне харчування БЦА складається з комплексу амінокислот. Серед них є 3 основні: лейцин, валін і ізолейцин.

  Дана комбінація має наступні корисні властивості:

  • зростання вмісту води в волокнах м’язів, завдяки чому зменшується наноситься їм шкоди під час тренувань;
  • збільшена загальна кількість амінокислот робить м’язові волокна більш чутливими до кальцію;
  • ця пара пригнічує вироблення побічних продуктів, що викликають швидку стомлюваність, що сприяє кращому відновленню.
  Загрузка...

  Унікальний склад BCAA

  Спортивне харчування БЦА, шкода і користь якого досі є вельми обговорюваним питанням, складається з комплексу амінокислот. Серед них є 3 основні: лейцин, валін і ізолейцин. Кожна амінокислота сприяє росту спортивних показників результативності занять.

  Головна роль у цій трійці відведена лейцину, який допомагає зберегти в нормі м’язові волокна і забезпечує їх зростання, а також бере участь у виробленні колагену. Така амінокислота, як ізолейцин, є необхідною при засвоєнні вуглеводів і розщеплення холестерину.

  Для поповнення енергетичних запасів організму важливий валін, який так само бере участь у синтезі глікогену.

  Важливо знати! Кожна складова ВСАА окремо позитивно впливає на людський організм, але лише при комплексному прийомі можливе досягнення максимального ефекту.

  Корисні властивості харчової добавки BCAA (БЦА)

  Розглянуте спортивне харчування володіє наступними позитивними характеристиками:

 • Швидке відновлення організму після складних і тривалих фізичних навантажень.
 • Зниження стомлюваності м’язів, завдяки чому їх тонус тривало зберігається на потрібному рівні роботи.
 • Нарощування м’язової маси.
 • Шкідливі властивості амінокислот БЦА для організму

  Фахівці і багато медичні джерела стверджують, що при правильних дозуваннях ніякої шкоди не може принести прийом цього комплексу. Амінокислоти – це основа при побудові білків, які необхідні для правильного розвитку і функціонування організму. Відповідно, що шкоди заподіяти не можуть.

   

  Найпоширенішим забороною на вживання ВСАА вважається алергія на молочний білок. В спортивному харчуванні можливо його наявність, тому даний комплекс варто виключити.

  Зверніть увагу! Враховуючи, що добавки використовуються для виключення дисбалансу в харчуванні, то для непрофесійних спортсменів вони не є обов’язковими, за умови оптимального споживання білка.

  BCAA – спортивне харчування (шкода і користь): про що говорять клінічні випробування

  Всі вищеописані корисні властивості не є голослівними, адже вони підтверджені клінічними дослідженнями.

  Одним з таких був проведений експеримент, в якому випробовувані були поділені на три групи. Перша складалася зі спортсменів, максимально обмежили себе від споживання білка, друга, навпаки, з тих, для кого він був пріоритетним у раціоні, а у третій групі були атлети з обмеженням у їжі, але додаванням в неї комплексу БЦА.

  Після закінчення певного проміжку часу було виявлено, що з найменшими втратами маси були спортсмени саме третьої групи, що важливо в спорті.

  користь від спортивного харчування БЦА не є голослівною, адже вона підтверджена клінічними дослідженнями. Але не варто забувати про можливу шкоду.

  Також була проведена ціла серія досліджень, в яких брали участь треновані і не займаються спортом люди. Її результат дозволив медикам стверджувати, що дана харчова добавка знижує рівень м’язової болю після тренувань.

  Наприклад, вживання 100 мг/кг зменшило період хворобливості м’язів на 2 діб, що допомогло звичайним жінкам швидше відновити сили.

  Огляд популярних ВСАА

  За рекомендаціями спортсменів та експертів в даному напрямку ці комплекси можна подати у такому рейтингу:

  Назва спортивного харчування БЦА Опис: корисний склад, не викликає шкоди SciVation Xtend

  В одній порції вагою в 14 г порошку гармонійно поєднані амінокислоти лейцину (3,5 м), глютаміну, піридоксину, цитруліну SAN Intra Fuel

  Ідеально підходить для прийому до тренувань через покращення показників витривалості. Є одним з найбільш концентрованих, так як на загальний вага порції в 11 р доводиться 7 м БЦА BPI Sports Best BCAA

  Гарне поєднання смакових характеристик продукту з його вартістю, вага порції – 10 г MusclePharm BCAA 3:1:2

  Оптимальна доза комплексу амінокислот в 5 г на 1 порцію у вигляді капсул

  Як приймати BCAA для росту м’язової маси

  Набір м’язової маси при вживанні даного спортивного харчування відбувається в певних ситуаціях, таких як:

 • Тренування на голодний шлунок або тривалі вправи на витривалість.
 • При відсутності тимчасового вікна для прийому їжі або після тренування.
 • Вегетаріанство. Прийом БЦА (спортивне харчування), шкода і користь якого вже були розглянуті раніше, для вегетаріанців необхідний через входження в нього лейцину. Ця амінокислота сильно стимулює вироблення протеїну.
 • Для збільшення м’язової маси потрібно вживати цей комплекс постійно, незалежно від часу тренування. Для того щоб приймати його в процесі занять, необхідно розбавити добавку з водою, щоб амінокислоти, поступово потрапляючи в організм, могли живити його енергією.

  Для закриття білково-вуглеводного вікна потрібно вживати цей комплекс і вранці після пробудження.

  Нормою вважається одноразовий прийом у кількості 5 р. За рекомендаціями багатьох джерел, вживання ВСАА можна збільшити в 3-4 рази, але наукового підтвердження цьому немає. Серед науковців є думка, що кількість цієї добавки, що всмоктується кишечником за 1 прийом, не перевищує 7 м, тому збільшений прийом недоцільний.

  Правила вживання BCAA, для схуднення

  Існує ряд правил, завдяки яким можна схуднути. Для початку необхідно побудувати свій раціон таким чином, щоб забезпечувався дефіцит калорій, тобто потрібно прийти до того, щоб витрачених калорій більше, ніж споживаних.

  Далі, важливим моментом є включення в тренування інтенсивних силових навантажень з максимальною вагою і повтореннями не більше 10 разів. Саме такий підхід дасть більший результат, ніж багато разів повторювані вправи.

  Природно, що потрібно споживати необхідну кількість білка. В одному прийомі їжі його має бути не менше 35 р. Незважаючи на що, що БЦА збільшує кількість амінокислот в організмі, все ж основна частка надходить з їжі.

  Одноразовий прийом цього комплексу потрібно проводити за півгодини до тренування і відразу після неї в обсязі не більше 8 р. В дні без занять вживання цього спортивного харчування зводиться до 5 р.

  Протипоказання і можливі наслідки від БЦА (спортивне харчування)

  Фахівці не радять вживати даний комплекс амінокислот людям, що мають захворювання нирок, з-за великого вмісту в ньому білка, а також вагітним і годуючим жінкам у зв’язку з недостатнім вивченням впливом на плід і лактацію. У цілому негативні наслідки можливі при надмірному вживанні.

  За рекомендаціями багатьох джерел, вживання ВСАА можна збільшити в 3-4 рази, але наукового підтвердження цьому немає.

  Будьте обережні! У разі передозування спортивним харчуванням БЦА, воно здатне не лише не принести користі, але і завдати істотної шкоди організму.

  Серед наслідків можна відзначити наступні:

 • Збої в роботі такого органу, як нирки. Вони виводять багато продукти життєдіяльності людини, в тому числі і перероблені білки. При наявності хронічних хвороб і підвищеній дозі вживання комплексу понад 50 г на добу порушується їх робота.
 • Проблеми зі сном. Амінокислоти самі по собі набагато сильніше за дією в порівнянні з тими, що пов’язані білковими структурами. Наприклад, глютамін збудливо діє на нервову систему людини, а гліцин – заспокійливо. При надмірних концентраціях значний ефект, з-за чого фахівці не рекомендують проводити експерименти з дозуванням.
 • Потрібно звернути увагу, що подібний шкоду від прийому БЦА (спортивне харчування з користю) виникає лише у випадку значного перевищення норми – як мінімум в 5 разів. При дотриманні норм і рекомендацій, ні про яких негативних наслідках не може йти мови, що доведено багатьма професіоналами в галузі спортивного харчування.

  Для професійних спортсменів важливим моментом у їх діяльності є збільшення або збереження м’язової маси. Це і є головним достоїнством харчової добавки БЦА. Комплекс з важливих амінокислот сприяє збільшенню результату, при цьому зменшуючи навантаження на організм.

  Відео про спортивному харчуванні БЦА

  Про те, як брати і навіщо потрібно спортивне харчування BCAA — дивіться у цьому відео:

  Якою може бути шкоду і яка користь від БЦА можна дізнатися з цього відео:

  Також цікаве: