Дизайн спальні 12 кв. м, інтер’єр, приклади з фото і відео

Дванадцять квадратних метрів – досить невеликий простір, особливо якщо на ньому треба вмістити життєвий простір двох осіб. Однак така спальня все ж не є найменшою – бувають кімнати і по сім – вісім квадратних метрів, і його можна зробити досить функціональним, і головне красивим.

Колірна гамма.

Існує стійке переконання, що таку спальню можна оформити тільки в світлих бежевих або пісочних тонах, однак це зовсім не так. Глибокі, насичені, але не темні кольори можуть візуально поглибити приміщення і розширити межа простору. Спокійний зелений або фіолетовий кольори, в поєднанні зі світлими меблями чудово гармонізують обстановку спальні. Не варто використовувати для оформлення загального фону приміщення темні кольори – шоколадний або венге, їх можна застосовувати меблів або аксесуарах.

Для оформлення стін, як правило, використовуються шпалери.

  • Якщо ви хочете придбати шпалери з малюнком, вибирайте дрібний і ненав’язливий – великий малюнок, наприклад, квіти, ще більше зменшить простір.
  • Якщо стеля у вас невисокий, не діліть стіни навпіл горизонтально – так ви ще більше скоротити довжину стін.
  • При високій стелі таке рішення цілком виправдане, але перехід не повинен бути занадто різким, і виконаний в контрастних тонах. Наприклад шпалери в дрібну квіточку з рожевим відтінком прекрасно гармонують із шпалерами темно – рожевого кольору, світло – зелені із звичайним свіжим яблучним відтінком.
  • Підлоги можна вибирати і темні, так як у такій невеликій спальні вони не так сильно видно. Для загальної гармонізації приміщення підлоги та двері краще зробити з одного кольору і матеріалу.

Загрузка...

Стиль інтер’єру.

Хоч це і невелика спальня, стильових рішень для неї існує безліч. Стиль кантрі, наприклад, взагалі створений для невеликих кімнат. Також вам підійдуть стиль сафарі, прованський, класичний англійський, хай тек, сучасна класика і багато інших. Стилі, які передбачають великий просторовий обсяг, такі як лофт, шале або класика вісімнадцятого століття можуть використовуватися лише частково, в аксесуарах.

Найголовніше – розставляємо меблі.

Зазвичай для спальні здобуваю спальний гарнітур, але в дванадцяти квадратних метрах поставити ліжко, тристулкова шафа, комод і дві тумбочки дуже проблематично, для проходу просто не залишиться місця. Тому меблі треба купувати тільки необхідну.

Ліжко в спальні – самий головний предмет меблів. Звичайно, можна обмежитися диваном, але для здоров’я лікарі рекомендують спати все ж таки, на ліжка, та й не кожен диван витримає щоденне розкладання і складання багато років поспіль. Для такого невеликого приміщення не варто купувати ліжко шириною два метри, спробуйте обмежитися шириною 1 метр 60 сантиметрів або хоча б метр вісімдесят. Що стосується тумбочок – цілком достатньо і однієї, а для другого члена сім’ї прикріпити лампу або бра на стіну. Також існують спеціальні полички для закріплення над узголів’ям ліжка – з ними можна обійтися без тумбочок взагалі.

Якщо у вас є гардеробна кімната, шафа вам взагалі не потрібно, можна обійтися тільки комодом. Але, як правило, в квартирах з двенадцатиметровыми кімнатами вбиральні немає, а якщо і сісти комора, то вона дуже мала. Так що необхідний місткий шафа, купе бажано, щоб заощадити простір на відкриванні дверей. Якщо доповнити шафа висувними ящиками, то необхідність в комоді відпадає. Намагайтеся купувати меблі менш широку, але більш високу, наприклад шафа до стелі додасть вам багато корисного простору в невикористовуваному просторі в стелі, до того ж вам не доведеться витирати пил на шафі.

Єдиний недолік вбудованої шафи – його проблематично пересунути або поставити в інше місце. Для розширення простору встановіть на дверцятах шафи дзеркала – вони візуально збільшать невелику спальню.

У невеликих приміщення дизайнери не радять використовувати багато аксесуарів – спальня буде виглядати захаращеною і захаращеною. Краще використовувати один великий аксесуар – дзеркало або картину над ліжком, велику підлогову вазу, якщо дозволяє розмір спальні. В якості альтернативи можна використовувати кілька невеликих аксесуарів, але в одному стильовому рішенні. Наприклад, три невеликих картини, рамки або постера одного розміру, в одному колірному рішенні. Можна повісити їх поруч, горизонтально або вертикально в одному місці або на різних стінах спальні.

Інтер’єр спальні 12 метрів відео: