Бальзам Вишневського. Інструкція із застосування, показання для лікування хвороб

Лікувальний засіб являє собою мазь темно-коричневого кольору із сильним запахом. Основними компонентами бальзаму є касторове олію, дьоготь і ксеноформ.

Випускається засіб у скляній тарі, тубах або у формі ректальних свічок. Може використовуватися після хірургічного лікування. Відпускається в аптеках без рецепту.

Бальзам Вишневського. Показання до застосування

Область застосування даного засобу зумовлена його лікувальними властивостями. Найбільш часто бальзам застосовують при:

  • неглибоких запальних процесах і супутньому нагноєнні;
  • виразкових утвореннях, знешкодженні загноившихся ран, лікування пролежнів;
  • обробці нижніх кінцівок (бальзам Вишневського необхідно використовувати в якості компресів і перев’язок, більш детальна інструкція по застосуванню далі в статті);
  • появі на шкірі прищів, фурункулів і наривів;
  • гінекологічних захворюваннях.

Не рекомендується обробляти шкіру особи даної маззю частіше, ніж раз в 2 дні. Основним же дією мазі є боротьба з інфекціями різного типу. Також бальзам використовується в якості допоміжного засобу при лікуванні опіків і обморожень різного ступеня тяжкості.

Загрузка...

Інструкція із застосування бальзаму Вишневського

Цей засіб використовується зовнішньо, якщо форма випуску – мазь, і ректально, якщо форма випуску – свічки. При цьому існують особливості застосування засобу для перев’язок, в лікуванні гнійних запалень, варикозних виразок.

Використання при перев’язках

Максимального ефекту від використання мазі можна домогтися, використовуючи її в компресах і при перев’язках. Особливо актуальна дана процедура для лікування виразок нижніх кінцівок, а також тромбофлебіту.

Для цього видавлюють мазь на марлеву пов’язку і закріплюють на потрібній ділянці шкіри ніг, перев’язавши її бинтом. Застосування бальзаму Вишневського для лікування захворювань нижніх кінцівок поєднують з використанням Гепаринова мазь.

Бальзам Вишневського застосовують тільки зовнішньо, прийом всередину може викликати сильне отруєння, що підтверджує інструкція по застосуванню

Пов’язка з маззю накладається на пошкоджену шкіру та в разі опікового ураження. Так можна не тільки прискорити процес гоєння рани, але і позбавитися від негарних рубців.

Зверніть увагу! Важливо залишати пов’язку на шкірі до тих пір, поки мазь повністю не висохне. Подібні процедури рекомендується виконувати не частіше, ніж через день.

Також просочений бальзамом бинт прикладають до шкіри, на якій знаходяться прищі. Пов’язка повинна знаходитися на проблемній шкірі кілька годин. Таку процедуру необхідно виконувати 2 рази на тиждень.

Застосування при гнійних запаленнях

При правильному застосуванні, мазь Вишневського може в значній мірі прискорити процес лікування фурункулів, карбункулів, абсцесів і інших гнійних запалень.

Для цього необхідно приготувати широку пов’язку, просякнуту маззю і залишити її в зафіксованому стані на ураженій ділянці шкіри.

Через 12 годин залишки бальзаму Вишневського, інструкція із застосування якого містить вичерпні відомості по його застосуванню, необхідно видалити з поверхні шкіри.

При цьому відкрита рана повинна бути оброблена медичним спиртом. Після процедури дезінфекції, на шкірний покрив знову наноситься марля з лікарським препаратом.

При лікуванні гнійних запалень, бальзам Вишневського рекомендується застосовувати разом з антибактеріальними засобами. У такому разі пов’язку з лікарським препаратом необхідний міняти кожні 6 годин.

Якщо візуально помітно, що рана заповнюється гноєм, її необхідно розкрити продезинфицированным інструментом і випустити гній. Відразу після цього рану обробляють антисептиком.

Подібна тактика лікування стимулює природні регенеруючі процеси організму, які допомагають прискорити процес одужання.

Лікування варикозних виразок

Бальзам Вишневського, інструкція із застосування якого при різних захворюваннях розглядається в даній статті, має однозначні рекомендації лікарів в якості засобу для лікування варикозних виразок. Всі компоненти даного засобу максимально доповнюють і взаємно підсилюють лікувальний ефект один одного.

Найбільш важливими впливами бальзаму на організм є:

  • поліпшення кровотоку в судинах;
  • зволоження і пом’якшення шкіри;
  • сприяє загоєнню невеликих ран і бореться з вогнищами запальних процесів;
  • запобігає розвитку бактерій та інфекцій.

Найбільш важким наслідком варикозу є тромбофлебіт нижніх кінцівок. Переважно в зону ризику потрапляють люди похилого віку. Саме для них бальзам Вишневського є найбільш доступним і ефективним засобом для лікування варикозних виразок і розсмоктування утворених тромбів.

Зверніть увагу! Тривалість курсу лікування і періодичність використання даного засобу повинні строго контролюватися лікарем. Самолікування, в даному випадку, може призвести до небажаних наслідків.

Лікування гемороїдальних запалень

Перед використанням мазі Вишневського для лікування гемороїдальних запалень, необхідно протягом 3 днів застосовувати примочки з марганцівкою в області зовнішніх запалень. На цьому етапі відбувається антибактеріальна обробка ураженої ділянки та її підготовка до подальшого лікування.

Такі примочки необхідно проводити 3 рази на добу після відповідних гігієнічних маніпуляцій. При сильному больовому синдромі, лікуючий лікар повинен виписати знеболюючі препарати.

Компрес з маззю Вишневського необхідно тримати безперервно протягом 48 годин. При цьому пов’язки з маззю змінюються кожні 12 годин. Якщо таке лікування не є зручним і прийнятним, компрес накладають тричі на добу на 2 години.

Ефект можна підсилити, якщо використовувати в компресах паралельно з маззю Вишневського масло обліпихи або шипшини.

Також лікарі часто рекомендують використовувати даний засіб після хірургічного лікування гемороїдальних вузлів.

Бальзам Вишневського прискорює загоєння післяопераційних ран і покращує загальний стан хворого.

Зверніть увагу! Інструкція із застосування бальзаму Вишневського не містить протипоказань. В силу його нешкідливості він може застосовуватися для лікування гемороїдальних запалень жінками в період вагітності і вигодовування.

Кому не можна використовувати бальзам Вишневського: протипоказання

Єдиним обмеженням застосування мазі є персональна непереносимість або алергія на один із її складових компонентів. Інших протипоказань або побічних дій у ході клінічних випробувань не було виявлено.

Проте варто пам’ятати, що все добре в міру. Мазь Вишневського не є панацеєю для лікування будь-яких захворювань. Не варто займатися самолікуванням. Мазь необхідно застосовувати в суворій відповідності з рекомендаціями лікаря.

Особливі вказівки до застосування бальзаму Вишневського

Ефективність використання будь-якого лікарського препарату залежить від дотримання правил його застосування.

Особливі вказівки до використання бальзаму Вишневського 1 У відповідності з інструкцією по застосуванню, бальзам Вишневського є засобом для зовнішнього застосування. Необхідно виключити попадання мазі в очі та на інші слизові оболонки. При попаданні, ретельно промити великою кількістю води. 2 Застосовувати для лікування дітей лише суворо за призначенням лікаря. 3 Вплив на здатність керування автотранспортом не описана. 4 Деякі компоненти мазі можуть посилювати сприйнятливість людської шкіри до сонячного світла. Не рекомендується після нанесення мазі тривалий час перебувати на відкритому вуличному просторі в сонячну погоду.

 

Важливо пам’ятати! Після кожного використання бальзаму, необхідно ретельно мити руки з використанням мила.

Бальзам Вишневського має протизапальну і загоюючим ефектом. Широко використовується в лікуванні гнійних утворень, гемороїдальних запалень і варикозних виразок. Не має протипоказань, однак використовувати засіб необхідно за рекомендацією лікаря.

Корисне відео про бальзамі Вишневського і як його застосовувати

Бальзам Вишневського. Інструкція по застосуванню:

Лінімент бальзамічний (мазь Вишневського) — все про препарат:

Також цікаве: